Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Amikor éjszaka vezet az ember...

Amikor éjszaka vezet az ember és vele szemben egy kocsisor világít az ember szemében, ilyenkor hogyan vehető észre időben, egy semmiből előugró gyalogos vagy egy kivilágítatlan kerékpáros?

Figyelt kérdés
Hiába megy az ember óvatosan megéri észrevenni főleg szakadó esőben.
2015. okt. 26. 17:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibáért, ma egy gyalogos a sötétségből szinte elém szaladt. Alig tudtam megállni.
2015. okt. 26. 17:53
 2/13 A kérdező kommentje:
A szemből jövő elvakító kocsisor után.
2015. okt. 26. 17:54
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.Nem lehet olyan lassan menni,hogy ilyen féktávon kiugráló öngyilkosjelölteket megláss. Ezért is kötelező a láthatósági mellény lakott területen kívül,bicajon meg még a lámpa, prizma. No meg nem is ugrálhatna a kocsiúton gyalogos ahol nincs zebra..Ha ez nincs és elcsapod akkor esélyes hogy megúszod nagyobb büntetés nélkül.

Annyit tehetsz hogy direkt kerülöd a szemből jövő fényét és az út szélére koncentrálsz.

2015. okt. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Márpedig igenis sokat segíthet az, ha lassítasz. Ha tartósan elvakítanak, egyszerűen a te jól felfogott érdeked, hogy visszavegyél a tempóból. Hiába kőtelező a láthatósági, sokakon nincs rajta,ahogyan az út szélén álló őzön vagy kutyán sincs mellény. És persze így sem garantált a teljes biztonság, de adsz magadnak plusz tizedmásodperceket, ha 90-ről lemész 50-re.
2015. okt. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szinte sehogy, volt nem is egyszer olyan mikor vezettem és eső volt, pára, pofámba vakító fényszóró és szinte semmit nem láttam. Mondtam is magamban, hogy ha most valaki kiugrik elém akkor fix, hogy elcsapom mert konkrétan alig pár méterre láttam előre. Ilyenkor kedvelem nagyon a mellény és lámpa nélkül közlekedő kétkerekű barmokat akik 5 méteren át se tudják egyenesen tartani a biciklijüket.
2015. okt. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Igyekszem savon belul balra tartani, kozben masszivan nezem az ut jobb oldalat es lassitok.


Szerencsere meg nem ugrott elem senki, annak ellenere hogy jarda sincs a kedvenc utszakaszomon. Gyalog meg pontosan tudom milyen szar arra vezetni, gondosan felszedem a sarat az ut mellett...

2015. okt. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is lelassítok 50-re de ha kell 40-re is. Inkább érjek oda 10 perccel később, de senkinek ne essen baja. Elém egy őz ugrott ki pár éve, ködös őszi időben. 65-70el mentem lakott területen kívűl de nem tudtam kivédeni. Azóta ködös esős estéken csak szééép lassan.
2015. okt. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja és az őzet telibekaptam. Sárvédő, motorháztető, lámpa, lökháritó reccs. :(
2015. okt. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nappal, tiszta időben sem feltétlenül lehet időben észrevenni a semmiből elédugró gyalogost.
2015. okt. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sehogy, én mivel nagyrészt sokat vezetek sötétben, nagyon sokszor találkozok a jelenséggel. Ilyenkor inkább az ima segít, mész, aztán lesz ami lesz. Abban tudsz bízni, hogy azért sötétben a gyalogosok is lehúzódnak az útról ha jön egy autó, vagy nem lépnek le csak úgy az átjáróra sem. Biciklisekkel szokott baj lenni, nekem gyakran előfordul, hogy utolsó percen kell a kormányt erántsam, mert ő az út közepén teker nyugisan, és csak 5 méterre veszem észre magam előtt.
2015. okt. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!