Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen esetekben kell használn...

Milyen esetekben kell használni az Y fordulót, a saroktolatást vagy az U alakú megfordulást?

Figyelt kérdés
Jövő héten lesz a vizsgám és nem tudom, hogy a vizsgabiztos külön fogja kérni a megfordulás típusát vagy nekem kell megválasztani? Már régen gyakoroltam és fogalmam sincs. Józan ésszel persze, az Y fordulót hosszú szűkebb utcában használnám, ahol nincs kereszteződés, a saroktolatást egy kissé forgalmasabb útról megfordulva (betolatás egy kis utcába majd onnan a másik irányba), az U alakú megfordulást meg ott ahol szélesebb a kereszteződés torkolata. Ja és még egy kérdés. Ha az U fordulónál látok egy szélesebb mellékutcát, amelynek a torkolatában meg akarok fordulni, de még az egyirányú tábla előtt, akkor az hibának számít? (Ugye az egyirányú utcában tilos megfordulni, de az a tábla vonalától érvényes?)

2015. nov. 23. 23:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Bocs, az előbb pontatlan voltam, a rutinpályáról a Tócóvölgy állomás előtt kell kimenni a Kishegyesi útra...


Itt egyirányú út van jobb kéz felől, de neked kötelező haladás irány tábla tiltja a megfordulást (pedig helyed lenne elég, a távolba nézve meg ott a záróvonal végig - nem véletlenül, szemből is forgalom van)

[link]



Itt megfordulhatsz, de utána ismét záróvonal

[link]


A két képet azért raktam be, mert a vizsgákon kb hasonló helyzetekben várható a megfordulás kérése, azt általában nem szűk mellékutcákon kérik.


Petőfi tér - végig záróvonal, egyetlen helyet kivéve (a kereszteződésnél meg kötelező haladási irány volt - ide lehet érkezni az állomás felől, ezt a helyet ajánlott megjegyezni, sok vizsgázótól itt kérik a megfordulást)


[link]

2015. nov. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. :)
2015. nov. 28. 19:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!