Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak az autó teszi, vagy más...

Csak az autó teszi, vagy más oka is van annak, hogy egyes sofőrök lenéznek másokat?

Figyelt kérdés

Nekem férfi létemre egy szerény kis 1.2-es piros autóm van, nem éppen férfias, nem is gyors, nem is szép, nem is új.

Sokszor előznek meg, akkor is ha valamivel gyorsabban megyek a megengedettnél.

Nem szeretnek kiengedni sem, nem én vagyok az utak királya.

Persze túlzás lenne azt mondani,hogy ez jellemző, én csupán kicsit érzékeny lelkű vagyok, így komolyabban veszem az ilyen dolgokat mint kéne,megjegyzem az ilyet, de nagyjából eltudom fogadni.


A nővérem barátjának egy újabb, fekete, nagy szedánja van, ő nagyon agresszívan vezet, dudál,előz, villog, tanúja voltam már annak is,hogy kiszállt kakaskodni.

De az is csak véletlen volt, vele nem szemtelenkednek, gyakorlatilag tényleg az utak királya, mert azzá teszik.De ha mégsem, akkor ő teszi azzá magát.

Természetesen mint a legtöbbünk ki nem állhatom az ilyen sofőröket, de amikor mellette ülök úgy más, mintha mögöttem jönne.


Ő 25 éves, én 22.Tehát nincs lényeges korkülönbség,nem hinnémhogy ebből fakad a tiszteletlenség,vagy tisztelés, mégis százszor nagyobb tisztelet övezi őt mindig, minden körülmények között.

Ő a természetéből adódóan is felveszi a konfliktust az életben, határozott, nem pepecsel, ellenben velem.

Elgondolkoztam,hogy vajon ez ha nem is tudatosan, de megnyilvánul e a forgalomban is?Tehát megérzik a többiek?

Mert nem szoktam én bénázni vezetés közben, de mégis sok negatív visszajelzést kapok.

Vajon az autó, vagy az ember személyisége?Vagy mindkettő?Esetleg valamin egészen más?


2015. dec. 17. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Megnyugodhatsz, ebben az országban csak a BMW-seket nézik le (tudod, a komplexusok már csak ilyenek).

Minden más autóval lehet vagánykodni, dudálni, előzni, kakaskodni, tisztelni fogják érte.

A kis méretű autókkal (és a kombi kivitelűekkel) szemben nem a lenézés miatt bátrabb a többi vezető, hanem azért, mert az átlag autósoknak van egy olyan beidegződésük, hogy ezek lassú járművek. Mert nem ültek még kis hot hatch méregzsákban, vagy egy jó olasz sportkombiban.

2015. dec. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A nővéred barátja igazi tahó, azok dudálnak, villognak kényszeresen.


Engem nem zavar, ha az enyémnél erősebb, gyorsabb autóval közlekedő megelőz, de tegye azt kulturáltan, tisztességesen, fölöslegesen ne tülköljön, villogjon, nem tartom föl, ha van rá lehetősége előzhet...

Az én autóm gyorsulása nem mondható lendületesnek, 0-ról 100-ra kell neki kb 15 másodperc, s én is nyugodtabb vagyok, ha egy lendületesebben közlekedő előttem halad, nem mögöttem jön.

Közel azonos sebességnél is számít, hogy mennyire dinamikusan tudunk gyorsulni, abból nem szabad problémát csinálni, hogy a megengedett sebességhatáron autózva is meg akarnak előzni (olyankor el is veszem a gázt, menjen az illető)

Azt azonban nagyon nem szeretem, amikor felsőbbrendűségi komplexussal vezet valaki.

2015. dec. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A nővéred barátja addig csinálja ezt amíg valaki jól elveri, de nem fogom sajnálni. Rühellem a türelmetlen, agresszív sofőröket. Ez nem egy társasjáték, hogy hőbörgök egyet meg duzzogok és kész. Emberéletekkel játszunk. Még azt szeretem nagyon amikor valaki elkezd előzni eszetlenül és a trógerek meg nem engedik be, mondván akkor kint maradsz hülyegyerek, de ez nem így van. Oké, hogy felelőtlenül előzött, de akkor dögöljön meg? Az ilyenektől elvenni a jogsit egy életre.
2015. dec. 18. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 aHermann ***** válasza:

Szia!

A nővéred barátjának a vezetési szokása elég katasztrófa. Mondjuk az ilyen előzgetős, villogós vezetőket elengedem, mert idegesít, hogy egy hirtelen fékezésnél nekem jön.


Amúgy az autó mérete igen is ad egy kis +-t. A férjem mesélte, hogy amikor a régi autóból (egy kisebb városi kocsi) átült az új nagyobba, mintha előzékenyebbek lennének vele, kapna egyfajta tiszteletet.

A kicsivel is lehet menni, de azt sokan lenézték, bevágtak elé, csak azért is megelőzték, stb. Ugyanúgy megy a naggyal, de ott nincs ez.

2015. dec. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

velem is előfordult ilyen...amikor a kis bevásárló tragacsommal mentem valahová, bizony előztek rendesen..aztán ha munkába, vagy vendégségbe a nagy, automata volvómal mentem, senki nem előzött meg, pedig ugyanolyan sebességgel mentem, mint a kis tragacsoomal...(a többiekkel tartottam a sebességet)

az autó márkája, mérete bizony nagyon számít...

a mostani sportkocsimat nem akarják előzgetni, pedig (nagyjából)betartom a sebességhatárokat, mert sok a traffi..


emberből vagyunk...ennyi.

2015. dec. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem az autó teszi, hanem hogy ki mekkora paraszt.
2015. dec. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van egy hülye sztereotípia ,hogy kisautóban csak görcsösen kormányt markoló félszeg nők ,meg kalapos vénemberek és tanulóvezetők,vezetnek ,akik gyök kettővel mennek azt se tudva merre van előre. Az ilyet nem szeretik maguk előtt tudni az emberek,ezért nem engedik be és előzik le ahogy lehet. A másik hülye sztereotípia hogy nagy új kocsis az állandóan 100al tép városban ,országúton meg 200-al..azt egy fenét rengeteg tötymöri Audis, Bmw-s is van


Ha pl azt a kisebb kocsit egy dinamikusan vezető srác vezeti aki láthatóan nyomul,nem alszik be a zöldnél,nem vált fel 5.be 30-nál stb ,akkor azt nem is fogják annyira leelőzni, csak az énmegmutatom bolondok,de azok megelőzik a nagyobb kocsit is..

2015. dec. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!