Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen esetben mi mást mondhatt...

Ilyen esetben mi mást mondhattam volna? Ti mit csináltatok volna a helyemben?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, szeptemberben kaptam kézhez a jogosítványom.

A családunk egy 22 éves Volvo 850-e van, de nagyon szép, karbantartott autó.

Édesapám félti is, 140 LE, nem szereti ha egyedül megyek vele, mert bár tudja,hogy nem olyan vagyok, aki 120-al végigszáguld a falun, de szerinte túl erős nekem, így rutin nélkül.

Néha viszont odaadja ,hogy egyedül is gyakorolhassak.

A szünet első napján, tehát pénteken úgy döntöttem,hogy felmennék Dobogókőre.

Mi Esztergomban élünk, a hegyen keresztül indultam.

Semmi gond nem volt, az útviszonyoknak megfelelően vezettem, de aztán egy kanyar felé közeledve éktelen gumicsikorgást hallottam.

Gondoltam valakinek elszállt az agya, majd a kanyarhoz érve szembetaláltam magam egy régebbi BMW-vel, ami az úton keresztbe fordulva, hatalmas sebességgel jött csikorgó gumikkal,amik füstöltek is, akkora volt a tempó.

Fékeztem rögtön, de nagyon közel volt, ezért muszáj volt félrerántanom a kormányt, és hát nem tudom mi, amolyan árokszerűség volt az út mentén, de nem volt mély.

Abba belementem a kocsi jobb oldalával, és egy akkorát huppant, hogy ha nem vagyok bekötve szerintem ki is esek az ülésből.

Sikerült megállnom az út szélén, semmivel sem ütköztem, aminek nagyon örültem.

Viszont tényleg nagyon megijedtem.

A tükörbe néztem, láttam,hogy a BMW jó 200 méterre áll az út szélén, a sofőrje meg fut felém.

Odajött, kérdezte,hogy minden rendben van e, nincs e bajom.Megnézte a kocsim elejét, mondta,hogy nem tört össze, nyugodjak meg, és ne haragudjak, nagyon csúszik az út.

Mondtam,hogy semmi gond, ő kezet fogott, és visszament az autójához.

Először még el is hittem,hogy véletlen csúszott meg, de az út széléről is úgy indult, hogy már az egyenesben kidobta a kocsi a hátulját, egész biztos,hogy direkt farolt.

Most viszont édesapám kérdezte,hogy volt e valami múltkor, mert kattogást hall, és úgy érzi jobbra húz az autó.

Ez biztos,hogy az ároktól van.

Már nem mondom el neki,hogy mi történt, kivétel ha rájön,hogy én csináltam tényleg.

De még a BMW típusát sem tudom, nemhogy majd a rendszámát.

Haragszom magamra, amiért ennyiben hagytam, a BMW-s meg olyan "nem tört össze a kocsid, csak a futómű szétszakadt, de az nem baj" típusú ember volt, az ijedségemet, és határozatlanságomat kihasználva megúszta az egészet,miközben valószínűleg komoly anyagi kárt okozott..

De nem tudom, mégis mit tehettem volna?

17 éves vagyok, az meg egy jó 30-as nagydarab pacák volt, így könnyű volt lekezelnie engem.Az is csoda,hogy odajött egyáltalán.


2015. dec. 22. 13:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem mondd el apádnak. Ez bárkivel előfordulhatott volna, a sztori alapján nem rajtad múlt. Hozzáteheted, hogy nem gondoltad, hogy baja esett a kocsinak, de a kattogás alapján ebben már nem vagy biztos.


Azt, hogy a BMW-s odajött, már döntés kérdése, pl. apád milyen habitusú ember. Hibáztathat pl. azért, hogy miért nem nézetted át a BMW-ssel az autódat, stb. Egyébként rendes volt tőle, hogy odament hozzád, függetlenül attól, hogy szándékosan farolt-e keresztbe az úton vagy sem (egyébként nem egy nagy ötlet beláthatatlan kanyarban ilyet tenni, hogy finoman fogalmazzam meg), el is hajthatott volna, és soha nem éred utol.


Hogy megnyugtassalak, fiatalon sok bajt elkövet az ember autóval akkor is, ha nem ő a hibás. Én összetörtem az enyémet autópályán, apám anno beleszállt egy Skodával az árokba (éles volt a kanyar), egy ismerősöm pedig a patakba kormányozta a szülei autóját.


Mindegyikü(n)knek van jogosítványa, évek óta balesetmentesen közlekedik. De mondom még egyszer, hogy a fent leírt eset sajnos benne van a paklival, bárki legyen is a sofőr abban a helyzetben.

2015. dec. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
34%

ÉN azt javaslom, ha eddig titkolóztál, már ne mond el neki.

Mert gyanús lesz neki, hogy miért hallgattál eddig, és azt fogja hinni, hogy te drifteltél a kocsival, csak rosszul sült el.. és ezt az egészet csak kitaláltad.

2015. dec. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%

A sunnyogás a legrosszabb, sokkal nagyobb bizalmatlanságot szül, mintha elmondanád őszintén, hogy mi történt.


További tanulság: ha baleset ér, első dolgod a további balesetveszély elhárítása, második a tanúk, érintettek rendszámának megjegyzése. Persze személyi sérüléses balesetnél ez a harmadik helyre csúszhat.

2015. dec. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
én mai napig nem mondtam el szüleimnek hogy egyszer belecsúsztam az árokba, és nincs belőle semmi. nem kell feleslegesen ilyesztgetni a szülőket.
2015. dec. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

Én is amondó vagyok, hogyha eddig nem mondtad el, akkor ezután se mondd el.

Egyébként tökéletesen reagáltad le a helyzetet, más sofőr ijedtében vagy semmit nem csinál és neki megy a BMW-nek, vagy úgy elrántja a kormányt, hogy a mezőn áll meg.

2015. dec. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
29%
Elmondja, ne mondja ? Egy szervíz úgy is megállapítja hogy mi kattog és azt is hogy mitől. De azért most már megérted apádat miért nem akarta oda adni. De én abba is biztos vagyok hogy ebből a szituból egy kevés gyakorlattal simán ki lehetett volna jönni, korrigálni lehetett volna .
2015. dec. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ne mondd el a történetet, csak annyit, hogy volt egy kis kupac valami, ami egy autóról hullhatott le..te is rámentél, meg a mögötted jövő is, de mentél tovább..


mindenki volt 17 éves, mindenkivel megtörtént hasonló..ha mélyen magunkba nézünk, teljesen normális, hétköznapi a viselkedésed..asszem én is ezt tettem volna...most már csak a csillagokat kell valahogy lehazudni az égről...boci szemekkel, ártatlan tekintettel..


hallgatni arany...

valamint... mondj igazat, betörik a fejed...


mostanában ne kérd el az autót, inkább gondold át, mit is kellett volna tenned, hogy ne verjen meg a fazon, de a rendszámot is le tudd máskor olvasni..


innen a fotelből marhakönnyű az észt osztanom, de mást nem tudok nagyhirtelen..

2015. dec. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"De én abba is biztos vagyok hogy ebből a szituból egy kevés gyakorlattal simán ki lehetett volna jönni, korrigálni lehetett volna ."


Megnézném, hogy 3 hónapos jogsival hányan mentették volna meg az autót úgy, hogy ne menjen neki a másiknak és az árokba se kössön ki. Egyszerűen iszonyú peches volt a kérdező, ez mindig így van, akit a legjobban féltenek, azzal történik a gond, ott helyben fel kellett volna hívni a szülőket, amíg a másik pali is ott van. Most hogy megtörtént a dolog és napok óta nem mondott semmit, nem kell elmondani, mert nagyobb baj lesz belőle csak. Szerintem a futóművel nem lehet nagy gond, ha csak kattog és picit jobbra húz.

2015. dec. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A hazugság újabb hazugságot szül, és megöli a bizalmat.

Itt már nem az autó a tét.

El kell mondani, és megjegyezni, hogy soha többet nincs sunnyogás.

Úgyis ki fog derülni, és akkor aztán már mondhatsz amit akarsz. Egyb szerelő simán megmondja, hogy merről kapta a pofont az autó.

Ha az én fiam lennél, és így derülne ki, legközelebb abba az autóba ülnél bele, amit magadnak vettél.

Miután kifizetted a kocsim javítását.

A becsületednek már annyi lenne.

Nem azért, amit csináltál, hanem azért, mert most is csak megúszni akarod, nem pedig férfiként odaállni apád elé, egyenesen.

Anyámasszony katonája puhap**s.

2015. dec. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

É azt nem értem, hogy eleve miért nem mondtad el, amikor hazaértél?

Ilyen mindenkivel történik, édesapáddal is előfordulhatott volna. Ráadásul jól is kezelted a helyzetet, mert akár jobban is belefordulhattál volna az árokba, te viszont helyesen nem óriási kormánymozdulatot tettél, hanem éppen szükségeset.

Ami sajnos igaz, hogy szinte biztos, hogy direkt driftelgetett, és arra számított, hogy a színlelt jóindulatával elaltatja a gyanakvásodat, ami be is jött. Nyilván 17 évesen nem rutinos az ember, én 28 évesen már azért be tudtam volna szaratni a BMW csávót rendesen (nem tettekkel, csak egy-két következmény meglebegtetésével), és elmagyaráztam volna neki, hogy lesz szíves zárt pályán driftelni, ne az én életemmel játsszon.

2015. dec. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!