Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen esetben mi mást mondhatt...

Ilyen esetben mi mást mondhattam volna? Ti mit csináltatok volna a helyemben?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, szeptemberben kaptam kézhez a jogosítványom.

A családunk egy 22 éves Volvo 850-e van, de nagyon szép, karbantartott autó.

Édesapám félti is, 140 LE, nem szereti ha egyedül megyek vele, mert bár tudja,hogy nem olyan vagyok, aki 120-al végigszáguld a falun, de szerinte túl erős nekem, így rutin nélkül.

Néha viszont odaadja ,hogy egyedül is gyakorolhassak.

A szünet első napján, tehát pénteken úgy döntöttem,hogy felmennék Dobogókőre.

Mi Esztergomban élünk, a hegyen keresztül indultam.

Semmi gond nem volt, az útviszonyoknak megfelelően vezettem, de aztán egy kanyar felé közeledve éktelen gumicsikorgást hallottam.

Gondoltam valakinek elszállt az agya, majd a kanyarhoz érve szembetaláltam magam egy régebbi BMW-vel, ami az úton keresztbe fordulva, hatalmas sebességgel jött csikorgó gumikkal,amik füstöltek is, akkora volt a tempó.

Fékeztem rögtön, de nagyon közel volt, ezért muszáj volt félrerántanom a kormányt, és hát nem tudom mi, amolyan árokszerűség volt az út mentén, de nem volt mély.

Abba belementem a kocsi jobb oldalával, és egy akkorát huppant, hogy ha nem vagyok bekötve szerintem ki is esek az ülésből.

Sikerült megállnom az út szélén, semmivel sem ütköztem, aminek nagyon örültem.

Viszont tényleg nagyon megijedtem.

A tükörbe néztem, láttam,hogy a BMW jó 200 méterre áll az út szélén, a sofőrje meg fut felém.

Odajött, kérdezte,hogy minden rendben van e, nincs e bajom.Megnézte a kocsim elejét, mondta,hogy nem tört össze, nyugodjak meg, és ne haragudjak, nagyon csúszik az út.

Mondtam,hogy semmi gond, ő kezet fogott, és visszament az autójához.

Először még el is hittem,hogy véletlen csúszott meg, de az út széléről is úgy indult, hogy már az egyenesben kidobta a kocsi a hátulját, egész biztos,hogy direkt farolt.

Most viszont édesapám kérdezte,hogy volt e valami múltkor, mert kattogást hall, és úgy érzi jobbra húz az autó.

Ez biztos,hogy az ároktól van.

Már nem mondom el neki,hogy mi történt, kivétel ha rájön,hogy én csináltam tényleg.

De még a BMW típusát sem tudom, nemhogy majd a rendszámát.

Haragszom magamra, amiért ennyiben hagytam, a BMW-s meg olyan "nem tört össze a kocsid, csak a futómű szétszakadt, de az nem baj" típusú ember volt, az ijedségemet, és határozatlanságomat kihasználva megúszta az egészet,miközben valószínűleg komoly anyagi kárt okozott..

De nem tudom, mégis mit tehettem volna?

17 éves vagyok, az meg egy jó 30-as nagydarab pacák volt, így könnyű volt lekezelnie engem.Az is csoda,hogy odajött egyáltalán.


2015. dec. 22. 13:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
41%

Ne mond el!! A szerelők semmit nem tudnak arról mondani mitől állítódott el a futómű,mert tök inkompetens az összes,annyit értenek a dolgokhoz hogy fődarabcsere 200ezer lesz ,jónapot. Aztán annyit mondasz apádnak hogy volt egy nagy kátyú az úton,abba belementél,de nem érezted akkor ,hogy baj lett volna. Ha elárulod mi volt ,letilt örökre a kocsiról,sajnos a legtöbb szülő ilyen,de neked kell ismerni..


A bmw-s rendes volt a maga ökör driftelős bmw-s módján. Teljesen felesleges felírni a rendszámot ilyenkor mert tanuk nélkül bizonyíthatatlan az állításod! Nem történt ütközés ,nincs a másikon sérülés,buktad volna,ha a másik azt mondja később ,hogy ő ott se volt és csak rá akarod verni a balhét. Ilyen esetekre jó a kamera a kocsiban.

2015. dec. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Tanulságos ez az oldal.

Megtapasztalhatja az ember, hogy a homo sapiens sapiens példányok (már bocs, de hogy valakit embernek nevezzek, ahhoz meg kell ütni valamilyen szintet) fele ugyanolyan jellemtelen, gerinctelen sunnyogó szemétláda mint a kérdező. Aki, ha érdeke úgy kívánja, a saját anyját is...

2015. dec. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

12.

te idióta :)

2015. dec. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
12 es! majd megtanulod hogy az igazmondó juhászokat csak a mesében éri jutalom..Mindenki hazudik ,kivétel nélkül!
2015. dec. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

1 Odajött

2 Mondtam,hogy semmi gond

(Ergo a pali nem volt köcsög)


Ennyi. Késő vakarózni. Megtanultuk hogy az autó nem csak kaszniból áll.

2015. dec. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Majd meséld el, mi volt a szerelőnél, remélem nem terelődik rád a gyanú :)
2015. dec. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ne általánosítsatok!

12-es vagyok.

Ti mind hazudtok, az lehet.

Én nem szoktam.

És a jellemtelen hazug emberek véleménye sem érdekel, egyék meg amit főztek. Közöm nincs hozzájuk.

2015. dec. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Oké 17-es ügyes vagy ,itt egy keksz ..
2015. dec. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!