Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kissé nincs túlreagálás szaga...

Kissé nincs túlreagálás szaga ennek a történetnek?

Figyelt kérdés

A mai napon munkából hazafelé eszembe jutott egy fontos elintéznivaló, ami a másik irányban volt, mint amerre mentem.

Jött egy körforgalom, az abból egyenesen kihajtó autósokat intették le a rendőrök a kanyarodósávban állva.

Szerintem lényeges a történet szempontjából,hogy még téli gumik vannak a kocsimon, így nagyobb ívű kanyaroknál csikorog.

Épp nem volt senki sem leintve,én meg ugye megfordultam, csikorgott is kicsit a gumi, és mentem visszafelé.

Az olvasó már sejtheti mi történt, nekem eszembe sem jutott.

Párhuzamos parkolóállások mellett haladok, szemből jön egy Skoda Yeti rendőr, amint meglát felnyomja a kéket, és szembe jön velem, az anyósülésen utazó rendőr meg mutogat,hogy oda álljak félre.

Ez megtörtént, sima közúti ellenőrzésnek mondták, még kedvesen meg is kérdezte,hogy benézhet e a csomagtartóba.Megengedtem, felemelte a szőnyeget is, mondta,hogy jó, köszönik szépen, további szép napot, és ennyi.


Közben nekem összeállt a kép,hogy rádión szólhattak a körforgalomnál állók, ugyanis mind előttem, mind mögöttem jött autó, és annyira, de annyira kiszedtek,hogy ez nem lehetett véletlen.

Ha véletlenszerűen válogat,akkor is az előtte lévőt fogja levillogni, nem azt aki szemben jön.

Összességében, ők úgy látták,hogy egy autós jön, észleli őket, és olyan nagy sebességgel fordul vissza,hogy még a gumik is csikorognak.

Ez persze gyanús lehet, de az,hogy rögtön lerádiózza?Ha a Yeti éppen nem arra jár, akkor meg elkezdenek keresni?

Nem értem.


2016. ápr. 5. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Mit nem értesz? Terrorkészültség van az országban és Te csikorgó kerekekkel elhajtottál a rendőrök elől. Szerintem ez teljesen normális reakció volt a részükről.
2016. ápr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Bocs, de az nem egészen jogos, hogy a téli gumi MIATT csikorognak a kerekek - nekem az elmúlt 25 évben egyszer sem csikorgott a téli gumi (meg a nyári sem), ha neked igen, az nem a gumi hibája, hanema vezetési stílusodé.
2016. ápr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 gnoomage ***** válasza:
47%
Ha a te felellősegéd közé tartozna a rendfenetartása pont akkor, amikor mindenhol robbantanak te is ideges lennél mindenre... Szerintem érthető és örülök neki, hogy az ilyenekre is figyelnek...
2016. ápr. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Miért, annak jobban örülnél ha bebújnának a bokor mögé, kirakják a traffit és hátradőlve várják, hogy beszedjék a pénzt?
2016. ápr. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Akkor legközelebb inkább majd megállok a körforgalomban, és tolom a kocsit, mert ennél lassabban már csak úgy mehetnék.

A téli gumi szokott csikorogni a "meleg" aszfalton...

Egyébként meg ez egy teljesen véletlen dolog volt, eszembe sem jutott,hogy gyanút kelt bennük, egy percig sem akartam egyenesen kihajtani, így meglepett az intézkedés.Terrorista kinézetem sincs, persze értem én.

De ha már nem arra megyek, amerre a rendőr akarja, akkor rám küldenek egy autót?

2016. ápr. 5. 15:58
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is volt olyan hogy főúton álltak a fakabátok ,még nem intettek csak lestek ki a fejükből ,én meg jobbra a kis utcába lekanyarodtam. Nem azért mert el akartam kerülni őket hanem mert arra kellett mennem. Jöttek is utánam minden villogóval nénóval nem tudtam mi a bajuk :D Aztán jól nem találtak semmit és balra el. Ezek ilyenek azt hiszik terroristát majd így fognak fogni hogy az csikorgatja a gumiját,ja meg aha..
2016. ápr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A traffipax engem nem érint, szóval nem igazán érdekel,hogy eldugják e vagy sem.
2016. ápr. 5. 15:59
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

De, szerintem egy kicsit túl van reagálva.

De nem a zsaruk részéről.

2016. ápr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
Kár idekeverni a terrorizmust, mindig is megszokott volt, hogy a rendőrök látókörében megfordulást vagy látványos irányváltoztatást végzők gyanússá válnak. Még gyalog is, nemhogy egy csikorgó gumijú autóval...
2016. ápr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez van, nem hiszem h az a 10 perc oly sokat jelentene.
2016. ápr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!