Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért ilyen idegbetegek a...

Miért ilyen idegbetegek a magyar sofőrök?

Figyelt kérdés

70-es sebességkorlátozás, megyek 80al, 10ből 6 rámhúzódik.


Nem vagyok álszent, tudom, hogy nem lehet betartani minden korlátozást, de miért kell 100al menni egy 70es táblánál mondjuk?


És amit megfigyeltem, hogy ezek 90%-ban régi, olcsó autóval rendelkező sofőrök. Elém még pl egyszer sem vágott be új BMWs, vagy Mercedeses.



2016. ápr. 16. 10:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
2%
Fel kell venni a forgalom tempóját.
2016. ápr. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Felesleges általánosítani.Egyszerűen sok a hülye.Megindult a behozatali kedv pár éve,sok a közepes,vagy nagy teljesítményű autó.Az autak viszont rosszak,az emberek hónapról-hónapra élnek,feszültek,munkahelyi problémák,stb.És megpróbálják itt levezetni a fezsültséget.De szerintem fölösleges azt nézni,ki mennyivel,hogyan megy.Én figyelek,hogy minden rendben legyen(ez be is jött az elmúlt 16 évben),ha meg siet valaki elengedem,hadd menjen.Nem az én tisztem ítélkezni a 70-es táblánál 100-zal haladó felett.Megteszi a rendőr,vag a Jóisten.
2016. ápr. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

1.: Kb 5 autó volt az úton, tök üres volt(egér út)


2.: Ezzel én is így vagyok, kivéve, amikor én vagyok a szenvedő alany, mert más hülye.

2016. ápr. 16. 11:14
 4/19 anonim ***** válasza:
9%

téged minősít, hogy ilyen egyszerűen hülyézel mindenkit..én az egérúton közlekedek minden nap többször is, semmi különös nincs..vagy siet valaki, vagy ráér..aztán vagy mérnek, vagy nem...

pláne úgy itélkezni, hogy magyar sofőrök. A sors kegyelméből sok keleti orzágban dolgozhattam, sokféle autóval, de főleg buszt vezettem..hát ha valahol tolnak, vagy dudálnak, na ott igen..

175 -nél még előzött jobbról, és beintett hogy miért totyogok..meg hasonlók...mazda buszom volt, a nissan buszok tele utassal 125-nél bőven előztek(aláztak)

a mack teherautó 60 tonna cementtel a pótján 100-nál rámdudált, hogy előzni fog..


de ha Teherán, Tabriz, vagy Isztambul forgalmába bekeverednél, lejjebb vennél az arcodból..itt az egér úton belefutsz négy-öt sietősbe? és már minősítesz...


asszem te vagy az idegbeteg.(persze jó autó sem árt)


(ne válaszolj, hogy neked bizony ötszáz lovas csodád van, mert nincs jelentősége. Amit írtál, annak igen)

2016. ápr. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Az egér út csak egy mai példa volt, nap mint nap van ilyen.


A közel kelet engem nem érdekel, európában vagyunk.


Én pont hogy visszaveszek az arcomból, nem úgy mint a sok 20 éves autóval járó menő csávó.

2016. ápr. 16. 11:44
 6/19 anonim ***** válasza:
56%

Elég sok olyan sofőr van teljesen mindegy milyen autóval közlekednek, van köztük elég sok olyan aki 70 es táblánál nyíl egyenes úton azt hiszi hogy nyugodtan mehet gyorsabban mert gondolja mi baj érheti őt. A korlátozás nem véletlen van feltüntetve, általában silányabb utaknál szokták kitenni vagy olyan helyeken ahol több földes út vezet főútra vagy lejtős, kanyargós utaknál szokták ezt megtenni. Én is nem egyszer jártam ilyen helyen ahol lakott területen kívül kb 1 km-es szakaszon 50 km/h-s korlátozás van mert van egy mellék út ami egy elkerülő útra vezet és ott azért van a korlátozás hogy akik az útról hajtanak a főútra felbírják venni normálisan a tempót és ne rohanjon beléjük egy idióta nagy sebességgel. Meg nem véletlen van bevezetve az hogy lakott területen kívül 90km/h a megengedett mert sokan nem tudnak 100 al normálisan vezetni. Persze vannak szakaszok ahol 100 a megengedett maximális sebesség, a kisvárosunkat elkerülő úton is van ilyen. Nagyon jó minőségű út szépen lehet ott haladni, csak majdnem heti szinten van ott baleset egy olyan idétlen sofőr miatt aki azt hiszi hogy 130 al vagy afelett is tud vezetni ott, és általában vagy nem bírja bevenni a kanyart, vagy belerohan egy szabályosan közlekedő sofőrbe vagy az árokba köt ki. A gyerekkori legjobb barátom is amint meglett a jogsija már száguldozott, pedig mondtam neki hogy ésszel vezessen mert baja lesz. Persze nem hallgatott rám és fél éves jogsival 140 km/h val haladt egy jól belátható úton, volt egy nagyon minimális kanyar és egy kis bukkanó amiről figyelmeztető tábla is volt, persze hogy megdobta az autót és a barátom elvesztette uralmát az autó felett, az autó a szemközti sávba tért át majd utána be a mezőre ahol fel is borult az autóval. A mázlija az volt hogy a szembejövő autó lassan ment és időbe letudott fékezni így meg sem karcolta azt, a mezőn meg egy darab ág sem volt amibe belerongyolt volna és így kisebb zúzódásokkal megúszta. A rendőrök persze hatalmas bírságot és 2 éves jogsi bevonással jutalmazták a műveletét mert vagyoni és emberi életbe is kerülhetett volna ha a másik autóba belerongyolt volna amibe 2 gyermek és apukájuk utazott.


De rengeteg ilyen helyen tapasztalok hasonlóakat, autópályára nem is merek menni mert egyszer vezettem az M1 esen Budapest és Tatabánya között leginkább Budapest környékén tapasztaltam azt hogy rám húzódnak, 125 km/h val haladtam külső sávon mert le akartam térni és egy sima egyszerű Ford mondeo elém vágott és a szerencsének kösz9nhettem azt hogy szabad volt a belső sáv és oda tudtam rántani a kormányt mert a mondeo hirtelen fékezett előttem, simán belerohanhattam volna ha nem kapcsolok időben. Budapest belvárosában egy kisebb balesetem is volt amikor zöld lámpánál elindultam szépen nyugodtan és egy Audi akinek piros jelzése volt hirtelen bevágott elém mert ő le akart kanyarodni és gondolta előttem gyorsan bemegy hát eléggé belém jött a jobb lámpám, lökhárítóm, motorháztetőm, jobb első fél éves nyárigumi és a sárvédő neki köszönhetően a roncstelepen végezte és vehettem újat. Jó beismerte hogy ő volt a hülye és volt betétlap csere meg szerencséjére egy biztosítónál voltunk meg ott nekem van ismeretségem így az autómat rendbe hozták elég hamar ami nekem pénzembe nem került, csak dühített a dolog hogy az ember ennyire nem tud odafigyelni másokra, mert ha én pl picivel jobban nyomtam volna a gázt és a jobb első ajtómat érte volna vagy a jobb hátsót ahol ott ült a kisgyerek, az anyós ülésen meg az anyukája és nekik bármi bajuk lett volna akkor nem tudom mit csináltam volna vele. Független attól hogy nem a saját gyerekem, és anyjával is csak egyszerű munkatársak vagyunk de bármi lehetett volna.

2016. ápr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Beviz Elek ***** válasza:
38%

Sokmindent sok helyen vezettem, nem tudom hogy mi a bajod, rám sosem húzzák a kormányt. Szerintem nálad lehet a gond.


#6

Nem mersz autópályán vezetni? Te is egy komoly sofőr lehetsz, a te "tapasztalataid" nagyon mérvadóak lehetnek...



Igen, van 1-1 aki veszélyesen vezet, de 2 oldalt tükröd van, a lábadnál pedálok és a kezedben kormány. Ezeket mind azért tették oda hogy használd. Ha valakit látsz hogy siet, szlalomozik, akkor ne tartsd fel, ne okozz veszélyhelyzetet a bénázásoddal. 2 mp alatt elmegy melletted, soha többet nem fogod látni. Igen, beléd mehet, de van szemed és jó esetben agyad is. Ha látod hogy baj lesz, akkor húzódj le és lassíts. Át kellene látni a forgalmat, a lehetséges veszélyhelyzeteket és előre kellene gondolkodni.

2016. ápr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%
Csak a szokásos magyar mentalítás az utakon is megjelenik. Nincs ebben semmi rendkivüli. :D
2016. ápr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%
Én azt nem szeretem, amikor 70-es táblánál megyek 100-al, és még megelőz a marha! :-))
2016. ápr. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Aki jól lefikázza a "magyar sofőröket" azt felpontozzák, aki leírja hogy nem tapasztal ilyet, azt lepontozzák. Minden nap kb 50 km-t vezetek Bp-n, és nagyon ritkán látok ilyet. Autót rám kb évente húznak, az sincs direkt szerintem. Viszont ülök olyan kolléga mellett is néha aki 5 km-en 50 másik sofőrt lehülyéz, lebarmoz, nézdmicsinálazállatja. Így is lehet vezetni, de szerintem nem éri meg. Benned van a hiba.
2016. ápr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!