Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért ilyen idegbetegek a...

Miért ilyen idegbetegek a magyar sofőrök?

Figyelt kérdés

70-es sebességkorlátozás, megyek 80al, 10ből 6 rámhúzódik.


Nem vagyok álszent, tudom, hogy nem lehet betartani minden korlátozást, de miért kell 100al menni egy 70es táblánál mondjuk?


És amit megfigyeltem, hogy ezek 90%-ban régi, olcsó autóval rendelkező sofőrök. Elém még pl egyszer sem vágott be új BMWs, vagy Mercedeses.



2016. ápr. 16. 10:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
19%

Előre leszögezném, hogy én nem Magyarországon élek. A gyakorin mindig rácsodálkoznak, hogy mennyit fikázzák a magyar sofőröket. Vezettem autót Magyarországon, igaz, nem túl sokat, de nekem nem tűnt különösebben agresszívnek vagy tahónak a magyar sofőr közeg.


Erdélyi vagyok. Bukarestben vezettem sokat, úgy mondanám, hogy a dél-olasz szabálytalankodás keveredik ott az oroszok agresszív vezetési stílusával. De meg lehet szokni, a sok dugóban álldogálást mondjuk unom, de nem törődöm a sok retardálttal. Még mindig úgy érzem, hogy a sok dugó és paraszt ellenére is jobban haladok A-ból B-pontba, mint a kis szülővárosomba, ahol a rossz utakból kifolyólag is nagyon "öreges" a vezetési stílus, mindenki 30-40 km/h-val döngeti neki a városban, még a jó utakon is.


A bukaresti forgalom se pokol, nem mondanám, de ahogy egy jóval korábbi hozzászóló írta, Magyarországon vezetni közel sem vészes, még Budapesten sem, úgy vélem. Egyszerűen ilyen, kelet-európai, mint sok minden más. De ettől még sokkal rosszabb helyek is vannak, Európán belül.

2016. ápr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%
Mert 10 sofőrből 9 mindig siet valahová. Már a piros lámpát sem győzik kivárni, folyamatosan csorogni kell. Ha áll mögötted autó az már dudál hiába te nem tudsz kikanyarodni mert még mennek keresztben az autók. Ha hagysz követési távolságot, akkor biztos lehetsz benne, hogy fél perc múlva valaki oda sorol be. Ilyen a közlekedés, ezt látják egymástól.
2016. ápr. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
Hazudsz. Ilyet 19 év alatt egyszer se tapasztaltam, hogy "kidudálnak" a keresztbeforgalomba.
2016. ápr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
66%

Általában a hazugok vádolják a másikat hazugsággal. De! Gyakran előfordul a ledudálás. Felőlem lepontozhatsz még két másik alteregóddal is, akkor is így van. Gyanúsan besértődtél, te is ilyen türelmetlen ledudálós vagy? Mert ugye akinek nem inge nem veszi magára.


Mint a múltkori eset. Megyek a sor végén. Záróvonal végig. Nem is előz meg senki senkit. Mögém ér egy furgon. Elkezd dudálni a hülye és kitekintget. Megunja és a záróvonalon keresztül végigelőzi a sort. Az előttem lévő autóban is csak lesték mit csinál a hülyéje.

2016. ápr. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Beviz Elek ***** válasza:
0%

#14

És gondolom elképzeléswd sincs hogy miért dudált.

Csak úgy nem tapasztaltam hogy dudálgassanak. Nem lehet hogy egy hétvégi sofőr teljesen fölöslegesen feltartotta a sort?


Így teljes lenne a kép. A balfék feltartja a sort, valaki egyszer megunja, és dudál/záróvonalon előz, a balfék pedig nem érti a történteket.


Ez így mindennapos.

2016. ápr. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
36%

Neked lehet logikátlannak látszik de sok hülye van aki csak úgy hülye vagy bunkó minden ok nélkül. Úgy vannak vele hogy a többi takarodjon az útból de az nem érdekli hogy hova, őtet ne tartsa fel senki. De az is lehet, hogy ti az ilyen emberek szemszögéből látjátok a világot és ezért nem tűnnek fel ezek a dolgok, mert ti rugdossátok hátulról a többi normálist. Nem tudom.

Vagy a sebesség korlátozás. Igaza van annak aki kérdez, nyomják a gázt mint süket a csengőt. Mert úgy gondolják a korlátozó tábla csak dísznek van. Szerintük az ellenőrzőrendszer is csak azért épült ki, hogy rendőrterror legyen. Ezt is lehetett olvasni. Eszébe se jut ezeknek az autósoknak hogy lehetségesképp azért épült ki az ellenőrzőrendszer mert már tarthatatlanná vált amit egyesek művelnek.

De valahol tényleg senki nem dudál. Autózok külföldön is és ott türelmesek és belátók az emberek. Amikor visszajövök akkor megint olyan mintha a bolondok házába lennék.

2016. ápr. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Beviz Elek ***** válasza:
42%

Lehet igazad van, bár ritkán dudálok, viszont a sebességkorlátot és sok másik szabály felül szoktam írni.


Mint az előző válaszomban is írtam, záróvonalon előzés stb olyankor fordul elő ha a balfék indokolatlanul feltart.


Nem tudom hogy mekkora nemzetközi tapasztalatod lehet hogy ennyire tudod szidni a magyar vezetèsi kúltúrát, de nekem semmi bajom az otthoni autósokkal, sokkal több bajnvan másokkal.


Pl Románia: a kamion végigtekeri a faluban 90-nel, ha te feltartod akkor ledudál vagy kanyarban megelőz. Figyelni kell az útra, nem ritka hogy 3 autó megy a 2 sávban egymás mellett. Én speciel nagyon szeretem mert nem ilyen sírós gyerekek vannak ott és kifejezetten élvezet vezetni (ha magyar rendszámot látsz, akkor a vezetési stílusból tudod hogy túrista vagy pedig a székely megy haza a családhoz pálinkázni)

Olaszország: motoros mindenhol, dudálnak össze-vissza, oda kell figyelni az útra

Németország: sok a balfék, idegesítők. Sokan nyomják a pályán, ne menj be eléjük (gondolom te ott lennél a legjobb önkéntes rendőr).

Anglia: vidéken normálisak, Londonban eszetlenek. Amíg lassan tudnak gurulni a dugóban, addig nem nagyon kanyarodsz ki. A Pesten tanult módszerrel dugtam ki a kocsi elejét (pár autó max és beengednek), de itt az indiai és pakisztáni népség csak megy előre. A buszos inkább beállt elém minthogy kiengedjen. Ja, autópályán sem tudnak gondolkodni, csak gáz-fék az üres külső sáv mellett.


Elmondom neked, hogy Magyarországon egész jó az átlag. Kicsit bunkók az autósok de tudsz haladni, előzékenyek ha tudsz vezetni (igen, látszik a képeden mikor ijedt szemmel várod hogy kiengedjenek).

Van valamennyi életrevalóság, lehet haladni, amennyire kell szabályos is, mellette pedig előzékenyek.


Ha mindenki olyan nyugodt és ráérős lenne mint te, akkor soha sehová nem lehetne eljutni csak a tájat nézni mindenki. Arra a bicaj is megfelel.



Visszatérve az eredeti problémára: rám nem szoktak dudálni értelmetlenül, pedig elég sokat vezetek Londonban (kamiont is) és sokat vezettem Budapesten is (mondjuk itt előfordul hogy dudáltak mikor keresztben mentem át 2 sávon és a villamossínen, de hát szűk volt a kapu)

2016. ápr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
47%
Az előző hozzászólásban a "Tapasztalt kamionos oktatja ki a tudatlan személygépkocsivezetetőt" cimű felvonást láthattuk. :D Egyébként korrekt, aláírom.
2016. ápr. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
73%

Az a baj, hogy akik így reagáltak: mit totyogsz, haladni kell a forgalommal, majd én megmondom, te vagy a hülye..stb stb:

mind mind találkozhatunk velük az utakon élesben.

Naponta 60 km-t ingázom, és minden nap össze tudnék vágni nektek egy kis ízelítőt a magyar sofőrökről.

Dolgoztam franciaországban is, ott nem szoktak indexelni, szintén viszonylag idegbetegek, de messze nem ennyire.

Romániában bunkók. Ha meglátok egy bukaresti rendszámot, inkább félrehúzok. A szlovákok elől is félrehúzok, ha magyarországon vezetnek, mert nagyon vadak.

Ami nagyon jó, az Svájc. Ajánlom melegen a kisebbségi komplexusban szenvedő autó és sebességmutogató önjelölteknek!

Garantálom, hogy az első büntetésre csak pár havi fizetés megy rá, a másodokra már talán a ház is, vagy a "kiscsaládja" teljes vagyona.

Ott nem szaroznak. Aki ugrál, az megfizeti az ugrálást.

A körforgalomnál, torlódásoknál zipzár szabály működik, amiről itt azt sem tudják, mi az.

A franciáknál elég rövidek a gyorsítósávok, így mindenki balra húz, ha valaki fel akar hajtani.

Magyarországon ez így néz ki (85%-ban): látom, hogy fel szeretnél hajtani, igeeen? na lássuk! kicsit gyorsítunk, gyorsítasz te is, mikor lassítasz, én is lassítok, hogy ne tudj feljönni se előttem, se mögöttem! Tiszta szívből jövő örömmel nézem, ahogy kínlódsz, már látom, hogy nagyon közel van a következő letérő vagy a gyorsítósáv vége, nem baj, majd mész szépen a leállósávon, vagy neki a falnak! Én aztán biztosan nem engedlek be!

Hasonlókat élek meg nap mint nap Pest megyében.

Emberek, miért szükséges ez?

Turáni átok, depresszió, vagy csak szimplán ennyire utálatos baromarcúak vagytok?

2020. dec. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!