Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen körforgalmi szituációban...

Ilyen körforgalmi szituációban lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés

Nem történt semmi, és tudom,hogy én hibáztam volna, ha mégis baleset történik, de szerint kicsit abszurd a szituáció, nehezen elkerülhető.


Tehát, éppen beakartam hajtani, a körforgalomban állt a sor kifelé, egyenesen, abba az irányba ahonnét én jöttem.

(gyalogosokat engedtek át)

Az őket keresztező irányból jött két kocsi, egy nagyobb Chrysler, és mögötte egy fekete Mercédesz.

A Chryslert beengedték az álló autó közé, a kocsi orrát betudta tenni, én meg gondoltam lehet is menni,hisz ők elállják a másik bejáratot, mikor a Chrysler mögül "előrobbant" a Mercédesz, ami átfért az autók között, és ő egyenesen akart kihajtani, én meg ugye majdnem bementem elé.

Ez nem történt meg, de nem lehetett rá számítani, hisz be volt dugulva onnét a körforgalom, és ha 2-vel gurulok be, akkor sem tudok róla meggyőződni, hogy ő nem fog padlóházzal behajtani.


Nem tudom mennyire érthető mellékeltem egy képet:

[link]


Azt a hazug választ hanyagoljuk,hogy számítani kell rá, mert nem életszerű az ilyen történet. (vagy akkor arra is számítani kell,hogy egy felüljáró rám szakad, hisz az is megtörténhet, de nem valószínű)



A piros "téglalapok/kockák" (kinek mi) a többi autóst hivatottak jelképzeni.


2016. máj. 3. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

A körforgalomban haladó autóknak elsőbségük van a becsatlakozó autókkal szemben...

Annak az autónak is aki pofátlan és előre pofátlankodva előz a körforgalomban álló autókat.

Ugyhogy valóban az a válasz hogy ha neki mész akkor nem adtad meg neki az elsőbséget.

De ha baleset történik vizsgálják a mercédeszes viselkedését is, és ha ő is megszegte a kresz szabályait akkor ugynevezett megosztott felelőséet is megállapíthatnak ami azt jelenti hogy mind a kettőtök számíthat bírságra, illetve a kötelező biztosító egyik fél helyett sem vállal felelőséget.

Vagyis ebben az esetben mindenki a saját kárát saját maga fizeti.


Egyébként...

Ilyen eseteben egy figyelmes autós elkerüli a balesetet!

2016. máj. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Így nem tudom elképzelni, kérlek linkeld be, hogy hol történt góógűl térképet, és akkor megmondom. Biztosan tudod, hogy hol álltál hisz ilyen szituk megmaradnak a emberben, szóval ott linkeld be ahol épp álltál.
2016. máj. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-es


Köszönöm!


2-es

Mire ez a követelőzés?Csak nem te voltál a fekete Mercédesszel?

2016. máj. 3. 19:14
 4/7 anonim ***** válasza:

zseniális rajz :D

Szóval egyértelmű a dolog szerintem. Ha a körforgalom nem kétsávos kialakítású, akkor a Mercedes nem előzhette volna ki az éppen előtte várakozót. Ha ütközöl neked lett volna igazad, más kérdés hogy meddig tartana a per és mennyit hazudna a Mercis sofőrje.

2016. máj. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A léyneg hogy nem eltt semmi, kár rajta rágódni, paraszt autósok meg mindig lesznek, független attol miben ülnek.
2016. máj. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Mercedes valóban szabálytalan volt, de tény, hogy egy ilyenből nagyon durván elhúzódó per kerekedhet es egy jó ügyvéd sem árt, mert kicsit azert mindketten sarasak voltatok.
2016. máj. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Itt az elsőbbségi viszonyokat kell nézni és a mercedesnek elsőbbsége volt. Persze neked van igazad, de ilyen a KRESZ.
2016. máj. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!