Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki volt már olyan szituációban...

Ki volt már olyan szituációban autóvezetés közben, hogy érezte, nem tudta lereagálni az eseményeket?

Figyelt kérdés

Én kétszer voltam.:


1.: Kereszteződésen mentem át (négysávos utak) a zöld lámpánál, majd hirtelen azt vettem észre, hogy jobbról egy középkorú férfi futódresszben pont az autóm mögött átszaladt, úgy, hogy majdnem nekiszaladt a végének. 50 km/ sebességgel haladtam és nem érzékeltem azt, hogy valaki is át akarna szaladni az úton, így nem lassítottam, az egészet, kb. 1-2 s múlva fogtam fel, hogy az úr, tényleg átrohant a piros jelzésen.


1,8 széles kb. a kocsim, a futó mondjuk futott 15 km/h sebességgel, tehát 0.4 s alatt tette meg az autóm szélességét.

A kocsi hossza 5,5 m és ment 50 km/h sebességgel, így ezt az utat megintcsak 0,4 s alatt teszi meg.


0,4 másodperccel később érek oda, vagy 0,4 s-al korábban indul és pont az orránál fut át..., ott viszont, már tized, pár század másodpercen múlott volna, hogy eléri, vagy sem...



2.: Szintén egy kereszteződésen mentem át, főútvonal balra kanyarodik, de lámpás a kereszteződés, vasút is van.

Elindulok átmegyek a zöl jelzésen, épp bent vagyok a kereszteződésben, amikor hirtelen hangos mentőautószirénázást hallok, majd azt látom, hogy a balról érkező mentő, már el is kanyarodott mögöttem (nyilván azért kapcsolta későn a hangjelzést, mert nem egyenesen ment, tehát nem keresztezte az utamat), mindenesetre bármerre is ment volna, a mai napig nem tudom, mi módon kellett volna észrevennem időben?


Mindezekben az az ilyesztő, hogy 50 km/h sebesség mellett történtek.


Nagyobb sebességnél még szerencsére nem éltem át hasonló érzést, vagy annyira gyorsan történt, hogy mindmáig észre sem vettem...


Egyébként azt gyanítom, hogy külföldön (Románia) vezettem úgy, hogy nem érzékeltem reálisan a veszélyt. Nem mentem gyorsan, de voltak rossz utak és váratlan forgalmi helyzetek.



2015. jún. 11. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Ijesztő!


1: látott téged, és szándékosan ment mögötted, főként hogy piroson ment.


2: A mentősök gyakran csak a kereszteződés közvetlen közelében kapcsolnak hangot.



A saját esetem: Félre nyeltem egy falatot és köhögőrohamot kaptam, majd elsötétült a világ és hipoxiás állapotban gurultam egy darabig a Koós Károly sétányon. Mindent hallottam, de a végtagjaim nem mozdultak, egy örökkévalóságnak tűnt, de visszanéztem a videót és összesen 2 mp-volt. Csak közben gurult az autó vagy 20-szal a dugóban. Azóta nincs Fornetti evés a kocsiban...

2015. jún. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1.:


Az a baj, hogy nem látott, láttszott a mozgásán, hogy teljesen vakrepült, egy ismerősöm ült mellettem, ő fordult hátra és mondta nekem, hogy te jó ég...


Az a baj, hogy egy nagy kereszteződésben futott át, ráadásul nem a kezdődő piroson. Az ismerősöm látta, ahogy futva közeledik a kocsi oldalához (akkor, már lent volt a járdán, ugye amíg a kocsi elhaladt előtte az 0,4 s, tehát erről az időintervallumról beszélek).

Én is észrevettem, de akkor se tudtam volna lereagálni, ha a látóteremben van, olyan gyorsan történt.

Az ismerősöm jobban látta és elmondta, hogy majdnem nekifutott a mozgó kocsi oldalának az illető...


Rémisztő volt. Valami kezdő hosszútávfutó lehetett, aki totál kész volt és se nem látott, se nem hallott már...

Amikor idióta módon felkészületlenül futottam (ráadásul rossz tempót és távot választva), magamon is tapasztaltam, hogy ilyen állapotba kerülve, alap közlekedési szituációkban is fatálisan téves döntést tud hozni az ember.


Tehát még csak megbántani sem tudom, egyszerűen nem gondolta végig, amit csinál (mondjuk tapasztalat hiányában). Nem akkor, ott hibázott, hanem, mondjuk 1 órával előtte, amikor lement futni!


2.: Utolsó pillanatban kapcsolja fel...

külföldön vagyok és itt a dobozos mentőre nagyon vigyázni kell, mert nappal, csak jön, mint az őrült és a gyalogátkelő előtt nemsokkal kapcsol, csak hangjelzést.



Ezért, gyalog és kocsibval is, lámpa, ide, vagy oda, minden kereszteződésben körülnézek, ha meg nem is áll az ember, de legalább valami esélye legyen korrigálni, ha nagy lenne a baj...


Más kérdés, ha a reakcióidő elég is lenne, megfelelő dolgot tenne-e az ember. Hiszen a repülő pilótákat kiképzik vészhelyzetre szimulátoron.


Az autóvezetők viszont semmi gyakorlati kiképzést nem kapnak vészhelyzetre.


Az pedig nem elég, hogy mondogatod magadban, hogy csak aszfalton fékezünk, az útpatka előtt felengedjük a féket...


Pedig, pl. ez is hány emberéletet megmentene!


Arról nem is beszélve, olvastam olyat, hogy pánikhelyzetben az embrek pár százaléka a fék helyett a gázba rúg bele egyet...

2015. jún. 12. 02:22
 3/7 SándorÚr ***** válasza:
4%
nekem a legdurvább az volt amikor szombat hajnal 4kor konkrétan a kocsmából űltem be a kamionba esett az eső csapattam városban 60nal, és 4 meg 6 sávos út kerszteződésénél, de nem szabályos merőleges keresztetődés hanem ilyen ferde, járda szigetekkel villanyoszloppokkal... (Debrecen Árpád tér) konkrétan kiáll elém keresztbe egy fehér F Astra kombi. Hiába nyomtam a kürtöt meg a fénykürtöt semmi, már markoltam a kormányt készültem a bacsepódásra mert menekülni nem lehetett szemből csak járdaszigetek voltak meg villyanyoszlopok. Kb egy tized másodperc alatt lepörgött az agyamban, hogy menekülni nem tudok megállni nem tudok, piás vagyok, a tachográfom nincs rendben, rendőr, mentő, kamion mentő, újra egy baleset, kb 1 hónapja volt balesetem, de ezt már nem tudom kimagyarázni sehogy sem a főnöknek, kész visznek a sittre.kb 2-3 méterre lehettem az AStrától már tisztán tükrözödott rajta a fülke körvonalai a hátsó tengelynél kaptam volna el amikor ez már tudat alatti volt, jobbra néztem a 3sávosra ahonnan kijött láttom, hogy ott tök üres és becsavartam oda a kormányt, meg satu fék, de éreztem, hogy a pótkocsi fordul keresztbe, na mondom elengedem a féket mert különben lebontom az útközepén a jelzőlámpát, na százszónak is egy a vége mindenki megúszta karcolás nélkül, a diszkós gyerekek meg elpucultak, nem akartak beszélgetni, és meg szépen vissza fordultam mégse menjek már forgalommal szemben, és mentem szépen a tejüzembe.
2015. jún. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én sohasem iszom, te se tedd.


Ha nem ittál volna, még hamarabb menteni tudtad volna a szituációt.


Fáradtan sem érdemes volánhoz ülni.

2015. jún. 12. 18:29
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
az oszt igen, jóska gyerek ossza itt az észt a friss jogsijával... egy kamionsofőr 1 év alatt többet megy hátra, mint te egész életedben előre, ne hogy már még te oktasd ki az embereket... kezdő vagy aztán parázol mindentől, majd elmúlik (vagy nem). gyakorlat teszi a mestert.
2015. jún. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nehogymár egy részeges kamionsofőr itt kioktasson engem, hogy kell vezetni!


Egy másik hülye, meg itt megvédi, remélem, ti is a gyorsforgalmin találkoztok össze legközelebb frontálisan a kamionotokkal!


Felelőtlen hülye, majdnem megölt jópár embert. Utolsó válaszóló negatívot kaptál, remélem ezért írtál, ráadásul OFF a válaszod. Nem válasz, hanem kötözködés.


Ittasan tilos vezetni!

2015. jún. 12. 22:28
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
remélem a következő ilyen "lereagálhatatlan" szituációdban, majd a szádon át köpöd ki a tüdődet...
2015. jún. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!