Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Balesetet okoztam, hogyan tovább?

Balesetet okoztam, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Egy kereszteződésen akartam átmenni, ahol nagy a forgalom, és még akkor is nehéz átjutni, ha jó a lámpa, de most nem működött. Szétnéztem, de nem láttam jobbról senkit, így elindultam, már majdnem átértem, mikor egy motoros jobbról belém jött fékezés nélkül. Én jöttem a stop tábla felől, így enyém a felelősség. Őt kórházba vitték a mentők, még aznap bementem hozzá, de nem beszélhettem vele, másnap már nem volt bent, még aznap este kiengedték. Csak annyit tudok, hogy rögzítő gipszet kapott. Mi lesz most? Nagyon félek azóta is, nem merek vezetni, csak sírok.
2016. júl. 13. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Szakértők különböző szempontokat figyelembe véve határoznak majd valahogy a felelősségről. A valós körülmények ismerete nélül mi nem sokat mondhatunk. Talán az lehet némileg jó hír számodra azon túl hogy a jelek szerint a motorosnak nincs nagyon súlyos sérülése, hogy nem te hajtottál neki, hanem ő szállt beléd. A pontos részleteket elemezve állapítják meg a felelősséget.
2016. júl. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

most már csak annyit tehetsz, hogy emlékezetből nagyon pontosan, lehetőleg időrenben leírod az esetet..csak a tényt, a kommentet hagy külön lapra.

nagyon helyes, hogy bementél a kórházba, de most várd, mit intéz a yard..


ugye készítettál egy jó csomó fényképet ott a baleset helyszínén? mert ha nem, akkor sokan sokféleképpen fogják előadni. az sem mindgy, hogy a motoros mennyivel haladt át a kereszteződésen, még akkor is ha védett volt.


szóval írj egy alapos emlékeztetőt...és nézegesd a képeket.


ugye volt biztosításod? (kgfb)

2016. júl. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, hogy mielőbb dokumentáld a TÉNYeket. Ne magyarázkodj túl sokat, de az észlelést nehezítő tényezőket mindenképpen jegyezd le. A jegyzeteidet nem muszáj egy az egyben a rendőrséggel közölni, inkább konzultálj egy ügyvéddel. A jegyzetek fontosak, mert hamar felejt és hozzá is költ az ember, pszichológiai okokból (önvédelmi mechanizmusok). Ezen kívül ne hagyd magad "elsüllyedni", nyelj egy nagyot és nagyon óvatosan, valaki társaságában menj egy kört egy nyugodtabb környéken autóval. Ha ez nagyon nem megy, nem szégyen pszichológushoz fordulni, segíteni fog.
2016. júl. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1es te nem mondasz hülyesèget teljessègèben, de kis kiigazìtàs:

8 napon tùl gyògyulò sèrülèst okozò balesetet okozott az elsőbbsègmegadàs elmulasztàsa miatt. Tök mindegy milyen kedves a kèrdező. Az elsöbbsègadàs fogalmàròl a kèrdèsben is kiderült, hogy mindent nem tud a kèrdező: hirtelen fèkezèsre ès kanyarodàsra nem kènyszerìtheti a màsik jàrművet.

Nyìlvàn közlekedèsi "szakèrtő" fog egy nem feltètlen egyèrtelmű eredmènyt hivatalossà tenni. Abbòl kiderül, hogy valòban mi alapjàn fognak ìtèletet hozni, ha eddig nem ismerte el senki a bűnössègèt.


Ha gyorsan hajtott a motoros (ami előfordulhat) ùgy a felelőssèg csökken, de ha ezt nem àllapìtjàk meg, ès a felelőssèget nem akarja vállalni a kèrdező (mert ez gyakoribb, mint egy motoros gyorshajtàs), ügyvèdet kell fogadni. A modern jog csodákra kèpes.

2016. júl. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!