Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbüntethet-e a rendőr ha...

Megbüntethet-e a rendőr ha autóval felcsapok vízzel valakit eső után és az illető vizes lesz?

Figyelt kérdés
A történet a következő: a mai napon rengeteg eső esett és az utakon a kátyúkban volt víz. Lakó területen mentem csúcsidőben 40km/h sebességgel. Főúton mentem ezt a sebességet biztonságosnak éreztem és nem akartam indokolatlanul lassítani a forgalmat. Egyszer csak azt veszem észre hogy villog mögöttem a rendőr autó ezért lehuzódtam az útról hátha siet valamerre de továbbra is mögöttem maradt akkor már sejtettem, hogy engem akar megállítani. Kerestem egy biztonságos helyet és megálltam. Erre kiszáll a rendőr zárójelben megjegyzem ami fura is volt hogy csak egy rendőr ült az autóban pedig tudtommal ketten intézkedhetnek, de lehet rosszul tudom. Közölte hogy 15 ezer Ft pénzbírságra büntet mert felcsaptam egy járdán közlekedő fiatal lányt. Ilyet tehet? A lányt véletlenül ismerem aki csak nevetett az egészen nem kiván se tisztító számlát se semmit benyújtani, mondta is a rendőrnek, hogy ne csináljon belőle ügyet tudja, hogy nem direkt csináltam. Sajnos az utak olyanok amilyenek tele vannak kátyúkkal és sajna ugytűnik én telibetaláltam egy mélyebbett jó sok vízzel... De valóban nem direkt volt. A rendőr közölte hogy ennek ellenére kiszab pénzbírságot mert felelőtlenül száguldozom... Pedig csak 40lm/h-val mentem. Szóval ez így szabályos? Nem a sértettnek kellene kárpótlást fizetnem? A sértettet kárpótlásul haza vittem és nem akar belőle ügyet csinálni.

2016. júl. 28. 20:22
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nem fizettem be mert hirtelen nem is volt nálam annyi pénz. A feljelentést választottam. Hogy megteszi-e hát nem tudom az irataimat elkérte. A sértett nem kíván feljelentést tenni. Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Nagyon sokat segítettetek! Részemről mindenkinek ment a zöld pacsi :)
2016. júl. 29. 11:20
 12/14 kovpet ***** válasza:

A gyorshajtást nem tudja bizonyítani, az teljesen biztos. Hacsak nincs hitelesített műszer a szemébe operálva. Hogy nézett ki? Nem ő volt a Robotzsaru? Mert ha nem, akkor annyi.


A lefröcskölés már érdekesebb dolog. Polgári perben lehetne kárenyhítést kérnie a lánynak, de ez nem rendőrségi ügy. Nem tudom, hogy erre milyen KRESZ-szabály érvényes, sejtésem szerint semmilyen. De remélem, nálam egy felkészültebb valaki tudja és megosztja velünk.

2016. júl. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Veszélyeztetés: ha valaki a közlekedés más résztvevőit kár, baleset bekövetkezésének, a személy- és vagyonbiztonság sérelmének a lehetőségébe sodorja.
2016. júl. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 kovpet ***** válasza:
Ez mondjuk illik rá, de ez tényleg gumiszabály, mindenre illik.
2016. júl. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!