Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » "Nem adták meg a jobb kezet",...

"Nem adták meg a jobb kezet", és jobbról törik össze az autó?

Figyelt kérdés

Van egy elég népszerű ismerősöm, aki felrakott a facebookra egy képet a törött autójáról.Feltették a kérdést,hogy mégis mi történt, mire azt írta,hogy nem adták meg neki a jobb kezet.

Rengeteg komment, és mindenki sajnálkozik, vagy szidja a másik sofőrt,hogy nem tud vezetni.

De vajon miért nem merül fel senkiben sem,hogyha a jobb kezet nem adták meg, akkor miért a kocsi jobb oldala tört össze?Akkor inkább ő nem adta meg szerintem.

Vagy esetleg más ötlet?

(lehet,hogy csak fogalmazni nem tud, de elég szűkszavú a balesetről)

Túl népszerű az illető ahhoz,hogy rákérdezzek, nem merem odaírni, de azért furcsa,hogy ennyire birka mindenki?


(nincs jelentősége csak sajnálom a másik sofőrt aki kapja az ívet ismeretlenül is)


2016. aug. 16. 20:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Ha a hátulját kapta el a másik autónak, akkor lehetséges.
2016. aug. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

# 1/1 Időpont ma 21:07


Lehetetlen. Ha nem adták meg a jobb kezet, akkor neki balról jött, ELÉ. Lehetetlen, hogy onnan elkapja a jobb oldalát. Még akkor is, ha elengedte, és túl hamar ment utána, akkor is a bal hátulját kapja el, nem a jobbját...


Kérdező:


Szerintem nem tudja mi az a jobbkéz-szabály. Vagy nem tudja melyik a jobb keze.

2016. aug. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Kuld el priviben a fb linkjet s majd en megkerdezem tole :) (komolyan)
2016. aug. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A jobboldali ajtó van telibe vágva :)

Értékelem a szándékot, de mivel nem vagy az ismerősei (valószínűleg) nem igen tudnál hozzászólni.

2016. aug. 16. 21:38
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

tipikus a pontozás

az egyetlent, aki rájött mi a buktató a cimbora történetében, lepotozzák

csak akkor tud összetörni a jobb ajtó, ha ő nem adta meg a jobbkezet a jobbról jövőnek


de ez a most felnövő x, z, vagy milyen generáció értelmi képességeinek korlátozottságát ismerve már nem is meglepő

2016. aug. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

A facebook kommentekre ne hagyatkozz. Ahogy én látom minél népszerűbb valaki a facebookon, minél több a komment, minél több a gyűlölködés, nyavajgás, sajnálkozás, átkozódás stb, annál inkább alja népség és annál inkább elfogult.


Felpontoztam a hozzáértőket, jobbkezes utcában úgy vághatták telibe a jobb oldali ajtót, ha ő nem adta meg az elsőbbséget. De nyilván a fentiekből kifolyólag az illető ezt nem ismerné el

2016. aug. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Aki az #1-et felpontozta, rajzolja már le nekem, hogy képzeli el ezt a forgalmi helyzetet. Nem kell művészien, elég négyzetes autóval meg nyilakkal a mozgás irányában.
2016. aug. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én vagyok az 1-es válaszadó és én így képzeltem el, hogy az A autó nagy sebességgel átmegy a kareszteződésen, a B autó meg a hátuljába megy bele


[link]

2016. aug. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 belapus ***** válasza:

Azt gondolom - a képből kiindulva -, ha az A jelű autó ( szélsőséges esetben ) 1 másodperccel hamarabb érkezik a kereszteződésbe, mint a B jelű, akkor már nem áll fönn a jobb kéz szabály.

Az is igaz, hogy ebben az esetben a B jelű jármű nem a jobb kéz szabály alapján köteles elsőbbséget adni az A jelűnek.

A szabály úgy fogalmaz:

" Útkereszteződésben - ha közúti jelzésből vagy forgalmi szabályból más nem következik - a jobbról érkező járműnek van elsőbbsége."

Az elsőbbséggel kapcsolatban pedig így:

"Elsőbbség: továbbhaladási jog a közlekedés más résztvevőjével szemben. Azt a járművet, amelynek elsőbbsége van, az elsőbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti haladási irányának vagy sebességének hirtelen megváltoztatására."

Most már csak az a kérdés, ez az 1 másodperc előny alkalmas-e a haladási irány vagy sebesség hirtelen megváltoztatására ?

2016. aug. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

# 8/9 Időpont ma 08:41


Ez rendben is van, de ez maximum az eleje, vagy a jobb eleje. Ha már mondjuk a jobb első kerék tájékán is sérült, akkor ezt nehéz összehozni... Nyilván látni kéne a képet az autóról, de nekem speciel a jobb fényszóró még nem a jobb _oldala_ az autónak.

2016. aug. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!