Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Büntetést kaptam, Közleménybe...

Büntetést kaptam, Közleménybe írhatok valamit? Többi lent.

Figyelt kérdés

Hello Mindenki, Az egész úgy történt hogy hazafelé tartottam autóval, pár hete történt útfelúítás azon a szakaszon és még mindíg kint van a 40-es tábla és az előzni tilos jelzés, kb 60-70 el mehettem, és megelőztem egy előttem 30-al, 40-el haladó járművet, amit a rend éber őrei azonnal észrevettek. Kaptam egy 10.000Ft-os Büntetőcsekket+pár büntipontot a jogosítványomra. A Közleménybe írhatok pár jókívánságot?


pl" költsd gyógyszerre" stb, Ez becsületsértésnek számít? kaphatok ezek után valamiféle "meghúrcolást" ? Elvégre Magyarországon vagyunk, ahol nap mint nap alaptörvényen változtatnak kénye kedvük szerint.


De egy kész úton, ideiglenes korlátozással, elbújva nem érzem jogosnak a büntetést. 4 éve vezetek, sohasem történt semmi ilyesmi előtte.


A lényeg a lényeg, hogy szivesen üzennék a "kedves szervnek".


Köszi a válaszokat!



2016. aug. 21. 00:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Írhatsz rá amit akarsz ha ez megnyugtat. Nem fognak érte pluszban megbírságolni.


De mellesleg jó hülye vagy ,Magyarországon élsz ugyebár,kb az anyatejjel kellett volna beszívnod azt a tudást ,hogy a rendőrség pont az ilyen kint felejtett tábláknál szokott mérni,mert ott biztos a kaszálás. És még az se tűnt fel, hogy előtted szabályosan 40 el mennek ,de te megelőzöd vagányan az előzni tilosban. Gondolhattad ,hogy a másik tudja ,hogy mérnek.

2016. aug. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolhattad"


Na itt hibádzik a gondolatmenet. A kérdező nem gondolkodik, csak nyomja.

2016. aug. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a felháborodásod. Valóban aránytalan az a 10e Ft.


A 410/2007. (XII. 29.) Korm. rendelet 1. melléklete szerint 40-nél 60-al 30e Ft, 70-nel 45e Ft a bírság kötelező mértéke.

A záróvonal érintéséért is (nemhogy átlépéséért) a bírság kötelező mértéke a 63/2012. (IV. 2.) Korm. rendelet 6. melléklet 1. sorszámú sora szerint 10e Ft.

A 236/2000. (XII. 23.) Korm. rendelet 1/A számú melléklete 1601-es kódszáma szerint ezért a sebességtúllépésért 4 büntetőpont, a záróvonal átlépésért az 1. számú melléklet 1518-as kódszámú sora szerint 2 büntetőpont jár.

Ha 6-tól kevesebb büntetőpontot kaptál, akkor az is, helytelen, akárcsak a kismértékű pénzbírság.


Úgyhogy, azt is beírhatod a közleménybe – bár azt alapvetően magadnak írod, esetleg másokhoz hasonlóan, kiteheted valamelyik internetes képgyűjteménybe – hogy alábecsültek legalább 20e Ft-nyi bírsággal és lehet, hogy néhány büntetőponttal is.


Már 4(‼‼) éve vezetsz és előtte nem bírságoltak meg? Azt is zokon veheted, hogy még nem kaptál valami nagybecsületrendet a Közlekedésbiztonsági Tanácstól!

2016. aug. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Sajnos, a haragos fölinduláson kívül mást tenni sok értelme nincs, ugyanis azt a csekket nem látják azok, akik adták. Ráadásul az a pénz nem a rendőrség kasszájába kerül, hanem az állami kincstárhoz.


Manapság elég sok helyen végeznek "két számmal" jelzett országutakon útfelújításokat lakott területen belül és kívül. Ilyenkor kihelyezik a 40 és 30 km/h sebességkorlátozó táblákat az előzést tiltókkal együtt. Ezeket a táblákat a felújítás kezdetétől a befejezés műszaki átvételéig kint hagyják, azaz látszólag akár kész is lehet az az útfelület, csak még a jármű-forgalomnak nem adták át.


Ilyen esetben csak a körültekintő autóvezetés segíthet, időben észre kell venni az ilyen szakaszon ólálkodó rendőröket.

Pl. egy ideig vigyázzon mindenki, aki a 61-esen rongyolna be Tamásiba, ott már az útburkolati jelek is fel vannak festve, de a táblák nincsenek eltávolítva.

2016. aug. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Jogilag semmi esélyed,az etikai részét majd az emlékirataidban részletezd szerintem..


Tudod Te mennyi 30-as,40-es táblát "felejtenek" kinnt ezek a gyökerek pont ezért? -Holott az adott szakasz már fél éve elkészült.


Példa:Szentendrei út-felbontás,ideiglenes buszsáv sárga fóliából. Út elkészült,Normál buszsáv vissza,de maradt jópár hónapig a matricából készített is,amelynél ott dekkoltak a tányérfejűek...

2016. aug. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Speciel nem mindig feleslegesek ezek a "kint felejtett" táblák. Egy távolabbi ismerősöm is úgy végezte szegény, hogy a 30-as tábla mellett 60-nal zúzott el motorral, a kanyar belső íven meg pont dolgozott egy úthenger, hiába tűnt késznek az út.


Ennyi önuralma legyen az embernek, 5-10 percet azért el tud kocogni mindenki negyvennel

2016. aug. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Már megnyugodtam, gondolhattam volna végülis, igazatok van. Augusztus 20, általában ilyenkor szoktak méregetni. Már nem érdekel. Viszont a szembejövő autók sem figyelmeztettek villogással, pedig jött egy pár. Az egyik kommentelő írta hogy majd akkor legyen nagy a szám ha majd szükségem lesz rájuk. Sajnos lett volna jó párszor, lopás stb ügyek esetében. De semmi érdemit nem tudtak felmutatni.
2016. aug. 22. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!