Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A mindenkit kiengedek, átenged...

A mindenkit kiengedek, átengedek, beengedek sofőrökről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Én már egy ideje leszoktam ezekről, mert azt tapasztalom,hogy 10-ből maximum 3-an néznek oda, a többi mered maga elé.Persze ha látom,hogy figyel, és a forgalom megköveteli,akkor kiengedem, amúgy nem.

De például volt,hogy nem figyeltem oda, mire előre néztem, a papa Wartburgjába majdnem belementem hátulról, mert beengedett valakit.

Jó, mondom az én hibám, nem figyeltem, szerencsére időben megálltam.

Megyünk-megyünk, átengedi a gyalogost ott ahol nincs zebra.

Még 200 méter, kiengedi a parkolóból az autót is, had menjen.

Bevallom itt kicsit ideges lettem, hogy főúton, harmadjára fékezem állóra az autómat, így rádudáltam.Bocsánatot kért, mentünk tovább.

Azért sajnálom is, mert sok ilyen jóindulatú ember kéne, és persze az is bosszantó amikor senki nem képes kiengedni, akkor jól jönne egy ilyen papa...de úgy gondolom,hogy ez azért sok, és ez csak egy példa volt, többször is találkoztam már ilyen "menjen csak mindenki" felfogású emberrel.


2016. szept. 2. 18:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavarnak, van türelmem, bár jómagam csak azt engedem be, aki sok embert szállít vagy feltart.
2016. szept. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Legyen udvarias, de ne más hátrányára.
2016. szept. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én személy szerint senkit nem engedek el többet mert meguntam már hogy csak a szerencsétlenkedés megy szinte állandóan.A manuális sebességváltó sajnos feladja a leckét a magyar embernek és ha véletlenül fél óra múlva fel is fogja hogy mehet akkot megint egy fél óra kell ahhoz hogy elinduljon,az meg ugye nem nagyon megy


Na már most az helyzetfüggő hogy engem zavar vagy nem zavar az hogyha valaki udvariaskodik előttem.Most ha az illető egy kis várakozás után ki tudna fordulni utánunk akkor ne udvariaskodjunk már mert ezzel a mögötte lévőket akadályozza.Viszont toleránsaknak is kell lennünk mert vannak olyan helyzetek is ahol ha akkor abban az adott pillanatban nem engedjük ki az illetőt akkor neki utána nagyon sokat kell várnia ahhoz hogy kiforduljon.Na az ilyen esetekben még én is elengedem az illetőt


Tehát van egy aranyközépút,de ha valaki állandóan elengedne valakit azt biztosan nem túrném és inkább leelőzném vagy rádudálnék mint a kérdező.Azt meg nem várom el senkitől se hogy kiengedjen mert ha beférek két kocsi közé akkor úgyis kimegyek,szerencsére jól gyorsul a kocsim így nem akadályozom vele még azokat sem akik közel vannak hozzám,de mások ahogy kifordulnak.....kell vagy 10 másodperc ahhoz hogy 40-re felgyorsuljanak mert nem tudják kezelni a manuális sebességváltót vagy féltik a kocsijukat...

2016. szept. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem jó véleményem van róluk. Végre egy nem teljesen idegbeteg barom az utakon, aki figyel. Engem azok idegesítenek, akik nem figyelnek, a baleseteket ők okozzák.
2016. szept. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

....."nem figyeltem oda, mire előre néztem, a papa Wartburgjába majdnem belementem hátulról, mert beengedett valakit."....



és még te reklamálsz?... pfff...

2016. szept. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Engem igazán nem lehet azzal vádolni, hogy lassan hajtanék, de ha tol valaki hátulról, akkor elkezdek baromi udvarias lenni, mindenkit beengedek, elengedek, had átkozódjon a simafejű mögöttem.
2016. szept. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát az ilyen durva esetek, amit leírtál kérdező, már zavarnak.

Én is elengedek, vagy magam elé engedek autósokat akkor, ha én szinte semmit nem veszítek ezzel, de a másikat jelentősen segítem ezzel. Például sávváltás, ilyesmi, vagy ha nagyon forgalmas útra szeretnének kikanyarodni egy mellékútról, akkor is elengedem. De amúgy nem jó ez a túlzott udvariasság sem.

2016. szept. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

5-ös


Elfelejtettem írni,hogy én a valóságban vezetek, és bizony ott megtörténik ,hogy figyelemtelen az ember.Biztos te is figyelmetlen vagy a játékokban, csak max nyomsz egy resetet, és észre sem veszed.

(utálom ezt az "én mindig figyelek,sosem hibázok tökéletes sofőr vagyok"-ot hazudozó figurákat)

2016. szept. 3. 10:30
 9/12 anonim ***** válasza:
Kb ahogy a 6-os ,ha valami idegbeteg tol és nem tartja be a követési távot,akkor nincs az a gyalogos vagy keresztutcából kijövő autós akit be nem engednék. Ilyenkor végre rájön a seggtúróbarom hogy lehet ám előzni is.
2016. szept. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Engem az zavar amikor az emberek elvárják hogy kiengedjék őket. Kitolja az elejét mert úgy is kiengedi valaki.
2016. szept. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!