Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A mindenkit kiengedek, átenged...

A mindenkit kiengedek, átengedek, beengedek sofőrökről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Én már egy ideje leszoktam ezekről, mert azt tapasztalom,hogy 10-ből maximum 3-an néznek oda, a többi mered maga elé.Persze ha látom,hogy figyel, és a forgalom megköveteli,akkor kiengedem, amúgy nem.

De például volt,hogy nem figyeltem oda, mire előre néztem, a papa Wartburgjába majdnem belementem hátulról, mert beengedett valakit.

Jó, mondom az én hibám, nem figyeltem, szerencsére időben megálltam.

Megyünk-megyünk, átengedi a gyalogost ott ahol nincs zebra.

Még 200 méter, kiengedi a parkolóból az autót is, had menjen.

Bevallom itt kicsit ideges lettem, hogy főúton, harmadjára fékezem állóra az autómat, így rádudáltam.Bocsánatot kért, mentünk tovább.

Azért sajnálom is, mert sok ilyen jóindulatú ember kéne, és persze az is bosszantó amikor senki nem képes kiengedni, akkor jól jönne egy ilyen papa...de úgy gondolom,hogy ez azért sok, és ez csak egy példa volt, többször is találkoztam már ilyen "menjen csak mindenki" felfogású emberrel.


2016. szept. 2. 18:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Kitolja az elejét mert úgy is kiengedi valaki."


Az azért van, mert vanank olyan szituációk, mikor pofátlanság nélkül órákat kellene várj, hogy kigyere egy parkolóból, sávot vált, kigyere egy kisutcából, stb. Ez van.

2016. szept. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én bizonyos esetekben engedek ki olyat, akinek nincs elsőbbsége velem szemben. Alapvetően nem udvariaskodom. Ha egy parkolóból egy kombi éppen kitolja a valagát, hogy kilásson és mindenképp lassítanom kell, akkor őt kiengedem. De alapból a szabályokat követem. Nemrég egy koncert után egy parkolóból rengeteg autós akart kijönni. És jobbkéz volt, de mindkét irányból kb végeláthatatlan autós érkezett. Ott néhány autó innen, néhány az "alárendelt" útról jött ki, így történt a továbbhaladás a jobbkéz ellenére. (Ha nem így lett volna, akkor igen sokat kellett volna várni és kis helyre berajtolni a balról érkezőknek. Ilyenkor természetesen én is beengedek néhányat, hogy onnét is jöhessenek, ami meglepő módon működött, pozitív csalódás, hogy van ilyen közlekedési morál.)

A zebrára is figyelek, illetve a cipzár-elvre és ha egymás mellett megyünk, akkor sorolásnál is mögé állok be. De azért ok nélkül nem engedek el senkit, főúton a gyalogost csak úgy nem. Én is kivárom mindig a soromat türelemmel, ha én vagyok alárendelve, más is várja ki, hogy elmehessek.

2016. szept. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!