Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Irányjelző nélküli sáv-váltásn...

Irányjelző nélküli sáv-váltásnak mennyi a büntetési tétele? Hány nap múlva jön ki a levél s a csekk?

Figyelt kérdés
2016. szept. 10. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:

7-8 nap alatt kiér a csekk.


Tudod mit mondanak a félős táltosnak?

NEFOSSÁMÁN!


:)

2016. szept. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

A helyszíni bírság kötelező összege 10 000 Ft. (A kötelezőt úgy kell érteni, hogy ha bírságolnak, a bírságoló csak ezt az összeget róhatja ki.)

Ha a vétkes a bírságot a helyszínen elfogadja, akkor jogerőre emelkedik, fellebbezésnek nincs helye, az adott határidőn belül be kell fizetni.

Ha nem fogadja el és a rendőr feljelentést tesz, akkor, amennyiben vétkesnek találják, 20 000 Ft, a szintén kötelező mértékű pénzbírság.

[link]


3 büntetőpont is jár érte. ← 236/2000. (XII. 23.) Korm. rendelet 1. számú melléklet, 1502-es kódszám.

[link]


Nem tudom, milyen levelet vársz. Ha megbírságoltak, akkor meg kellett kapnod a csekket, kézbe. És nyilatkoznod is kellett, hogy elismered-e a szabálysértést. Ha nem történt ilyen, nem tudom, mit vársz?

2016. szept. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2:


Bizonyára a csodálatos VÉDA-tól van beszarva.

2016. szept. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
# 3 ← A "csodálatos VÉDA" nem figyeli az irányjelzést.
2016. szept. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4: Attól még be lehet szarva tőle, ugyanis még azt is kitalálták okos emberek, hogy a rágózásért is bírság jár, mert a Véda nem tud különbséget tenni a rágózás és az evés között, és többek szerint tilos enni vezetés közben!

:D


Ezeket nem én találtam ki, hanem az okosok terjesztik a fészbúkon! :(

2016. szept. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
A KRESZ csak a gyengéknek való. Az igazi menők sosem indexelnek. Én ma ezt tanultam a belinkelt cikkekből.
2016. szept. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!