Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Érdemes-e lefényképezni és...

Érdemes-e lefényképezni és feljelenteni a szándékosan szabálytalankodókat?

Figyelt kérdés

A lakóhelyünkön van egy gyalog- és kerékpárút, ahová gépjárművel behajtani tilos. Nos ezt többen szándékosan megsértik ezzel veszélyeztetve az ott bicikliző vagy éppen játszadozó gyerekeket és persze másokat is.

Persze a kérdés általános. Érdekelne mindenféle ezzel kapcsolatos válasz.


2010. ápr. 24. 19:04
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokból ítélve, akkor felveszem videóra és hozok 2 tanút, ha pedig egy ilyen 19:15-ös figura jön, akkor kamera félre és ököljog! :-)
2010. ápr. 24. 20:42
 12/35 anonim ***** válasza:
Hát a korod mindent megmagyaráz!! 19 éves kisgyerek vagy még és látod menny eszed van? A kérdező gyalog és kerékpár útról beszél, ami még véletlen sem hasonlít a Hungáriára. Egyébként valóban hanyagnak kéne magam érezni, mert a gyerekem a neki kijelölt úton bringázik? Normális vagy? Csak magadat teszed nevetségessé ha azokat ugatod meg, akik szeretnének rendet tartani a lakókörnyezetükben. Egyébiránt hat éve vezetek és soha, de soha nem voltam megbüntetve. Talán azért, mert betartom a kreszt. Szerintem véletlen nem lehet benézni egy ilyet. Lehetnél egy picit felelősségteljesebb, mert az ilyen hozzá állásúak előbb-utóbb vagy megölnek valakit az úton vagy ők maguk végzik egy keresztként valahol.
2010. ápr. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Kérdező ott a pont!!! Egyébként észrevetted hogy megváltozott a kisgyerek hangneme? Hirtelen már nem olyan nagyfiú....szerintem ha tényleg lenne jogsija vagy épp büntetlen "jó" sofőr lenne, akkor tuti, hogy nem ír ilyet. Tuti megvágták már egy párszor.
2010. ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Igen észrevettem, de én már nem akarom őt szekírozni, mert azóta ő is rájött, hogy mekkora zöldséget írt.
2010. ápr. 24. 20:59
 15/35 anonim ***** válasza:
Kis takony hülye gyerek...Te? Bulizni? Hova? pajtadiszkóba:D:D:D Na megnézem, hogy lesz belőled a csajok kedvence?! Még írni sem tudsz! Te még az ivarérett kort sem fogod elérni nemhogy becsajozni!!!! Te csajok kedvence, kész röhej vagy.....Menjél szépen haza, anyuci már biztos lövi a pizsit. Egyébként szépek a kilátások a hajléktalanszállót illetően. Szerintem csináld azt, amit a többi felelősségteljes ember: dolgozz és teremts otthont magadnak, hogy legyen hol rendet tartanod.
2010. ápr. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 Beviz Elek ***** válasza:

Hello!


Igazad van, hogy nem kellene behajtani senkinek, ha ott a tábla, de az a véleményem, hogy te sem örülnél, ha az élet bármely területén elkövetett hibáid miatt mindenki feljelentgetni. Gondolom te sem parkoltál egész életetdben szabályosan, biztos volt amikor szűkös volt a hely. Te mit szóltál volna, ha valaki képet csinált volna?

Nemrég Budapesten éjszaka úgy kellett parkoljak, hogy az autó fele belógott a kereszteződésbe (szerencsére azért egyirányú utca volt). Egész éjszaka a kocsi közelében voltam, ha valaki nem fért volna el, bármikor arrébb tudtam volna állni. Menet közben 2 rendőrrel találkoztam és megkérdeztem tőlük, hogy maradhat-e. Ők azt válaszolták, hogy igen. Nem örültem volna, ha egy kedves idegen képeket csinált volna és később büntetést kaptam volna. (hiába mondtam volna, hogy meg volt beszélve...)


A stop tábláknál én sem mindig állok meg, de azért lassú tempónál körülnézek. Pihenő övezetben én is volt, hogy 50-nel mentem, viszont, ha megláttam valakit kb. 15 éves kor alatt, akkor lelassítottam 20-ra és 2es alapjáraton elgurultam mellette.


Szerintem ha egy ember megszeg néhány szabályt, az nem baj, ha ÉSSZEL csinálja. Egy béna sofőr sokkal veszélyesebb és kiszámíthatatlanabb, mint egy rutinos gyorshajtó!!!


(Csak egyszerű példa: a sok pesti balf.sz képtelen kiengedni a teherautóval közeledőt, inkább beszorítják és hagyják, hogy a gyorsítósávban megálljon-> ma, M3-as bevezető... másik: a sok balf.sz egy 2.5-ös új autóval nem tud 90-re gyorsítani a gyorsítósávban, hogy besoroljon, inkább bénázik olyan helyen, ahol én egy 1.0-s 15 éves Suzukival 100-ra gyorsítok)


A fenti emberek a bénaságukkal sokkal veszélyesebbek szerintem. Ezeket kéne fényképezni és videózni!!!


:)

2010. ápr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
21:50 Részben egyetértek veled, mert a mai kresz betarthatatlan. Itt nem arról van szó, hogy itt-ott aprót bakizunk, hanem arról, hogy valaki(k) úgy gondolja(ák), hogy nekik mindent lehet. A kérdező ezt írta: "Nos ezt többen szándékosan megsértik" Az aki ilyen közlekedési morált vall, azt bizony helyre kell tenni így vagy úgy. Ezt én is megteszem ugyanakkor én se fogok meglepődni ha beidéznek. Mondjuk én megelőzöm a bajt. Se parkolási se közlekedési szabálytalanságom nem volt még soha, pedig 6 év sok idő.
2010. ápr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Hé! Hé emberek én most nem a fals parkolásokról kérdeztem!

Itt nálunk egy komplett rész le van kerítve, mint zóna, ahová autó be sem hajthatna!

2010. ápr. 25. 00:44
 19/35 Beviz Elek ***** válasza:

A parkolás csak egy példa volt, ha nem tűnt volna fel. Ha az egészet megpróbálod értelmezni, akkor megérted amit el akartam magyarázni, hogy ha valaki ésszel közlekedik, akkor nem fogja ott elütni a gyerekeket ha mégis bemegy, de ha valaki szabályosan közlekedik, akkoris elüthet egy gyereket. Mint már mondtam, ha nincs senki az úton, akkor 30 helyett 50-nel is megyek. Máshol, ahol 50-nel szabad menni, de meglátok két kisgyereket játszani, vagy ahogy a szülők tanítani próbálják a gyereket biciklizni, akkor lelassítok 20-ra vagy ,még lassabra és figyelmesen elmegyek mellette. Nemrég történt meg, hogy elsőbbségem lett volna a biciklissel szemben, de láttam, hogy jó ha 5 éves volt a gyerek. A szülő nem tudta utolérni a kereszteződésig. nem elhajtottam 50-nel, hanem megálltam és megvártam, hogy mit csinál a gyerek!


A lényeg, hogy én nem csinálnék erről videót, mert valaki hiába szabálytalan, lehet, hogy esetleg biztonságosabban vezet, mint más, aki minden szabályt betart, de semmi érzéke és béna.

2010. ápr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Ok! Mail ment.
2010. ápr. 25. 15:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!