Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Érdemes-e lefényképezni és...

Érdemes-e lefényképezni és feljelenteni a szándékosan szabálytalankodókat?

Figyelt kérdés

A lakóhelyünkön van egy gyalog- és kerékpárút, ahová gépjárművel behajtani tilos. Nos ezt többen szándékosan megsértik ezzel veszélyeztetve az ott bicikliző vagy éppen játszadozó gyerekeket és persze másokat is.

Persze a kérdés általános. Érdekelne mindenféle ezzel kapcsolatos válasz.


2010. ápr. 24. 19:04
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Köszönöm a mailt, de nyilvánosan szeretnék válaszolni, hogy egy picit jobban megértessem magam az ellenzőkkel.


- Én azt tanítom a fiamnak, hogy szelektíven gyűjtse a szemetet, így lesz neki is egy szép bolygója.


- Azt tanítom neki, hogy csak a zöld lámpánál menjen át a zebrán és akkor balesetmentesen élheti az életét.


- Azt tanítom neki, hogy tartsa be a szabályokat és akkor kiegyensúlyozott rendezett életet élhet.


- Azt tanítom neki, hogy vállalja a felelősséget a tetteiért.


- Olyan alapvető dolgokat tanítok neki, amik csak hasznára válhatnak.


Egyébként a végletekig elmegyek ha kell és mindent megtennék/megteszek azért, hogy rend vegyen körbe.

2010. ápr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
33%

15:49-esnél van a PONT.Én vagyok a taknyos fiatal,de látom valaki nem dühből válaszolt hanem megfontolásból és jól.

Te hát én az ő pártját fogom,és van 2 éve jogsim,egy birságot kaptam ezalatt egy parkolást,és még megse állitottak sose a rendőrök,és még balesetem se volt.

2010. ápr. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Nos én meg felhívom a figyelmed egy érdekes tényre. Hibázni mindenki szokott, de itt nem véletlenről, hanem szándékosságról beszélünk! Ez megvan? Egyébként ha ilyen szét.aszom a fejed g.ci stb kiáltással egy ilyen hozzáállású srác pattanna ki az autóból, hogy ki,urja a kezemből a fényképezőt, akkor bizony emberedre akadnál és bizony te se úsznád meg sérülés nélkül.


Mindezen túlmenően még egyszer jelzem, hogy itt SZÁNDÉKOS SZABÁLYSÉRTÉSRŐL van szó!

2010. ápr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 Beviz Elek ***** válasza:

Már megint kezdjem előlről magyarázni vagy fölösleges?

Az teljesen mindegy, hogy szándékos vagy nem. Itt a hangsúly azon van, hogy veszélyes vagy nem? Ha senkinek semmit nem ártok azzal, ha olyat teszek amiből senkinek semmi baja sem lesz, de tilos, akkor az nektek miért fáj?


Tegyük fel, hogy én is behajtanék oda, de óvatosan teszem az akkora katasztrófa? Milyen világ lenne abból, ha mindenki azt figyelné, hogy a másikat miért lehetne feljelenteni? Ha már itt tartunk szerintem a sok kommentelőből biztos, hogy senki nem csinált mindent 100%-ig szabályosan/törvényesen.


Nektek milyen lenne, ha valaki mindig a nyomotokban rohanna és videózna titeket?


Ha esetleg tényleg veszélyesen közlekedik, akkor szóljatok rá, de nem az az első megoldás, hogy visszük a videót és otthon röhögünk a markunkba hogy jól megszivattuk.


Szerintem senkinek nem okoz örömet, ha másnak árthat. Vagy igen? Akkor az már régen rossz.

2010. ápr. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
úgy látom hiába beszélek. Egy szó mint száz: ha én meglátok egy ilyet itt nálunk, akkor jöhet agyonverni és/vagy magyarázkodni, garantálom azt a napot is megbánja, amikor megszületett. Így kezdődik a leépülés. Csak én hajtok be csak most az egyszer csak mert itt van dolgom csak mert akármi.... A kutyát nem érdekli, hogy miért szegsz meg egy szabályt. Lehet, hogy vannak emberek akik eltűrik, de én és jó néhány ember biztos, hogy nem tűrjük el ezt. Főleg az otthonom környékén.
2010. ápr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Utolsó! Éppen ezért van feltéve a kérdés. Nem beszélsz hiába, bárki elolvashatja a válaszodat. Mondjuk a válaszadási mutatódon javíthatnál! ;-)
2010. ápr. 26. 09:34
 27/35 Beviz Elek ***** válasza:
0%

Látom, fölöslegesen jártatom a szám. Nem fogjátok megérteni, hogy ez a feljelentgetéses fényképezős dolog GERINCTELEN!


Akkor legyen egy jó napotok.

"Adott emberről bármilyen, bármikor készített hang illetve képfelvételhez az érintett hozzájárulása szükséges. "


Forrás: [link]


:)

2010. ápr. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Bicikliző és játszadozó gyerekek közé behajtani autóval pedig nemcsak GERINCTELEN, hanem még ÉLETVESZÉLYES is. Na ez meg eszedbe se jut, mi..?!
2010. ápr. 29. 15:20
 29/35 Beviz Elek ***** válasza:

És az még nem jutott eszedbe, hogy visszaolvass? Jónéhányszor leírtam, hogy lehet, hogy tilos, de ha valaki ÉSSZEL vezet, akkor nincs belőle baj.


Olvass csak vissza


;)

2010. ápr. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Ezek akik itt száguldoznak a gyerekek közt korántsem ÉSSZEL vezetnek! Ha így lenne, akkor eszembe se jutott volna, hogy tegyek valamit ellene. Egyébként a lefényképezés és a feljelentés a legszelídebb módszer, amit tenni tudok. Hidd el sokszor nem a fényképezőgéphez nyúlnék, hanem a baseball-ütőhöz! De mivel tudom fékezni magam, nem teszek ilyet.
2010. ápr. 29. 17:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!