Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A biztonságunk érdekében nem...

A biztonságunk érdekében nem kellene a kerékpárosokat is jelölni egy rendszámmal?

Figyelt kérdés

[link]


Azonosíthatatlanok. Baleset okozás, károkozás, a fentihez hasonló esetekben esélytelen megtalálni az elkövetőt, ha lenne egy felírható rendszám a kerékpárosok is sok mindent meggondolnának nem?



2016. okt. 14. 10:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%
Az jo lenne
2016. okt. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
A gyalogosokra is jó lenne, ha szabálytalanul közlekedne, meg kiugrálnak az autó elé, a bicikli sávot használják fel lehessen jelenteni.
2016. okt. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Persze és akkor már kelljen forgalmi is a biciklire, meg műszaki vizsga. Óriási plusz költség lenne, mert különben úgy cserélgetnék a rendszámot, ahogy nem szégyellik. És csak képzeljük el, hogy az 5000 forintos kocsmába-járó drótszamarat cipelik vizsgáztatni.
2016. okt. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

Nah ja! Akkor ennyi erővel tegyünk a gyalogosra is ... sőt a vadakra is! :)


Nem néztem meg a videót, de lényegtelen is! Különböző törvények szabályoznak, hogy más értékében ne tegyél kárt (itt nem csak a közlekedésre gondolok). Ha ennek nem teszel eleget, akkor bünti. ha valaki ezzel nem foglalkozik, akkor azzal úgyse tudsz mit csinálni.

Kismillió kerékpár van az országban. A felelősség kérdését hogy oldod meg?

Van KGFB-je a kerékpárosnak, gyalogosnak, vadnak?!

Értem én, hogy mit szeretnél, de ennyi erővel tényleg mindenki (gyalogos is) járjon rendszámmal, hogy egy lopás esetén lehessen azonosítani. Azt sem szabad, mégis csinálják. Nem hiszem, hogy tetszene. :)


És a rendszámról annyit, hogy rendesen volt egy szituációm, amikor határozottan elgondolkodtam azon, hogy a szembejövő miatt inkább átmegyek a szalagkorláton és az árokra bízom magam. Én is teherrel voltam a szembejövő kamion pedig elkezdte kiegyenesíteni a kanyart. Messze volt még így bőven tudtam mérlegelni, de ha tényleg a gödörbe kellett volna mennem, akkor összetöröm magam, a gépet, az árut és a főnököm azt mondta volna, hogy biztos bealudtam.

2016. okt. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Azt kihagytam, hogy felvétel nem volt róla és igen nagy eséllyel nem is állt volna meg a szembejövő.
2016. okt. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Sőt a gyalogosnak is legyen kötelező a forgalmi engedély, műszaki vizsga és jogsi a gyalogláshoz :)
2016. okt. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Ezt a játszmát már évtizedekkel ezelőtt lejátszották. A koncepció az, hogy a kerékpárok rendszámozása akkora adminisztrációs többletköltséget jelentene, hogy az elvárható társadalmi haszon egyszerűen nem éri meg. Sőt, ugyanezen érvelés mentén nem rendszámozzák a segédmotorkerékpárokat sem.
2016. okt. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
Az autókon van, mégis 10-ből 9 nem ad elsőbbséget a gyalogosoknak a zebránál...
2016. okt. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Baromság. Óriási költsége volna, miközben alig nyernénk ezzel valamit. Hiszen egy durvább esetnél is elég annyit tenni, hogy eldugod a bringát és azt mondod, évekkel ezelőtt ellopták tőled, nem is te voltál a bringával. Ugyanezt egy autóval nehezebb eljátszani, hiszen a kárérték miatt jó eséllyel azonnal bejelented a lopást és nem tudsz azzal takarózni, hogy már rég nincs is nálad.
2016. okt. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem lenne jó.

Vagyis várj: a biztonságunk érdekében nem lenne jó, ha soha nem mozdulnánk ki a házból? Boltba sem! Ha már ezen logika alapján indulunk el!!

2016. okt. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!