Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy kocsibejáróról állt ki...

Egy kocsibejáróról állt ki éppen az autó, amikor elütötte a járdán közlekedő kerékpárost, ki a hibás?

Figyelt kérdés

Érzésem szerint alig mentem többel mint 10Km/ h.

Az autó elejével ütközött a kerékpár nem pedig én mentem neki oldalról...


U.i: ráhajtott a kerékpárom kerekére, ami miatt tönkre ment az első kerekem: nyolcas lett benne.



2016. okt. 26. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Te, mert járdán szabálytalan biciklivel közlekedni. Az más, hogy én is mindig ott megyek, mert úttesten meg veszélyes.


Egyébként az autó lenne hibás, ha csak úgy kivágódott oda. Elgázolhatott volna egy futó kisgyereket is például.

2016. okt. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

1 - A kiálló autónak kötelessége elsőbbséget adni az utcán közlekedőknek, gyalogosoknak, kerékpárosoknak, minden más járműnek.

2 - Kerékpárral a járdán közlekedni csak abban az esetben szabad, ha az úttest közlekedésre alkalmatlan, és nincs kerékpárút, kerékpár sáv sem.


Egy ilyen esetben mindkét fél szerepét vizsgálják, az autó vezetője egyértelműen hibás, de részben a kerékpáros is lehet felelős a balesetért

2016. okt. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Ha volt figyelmeztető felirat,- hogy vigyázz autókijárat-, valamint villogott a kapun elhelyezett sárga veszélyt jelző lámpa, még akkor is az autós a hibás, mert nem kellő körültekintéssel hajtott ki. Ki kell hogy fizesse a károdat.


Az más kérdés, hogy ha feljelent járdán kerékpározásért, a yard mennyivel díjazza.


a helyszínt kellene látni, mert így életveszélyes ítélkezni.

2016. okt. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ó, egy ilyen szituáció után évekig lehetne pereskedni, viszont írtad, hogy 10 km/h-nál nagyobb tempóval mentél a járdán. Erre egyszerűen nem számíthatott az autós. Pont a napokban mentett fel a Kúria egy autóst, aki zebrán áthajtó bringást gázolt halálra - ott is azzal indokolták a felmentő ítéletet, hogy a zebra környezetének beépítettsége miatt nem mindig mérhető fel kellő hosszúságban az odavezető járdaszakasz, ezért irreális elvárás lett volna az autós felé az, hogy ott biciklisre számítson. Ez analóg a te helyzeteddel.


1-esnek: vicces, hogy azért bringázol járdán, mert az úttesten szerinted veszélyes - hiszen ismert tény, hogy járdán bringázni az ott található veszélyes és beláthatatlan kereszteződések, kapualjak, random mozgó gyalogosok, oszlopok, kapcsolószekrények, szegélyek stb. miatt egyértelműen veszélyesebb.

2016. okt. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A helyszín ismeretében lehetne pontos véleményt mondani:


"Ha az úttest kerékpáros közlekedésre alkalmatlan"...

Ez kevés esetben igaz. Többnyire főút vonal mellett, ahol

nincs kiépítve kerékpárút, városi környezetben elképzelhető.

Az esetek 99%-ban a kerékpáros a hibás. Nekem pl utcára

nyílik a garázsajtó. Volt már, hogy idióta! kerékpáros

a járdán biciklizett, és nekinyitottam az ajtót. Bocs,

kívülről nincs szemem... De érdekes módon neki állt fel-

jebb, pedig kertes házas övezetben szinte mindig az úton

kell kerékpározni. Mindenesetre a rendőr elmagyarázta

neki egy csekk kíséretében, hogy miért tévedett :)


Fogd fel úgy, hogy nagy valószínűséggel te voltál a hibás,

mert kapubeállóban alapból nem suhanunk át biciklivel, ha-

nem megállunk, benézünk, mint egy kereszteződésben, hogy

neme jön kifele egy Scania, mert akkor nem a kerékben

lesz a nyolcas...

2016. okt. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ott ütött el ahol a csillag látható a képen.

[link]

2016. okt. 28. 02:00
 7/10 Alex Fly ***** válasza:
100%

A képek alapján az úttest tökéletesen alkalmas a közlekedésre. Kerékpárosnak itt semmi keresnivalója a járdán.

Így jár az, aki az úttest helyett szabálytalanul a járdán közlekedik -ami nemcsak tilos, hanem mint ez az eset is bizonyítja jóval balesetveszélyesebb is.

2016. okt. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Autós de neked is járt volna a csekk.

Annó 2 éve, motorral akartam balra kanyarodni 2x2 sávos úton. Belső sáv bal szélére húzódtam. Tőlem jobbra volt egy balra kanyarodni tilos tábla, amit egy cirkusz ideiglenes reklámtáblája egyrészt takart, másrészt balra kanyarodáshoz készülve mindre figyeltem csak erre nem. Szaggatott vonal volt tehát útburkolati jeltől lehetett volna.

Lényeg én álltam pár másodperc után jött valaki t mögötte levő épp hogy megállt 3adik összetolta őket.

Szembesütött a nap.

Elsö ragaszkodott hozzá, hogy maradjak tanúnak, kijöttek a rendőrök. Kaptam egy 5000ft os kérdést elismerem vagy jelentsen fel, mondom 5000 annyiért nincs kedvem bíróságra járni. Bizonyítani, hogy nem láthattam. Nos két kezdő rendőr(nyomtatványt nem tudtak kitölteni) addig rádiózott az okosokkal még,átminősítettek a tettem de mivel aláírtam, hogy elismerem .........Végül 50000et fizettem. Szabálytalanságom nem járult hozzá a baleset bekövetkezéséhez. Tiédre hamarabb rá lehetett fogni, rendőr mindenképp büntet.

2016. nov. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Bocs mindenkitől, hogy lassan két év elteltével válaszolok csak, hogy mi lett a vége az ügynek.

Elütés estéjén számot cseréltünk aztán, megjavítottam a kerékpárom és blokkal bizonyítottam, a szerelési költség felét kifizette, az ő autójában semmilyen kár nem keletkezett.

Ügy lezárva.

Örültem, hogy a szerelési költség felét kifizette!

(remélem mindenki ilyen jól vagy ennél jobban jár).

2018. máj. 11. 22:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Neked hajlott a kereked de neki semmi kára...hmm érdekes.
2018. máj. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!