Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kell-e ebben a szituációban...

Kell-e ebben a szituációban indexelni?

Figyelt kérdés

[link]


Tehát van az "A" jelzésű út, amibe betorkollik a "B". A "B" nem kanyarodó főútvonal, közlekedésbiztonsági okokból vannak kihelyezve az EAK táblák, mivel az "A" útról egyik irányból sem belátható, és a jobbkezet nem adná meg senki.


Erről folyik a vita, hogy a jelzett pozícióban kell-e jobbra indexelni, ha egyenest akarok tovább haladni.

Nekem egy éve van jogsim, sosem indexeltem, mivel ha jól tudom, ez csak egy egy "T" alakú kereszteződés, viszont édesapám, aki már több mint 20 éve vezet mondja, hogy ott kell, mert ha nem indexelek, félrevezetem a többi közlekedőt. Szerintem pont azzal vezetem félre, hogyha feleslegesen indexelnék, mivel félreállásnak vehetnék.



2016. okt. 28. 21:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%

Egyik útról sem lehet belátni a kanyarba, ha balra kanyarodsz, ezért van kint a tábla, teljesen jogos mind a kettő.

Nem kell indexelni, miért kéne, teljesen egyértelmű, merre fogsz haladni. Az indexet annak vennék valóban, hogy te ott le akarsz állni, félrevezető lenne.

2016. okt. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez úgy mükszik, hogy a B jelű főútvonal itt a kereszteződésben megszűnik, nem kanyarodik se jobbra, se balra. Akkor viszont nem kell irányjelezned, mert egyenesen haladsz tovább az A jelű alsóbbrendű úton.
2016. okt. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem kell indexelni, ha egyenesen haladsz tovább.

Valóban furcsa a minkét oldalon kirakott elsőbbségadás ilyen úttorkolatnál, hisz így a főút "le van dugaszolva".

Egyszerűbb megoldás lenne, ha az egyenesen futó út lenne a főút a betorkollóhoz tennék az elsőbbségadás táblát (de nem ez volt a kérdés)

2016. okt. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nagyon is létező kereszteződés jártam is arra néhányszor :D

És nem indexelek,ha egyenesen megyek tovább mert nem kell,se kresz szerint ,se egyéb meggondolásból nem kell.Ha a B útról jövök,akkor persze kell az index jobbra avagy balra.


A dologhoz hozzátartozik hogy végig 30-as tábla van a szakaszon ezért sem indokolt semmilyen főút kijelölése..


Ezt jobb helyeken ahol nem látni be az utat ,kereszteződést ,tükörrel oldják meg. Igaz azt előszeretettel betörik a helyi vagány csávók szóval kevésbé kifizetődő.

2016. okt. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Bocs ,tükör is van ahogy látom,szóval így még egyértelműbb a dolog.Indexelni nem kell.
2016. okt. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!