Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gáz az, ha kamionos jogsival...

Gáz az, ha kamionos jogsival a zsebemben nem merek kezdőként vezetni kamiont?

Figyelt kérdés

A cég, amihez elmentem(waberer) 2 hét után rá akarna már ültetni kamionra, az irányítóban meg ott röhögnek, ki milyen hülyeséget csinált(hallottam pont)

A betanítás egyenlő a nullával(akinél voltam épp), szinte mintha biztosra vennék, és várnák is, hogy bemenjen az árokba a kezdő delikvens.(lehet, jól jönne a biztosítójuknak...)

Anno 2 év C-s vezetés után adták a CE-t, utána 2 év CE után a buszra a jogosítványt.

Egyszerűen nem vagyok biztos magamban, és másokat is nézek, hogy hogy mernek vezetni, amikor képtelen normálisan rámpára tolatni(nekem megy simán)

Velem van a baj?



2016. nov. 17. 08:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A tolatás az egyik legnehezebb, az meg megy neked. Akkor meg mi a baj? Bízz magadban!
2016. nov. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

nekem nincs jogsim kamionra, ettől függetlenül vezettem már nyergest. Nekem nem volt vele bajom, szerencsére van érzékem hozzá, szinte azonnal tudtam vele tolatni is. Ami nekem sose ment, pedig meg akartam tanulni, az a targoncázás. Mindenkinek meglehet a mumus jármű, amivel nem boldogul. Nekem ez a targonca. Szerintem ha szereted, szeretnéd ezt csinálni, akkor ne add fel. Biztosítva vannak a gépek, meg nyilván nem kell ökörködni, de ha szereted, akkor meg tudod tanulni. Ha meg az a legnagyobb baj, hogy röhögnek rajtad, azt engedd el. Róluk állít ki szegénységi bizonyítványt, te meg fogd úgy fel, hogy ebben a nyomasztó, szürke világban szereztél nekik pár "boldog" percet, megnevettetted őket. Én legalábbis mindig így állok a dolgokhoz (beszédhibás vagyok, és ha valaki nevet rajta -elő szokott fordulni-, annak is mindig mondom gúnyosan egy kicsit, hogy "örülök, hogy fel tudtam dobni a napodat").

Ha meg a tolatás megy egy akkora döggel, akkor csak van érzéked hozzá.

2016. nov. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Beviz Elek ***** válasza:
100%

A tolatás az egyik legkönnyebb. Ha van érzéked hozzà, akkor egy kis gyakorlàs után centire berakod a pótot. Ha nincs, akkor röhögnek rajtad amíg csuklózol, de szép lassan megoldod.

Mikor elmész egy teljesen ismeretlen ország ismeretlen városának egy ismeretlen zugába, a gps mutatja hogy nyugodtan menj csak, de látod hogy fizikailag nem férsz el, az mókás tud lenni. Persze a kocsisor már dudál mögötted (sok ilyet hallani). Vagy mikor mutatja hogy menj, de jobbra-balra kanyarodni tilos, előre 7,5t tábla, az is vicces (velem történt).

A másik hogy pl kijössz Angliába, sok helyen nagyon keskeny utak vezetne az ipari területre, én is olyan hyen dolgozom. Ez azt jelenti, hogy behajtod a tükröt, nekimész a padkának úgy hogy az tolja vissza a teherautót az útra, kihajolsz az ablakon és lassan gurulva nézed hogy ne akadjatok össze. Ezen a szakaszon vannak kisebb kanyarok is, 2 kamion esetében az egyik fel kell menjen a járdára, másképp fizikailag nem férnek el.


Szerintem ez sokkal nehezebb és fosatósabb egy kezdőnek mint a tolatás

2016. nov. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a tolatás az egy dolog, fő bajom a szűk, rossz utakkal van, meg az élesebb kanyarokkal nagy forgalomnál.

Meg régóta vezetek személyautót, futárkodtam is, és nagyon bennem van még a rohanás, az meg ebben a szakmában életveszély.

Meg a "betanítók" folyamatosan sulykolják az emberbe, hogy nem ért hozzá, hülye, végén teljesen el is hiszi magáról az illető(én). Legutóbb már a tolatással is sokat vacakoltam emiatt.

Csak úgy merném ezt elkezdeni, hogy valamilyen kis 7.5-ös teher, aztán apránként egyre nagyobb.

2016. nov. 17. 09:03
 5/17 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Ja, azt még hozzátenném:


Csak 2-3ezer km-t vezettem Magyarországon kamionokat mielőtt kijöttem, tehát nagyon az alapokat tudtam. Itt beleugrottam a mélyvízbe, 2 hónapig átizzadtam a napokat és feszülten feküdtem le, de fokozatosan beleszoktam.

Ne add fel a félelmeid miatt, minden sikerül csak maximum eleinte ijesztő. Tűzz ki célokat, még egy picit, még egy picit csináld, majd magától megszűnnek a gondjaid.

A melóm nem csak a vezetésről szól, ma már örülök ha elszabadulok picit és be kell menni Londonba egy nyergessel.

2016. nov. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Nem baj ha nem értesz hozzà, engem sem tapasztalattal a hátam mögött fosott ki anyám.


Megcsináltad a vizsgát, van róla egy kis kártyád. Ez azt jelenti hogy nem vagy jó kamionos, de ismered az alapokat, el tudsz vezetni egy ilyen dögöt. Bele kell ülni és menni, gyűjteni a km-eket és tapasztalatot.

2016. nov. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egy 12t gép+forgózsámolyos pót kombóval kezdtem. Egy élmény volt azzal eltalálni a rámpát (ráadásul a kis hely miatt sarok tolatást kellett vele csinálni és a bent álló gépektől nem is láttad, hogy egyáltalán jó helyre tolod-e, vagy fél méterrel arrébb.) Az első két hétben izzadtam, mint Qrva a templomban, de aztán csak belejöttem. :)

Olyan ez, mint a többi munka. gyakorolni kell aztán egyre jobban megy. És amit Te is említettél: ha el is barmol valamit az ember, attól még nem szabad kapkodni, mert még rosszabb lesz.

2016. nov. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Kösz mindenkinek, lehet az a baj, túl sok horrort néztem evvel kapcsolatban a neten, tele van az internet olyan videókkal, hogy....

Jó pszichológia ez, képes az embert olyan félelmekkel felruházni, hogy nem mer végül kimenni az utcára.

2016. nov. 17. 10:19
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz, mert mindenki volt kezdő.

A GPS-el vigyázz, csak az önmagában nem elég. Sokat segít egy nagy felbontású, pontos papíralapú térkép, amit nem árt memorizálni.

A videók arra jók, hogy más hibájából tanulj. Ugye beszélsz néhány nyelven?

2016. nov. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

figyelj, bízzál magadban, de ne bízd el magad.

Neked kell uralni a szerelvényt, és nem fordítva, de ugyanakkor (bár lerágott csont, közhely, de igaz) tisztelettel kell lenned a jármű iránt. Mégis csak több tíz tonnáról és többszáz lóerőről beszélünk. De ha ez az utad, neked kell kitaposni, és járni rajta. Sok sikert hozzá.

2016. nov. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!