Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gáz az, ha kamionos jogsival...

Gáz az, ha kamionos jogsival a zsebemben nem merek kezdőként vezetni kamiont?

Figyelt kérdés

A cég, amihez elmentem(waberer) 2 hét után rá akarna már ültetni kamionra, az irányítóban meg ott röhögnek, ki milyen hülyeséget csinált(hallottam pont)

A betanítás egyenlő a nullával(akinél voltam épp), szinte mintha biztosra vennék, és várnák is, hogy bemenjen az árokba a kezdő delikvens.(lehet, jól jönne a biztosítójuknak...)

Anno 2 év C-s vezetés után adták a CE-t, utána 2 év CE után a buszra a jogosítványt.

Egyszerűen nem vagyok biztos magamban, és másokat is nézek, hogy hogy mernek vezetni, amikor képtelen normálisan rámpára tolatni(nekem megy simán)

Velem van a baj?



2016. nov. 17. 08:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Normális, Wabinál azt hiszem egy hónap a betanítási idő, és a végén már lazán kell tudj menni a kamionnal, szóval ideje lenne kormányhoz ülj. Persze a sofőrök sem egyformák, biztos van olyan amelyik nem mutat meg semmit, meg kiröhög, de ezzel ne foglalkozz, próbálj minél többet vezetni, amíg ketten vagytok, mert nemsokára adnak neked egy kamiont, amivel egyedül kell menned, és az lesz a durva. Eleinte menj autópályán, ha lehetséges, aztán lehet fokozni a dolgot.
2016. nov. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Az életben a közút az egyetlen olyan terület, ahol nem feltétlenül jelent előnyt az önbizalom. Sőt a bizalom sem. Nekem 40 éve az oktatóm azt mondta, úgy menjek az útra, hogy tudjam, rajtam kívül mindenki hülye, és mindenkire nekem kell vigyáznom. Szóval nincs azzal semmi baj, ha eleinte nem fér a zabszem a seggedbe.
2016. nov. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
de ha nincs meg a kellő önbizalmad (a jármű iránti tisztelet mellett) azzal is potenciálisan veszélyes helyzeteket generálhatsz. Gondolj csak a zsigulit hétvégente piacozáshoz előrántó Marikanénikre. Tehát határozottan, ugyanakkor körültekintően kell vezetni. Ez jármű fajtától függetlenül igaz. És igen, mindene egyes résztvevőjére a forgalomnak potenciális veszélyforrásként kell tekinteni, akiknek egy esetleges balf@$zkodását tudnod kell a lehetőségeidhez mérten hárítani, kikerülni.
2016. nov. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

A gond ott volt, van, hogy vannak bizonyos cégek, akik normális szakemberekkel taníttatják be a mazsolákat, nos, a Waberer's az nem az.

Beültetnek egy hagymaszagú, mogorva okostojás mellé, aki nem hagy vezetni, mert félti a bőrét, de 2 hét után mindenképp egyedül kell már csinálni mindent a mazsolának.

Ez egy mai cikk:

[link]

Megkockáztatom, valamelyiknek nem lehetett túl régi a jogosítványa...

2016. nov. 18. 16:26
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

A képeket elnézve, itt a GLS rongyolt bele a Wabiba.

Közel se biztos, hogy kezdő volt a sofőr. A GLS (és társai) mindig éjszaka dolgoznak. Ráadásul most kezd kicsúcsosodni náluk a munka is. Láttam pár futár céges, postás sofőrt, amelyik alig tudott ébren és az úton maradni. Csináltam én is egy ideig. Nagyon gáz, amikor már csak néhány kilométerre vagy a depódtól, de inkább félreállsz mozogni egy kicsit, mert fogalmad sincs, hogy az utolsó kanyarokat, mikor, hogyan vetted be.

2016. nov. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Igen, nem biztos, hogy kezdő volt, amilyen korosabb sofőrök mellett ültem már...

Menet közben eszik, telefonál, meg nyomkodja a GPS-t. Én meg őszültem mellette 20 évnyit. Aztán tőlem félti a verdát.

2016. nov. 19. 01:18
 17/17 anonim válasza:
Én is nemrég hagytam ott! mióta nem vagyok ott boldog életet élet egy másik cégnél:)
2017. jún. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!