Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha gyalogosként elindulok a...

Ha gyalogosként elindulok a gyalogátkelőhelyen, de az érkező autó későn fékez, ezért belé mennek hátulról, akkor én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés

Bevallom elég dinamikusan érkeztem a gyalogátkelőhöz. Ez nem futást jelent, csak azt, hogy lelépés előtt, (de menet közben) körülnéztem, láttam, hogy a balról jövő autó észrevett, ezért nem álltam meg, hanem elkezdtem keresztezni az átkelőt. Sejtésem szerint annak ellenére, hogy észlelt, megállni nem szándékozott, valószínűleg azt hihette, hogy nem fogok lelépni. Amikor látta, hogy már az úttesten vagyok belefékezett erőteljesen, körülbelül 80 centiméterre állt meg tőlem. A mögötte jövő autó nem tudott ilyen hevesen fékezni (a követési távolsággal szerintem nem volt gond, inkább blokkolt a kerék szerintem), ezért beledurrant hátulról. Komoly baleset nem történt, lökhárító repedt, lámpa törött, rendszám leugrott. Az első autós (akibe belementek) engem hibáztatott, mert szerinte hirtelen léptem le elé. Nem voltam takarásban, nem vagyok kis termetű, világosban voltunk, elképzelhetetlennek tartom, hogy ha előre nézett, akkor nem látott engem. Ráadásul számítania is kellett rám, hiszen ki van táblázva, fel van festve az átkelő.


Rendőrt végül nem hívtak, mert személyi sérülés nem történt. Én viszont kicsit kellemetlenül éreztem magam, ezért megadtam neki a telefonszámom, hogy ha esetleg tovább gyűrűzik az ügy, akkor el tudjon érni.


Szerintetek én hibás vagyok ebben a helyzetben? Nem igazán tudom eldönteni a felelősséget, mert annak ellenére, hogy meg tudott állni, a mögötte lévő már belerongyolt.


2016. nov. 25. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy hibás. A hátulról jövőnek úgy kellett volna közlekednie, hogy minden körülmény között meg tudjon állni. Pl. egy gyerek, vagy kutya is elé szaladhatott volna.
2016. nov. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy hibas, ha kimegy a rendor,rogton mindkettot megbuntette volna.
2016. nov. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét autós hibás, te nem. Az első, mert nem fokozott óvatossággal közelítette meg a gyalogátkelőt, sőt nem akart elsőbbséget adni neked. A hátsó meg nem tartotta be a követési távolságot, ha betartotta volna, akkor meg tud állni. Ennyi a történet.
2016. nov. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is, aki belehajtott hátulról, az mindenképp rosszul választotta meg a követési távolságot, tehát hibás.

Az elöl levő autós, bár hülye volt, ha nem számított arra, hogy lelépsz, utána meg téged hibáztatott, voltaképpen jogilag ártatlan, hisz meg tudott állni előtted.

Nálad az vethető fel, hogy meggyőződtél-e arról, hogy veszélytelen az úttestre lépned. Szerintem pont az a tény, hogy meg tudott állni az első autós, azt mutatja, hogy ezzel téged nem lehet támadni. Szóval szerintem te is ártatlan vagy.


Voltaképpen mindenki azt kapta, amit megérdemelt. Te kissé kellemetlenül érezted magad, de ami a legfontosabb: el nem ütöttek. Tanulság, hogy máskor légy óvatosabb, nehogy legközelebb a +80cm-ből -80cm legyen.

Az első autós hülye volt, hogy nem számított arra, hogy lelépsz. Elég büntetés neki a lökhárító és a lámpa javítása, cseréje (költségben).

A második autós egyértelműen hibás. Gondolom nála is lett egy kis kár, és számára tanulság, hogy a követési távolságot tartsa be, vagy normálisan fékezzen, hogy ne csússzon meg az autója.

2016. nov. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

https://www.youtube.com/watch?v=dCw76hf2OC8


mikor én gyalog közlekedek mindig mindig mindig lassan többször szétnézve. Mert hiába nem én leszek a hibás. Van mit vesztenem és két gyermekem.

2016. nov. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt csak a második autós követett el hibát. Viszont a a legjobban te tudtad volna megszívni. Olyanról nem halottam,hogy egy személyautó vs. gyalogos helyzetből az autós jöjjön ki rosszabbul.
2016. nov. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

tegnap 22:25


Pontosan. Roviden es tomoren ennyi a lenyeg.

2016. nov. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Alex Fly ***** válasza:
100%
Itt te voltál az egyetlen, aki nem hibázott. Az első nem a KRESZ előírásainak megfelelően közelítette meg a gyalogátkelőt, a másik nem jól választotta meg a követési távolságot.
2016. nov. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A biztosító az első autósnak fog fizetni és a második kárára. Téged meg se fognak kérdezni. Ebből kiderül ki a hibás.
2016. nov. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A gyalogos az úttestre akkor léphet, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről. Az úttestre váratlanul nem léphet, köteles az úttesten késedelem nélkül átmenni és tartózkodni minden olyan magatartástól, amely a járművek vezetőit megzavarhatja vagy megtévesztheti."


De ha jól értem, akkor nem gondoltad, hogy az első nem fog megállni, ezt csak utólag gondolod, hogy azt hitte, megállsz. (Mert ha tudod, hogy nem fog megállni, de jól meg akarod szívatni, akkor bizony hibás vagy akkor is, ha neked volt elsőbbséged.)

Úgy lehettél volna még hibás, ha be nem látható helyen hirtelen befutsz a gyalogátkelőre, vagy a viselkedésedből arra lehetett volna következtetni, hogy nem akarsz átmenni, aztán mégis. (Pl. integetsz neki, hogy menjen, vagy az út szélén nyomogatod a telefonodat, aztán hirtelen lelépsz.)

De semmi ilyesmiről nem volt szó.

2016. nov. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!