Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A PÁV vizsgának mi értelme van?

A PÁV vizsgának mi értelme van?

Figyelt kérdés
Valaki tudna normális érveket írni arra, hogy mi értelme a PÁV vizsgának? Mert ahogy ismerősöktől hallgattam meg olvastam, hogy milyn én nem látom az értelmét. Hogyan lehet egy számítógépes "játék" alapján eldönteni, hogy valaki alkalmas-e a vezetésre vagy sem, mikor vezetéstechnikailag nem is vizsgálják?

2016. dec. 30. 20:21
1 2 3 4
 11/32 szántóvető ***** válasza:
100%

én is korlátozottat kaptam,5 évente bizonyítanom kell.mivel a képességvizsgálat ment ezért az elmémbe kötöttek bele.na mindegy,a lényeg az hogy ez nem jelent semmit mintahogy az sem aki alkalmatlan minősítést kap mert próbálkozhat újra.

"Még mindig nem adják meg minden birkának"-de volt idő amikor megkérdezték a jelentkezőtől hogy milyen kategóriát szeretne,és arra kapta meg korlátlanul.szerinted akkoriban hány jelentkezőt találtak alkalmatlannak?az orvosi alkalmasságit meg hagyjuk,elméletben jól hangzik csak a gyakorlatban másképp néz ki a dolog.

bizony,némi videojátékos előélettel nincs mitől tartani.

2017. jan. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Én nem hasaltam el, mivel fél év múlva mehetek mert akkor lesz 2 éves a jogsim, szóval ez szopacs és ja, még mindig nem láttam értelmes érvet a PÁV mellé, csak ugyanazokat a semmitmondó dolgokat, amikkel az nkh birkák próbálkoznak. A PÁV egy pénzlehúzás, aminek semmi értelme, ennyi. Ha legalább csinálnak egy vizsgálatot az legalább érne valamit, de ami itt MO-n megy az vicc. Ahogy fentebb is írták, ha valaki odamegy és nem ért a géphez vagy a kontrollerhez mert gyerekkorában csórók voltak és nem jutott neki, akkor megszívja az egészet és alkalmatlan lesz. Na ez aztán akkor tényleg megállapítja, hogy ki alkalmas meg ki nem.
2017. jan. 1. 14:19
 13/32 A kérdező kommentje:
A korlátozással meg kár jönni, kb 10 rokonom van PÁV II-vel de mindnek korlátlan, pedig némelyik még a 8 általánost is estin rakta le, szóval ez is olyan, hogy 100-ból 5 "szerencsést" megszivatnak a többi meg 10 perc után megkapja élete végéig aztán mehet.
2017. jan. 1. 14:21
 14/32 anonim ***** válasza:

" Most a C-s rutin/forgalom is egy vicc volt kb, összesen vezettem vizsgával együtt 6 órát tehereautót,"


Most akkor te PÁV nélkül kezdtél neki a C kategóriának? Bátor:D


"Ahogy fentebb is írták, ha valaki odamegy és nem ért a géphez vagy a kontrollerhez mert gyerekkorában csórók voltak és nem jutott neki, akkor megszívja az egészet és alkalmatlan lesz."


Úgy 25 évvel ez előtt senki nem nyomta sem a CS-t sem a COD-ot és mégis átmentek PÁVon. A készülék használatához nem kell előképzettség, csak legalább 80-as IQ.


Megértem , hogy neked valami kibírhatatlan világfájdalmad van a PÁV miatt, de ha attól még nem szűnik meg az intézmény.

Úgy is most fogsz diplomázni, minek neked a PÁV? A C kategóriát PÁV nélkül is beírják a jogsiba, dolgozni nem fogsz vele, külföldön senki sem kéri, akkor meg nem mindegy? :D


Amúgy a PÁVhoz kell 2 éves jogsi?

2017. jan. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Mibpl gondolod, hogy nem fogok vele dolgozni? Egy látnok vagy? A III-hoz nem de a többihez igen.
2017. jan. 1. 23:44
 16/32 anonim ***** válasza:
Ennek a pávnak nem ártana a körmére nézni. Azért az egy elég komoly dolog, ha valakit eltiltanak a vezetéstől. Annak oka kell hogy legyen.
2017. ápr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Úgy tudom ennek a vizsgálatnak az eredménye lehet korlátlanul alkalmas, korlátozottan alkalmas, és egy bizonyos időszakra alkalmatlan. Szóval korlátlanul alkalmatlan nem lehet, ilyet még egyenlőre nincs képük adni?
2017. ápr. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 Gábor19... ***** válasza:
24%

Szerintem jó ötlet ez a Páv. Ugyan is léteznek mentálisan beteg emberkék akiknek nincs normális reakció, szenzormotorikus tehetségük; pl vészhelyzetben lefagy az agya, nincs helyzet felismerő képessége, stb.

Ezen a vizsgán az ilyeneket szűrik ki. És inkább itt vesszen az a 9ezer forint, mint ha C,E,D jogsi valamelyikébe bele kezdesz, -ami több százezer forint- és nem tudod elvégezni.

Am a páv nem csak videójátékról szól hanem 180kérdéses pszichológiai vizsgálat, fotomemória teszt, helyzet felmérés.

2018. febr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
A reakcióidő függhet attól is hogy mennyire fáradt valaki. És mi az hogy nincs helyzetfelismerő képessége? Legfeljebb nem tanították meg neki. Más országokban sincs ilyen vagy ehhez hasonló. Pláne úgy hogy akkor kötelező amikor már beleölt az ember több százezret a jogsiba. Sokan akkor tudják meg hogy egyáltalán van ilyen amikor már a második vagy harmadik forgalmi vizsgára mennek.
2018. márc. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 szántóvető ***** válasza:
180 kérdéses pszihológiai vizsgálat hol,mikor?ilyennel még nem találkoztam.
2018. márc. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!