Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki a hibás ebben a balesetben?

Ki a hibás ebben a balesetben?

Figyelt kérdés

[link]


A piros autó parkol. A fekete autó befordul jobbra. Mivel a piros autó a sávnak több mint a felét elfoglalja kénytelen sávon keresztül befordulni, nem válthat sávot a kanyarodósávba. Ez nagy sebességről, de még az általános sebességkorlátokat betartott sebességről lassulva végzi el. Tehát gyorshajtás végig nem történik.

Az álló piros autó ekkor azonban minden jelzés nélkül váratlanul elindul. Mivel a saját sávjában, azt majdnem teljesen elfoglalva van, nem nézi a forgalomban levő többi résztvevőt, mert azoknak a saját sávjaikban "kell" haladniuk. Az ütközéskor mozgásban van tehát elvileg a sávot váltó autó a hibás. Ő azonban álló autó elé fordult be. Normál sávváltásnál nem lenne gond a sávváltó autónak az elindulás alatt levőnél lényegesen nagyobb sebessége miatt. itt azonban nagy sebességről lassuló autóról van szó ami álló helyzetből jelzés nélkül aránylag nagy gyorsulással indul el, s igy a sávváltó autó mozgásban levő autóval ütközik.


2016. dec. 31. 15:49
 1/10 A kérdező kommentje:
Az nincs jelezve hogy a fekete autó indexel jobbra, a piros autó azonban nem indexel balra.
2016. dec. 31. 15:52
 2/10 A kérdező kommentje:
2016. dec. 31. 15:55
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha a fekete be tudja bizonyitani hogy utána vagy akkor indult el a piros, akkor nyert ügye van. De ha nincs tanú és a piros letagadja az állást és elindulást, akkor a fekete a hunyó.
2016. dec. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mivel az út széléről való elindulást indexel jelezni kell, ezért a piros a hibás, mert ugyebár a fekete annak a tudatában kezdte el a sávváltást, illetőleg a kanyarodást, hogy a piros egy helyben áll. A másik meg az, hogy ha a piros ilyen helyen áll meg, erre a szitura amúgy is számítania kell.
2016. dec. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

sajnos ép ez a gond ilyen esetben, hogy gyakran nincs tanú...

pont ilyen esetem volt én voltam a fekete autó, azonban a piros autó észrevett engem s padló féket nyomott, így nem történt baleset. tehát akkor igazam van, nem voltam hibás a vészhelyzetben de ha ütközés történik jogilag valószínűleg én lettem volna a hibás...

2016. dec. 31. 16:07
 6/10 anonim ***** válasza:

Vagy kármegosztás. Pl. a biztosítók akkor is nagyon gyakran kármegosztást csinálnak, ha egy kanyarodó autót megelőzöl, vagy ha már előzöl és hirtelen eléd kanyarodik. Mert ugye itt is a szitut csak egy független tanu tudja tanusítani hogy melyik történt előbb.


Egyébként a távolságot a kereszteződéstől betartotta? Van valami hogy előtte 10 utána 5 m-en nem lehet parkolni, vagy fordítva. Ezt nem tudom pontosan fejből.

2016. dec. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

az a helyzet hogy régen történt. inkább vegyük sorba melyik esetben mi a helyzet.

A. betartotta de a fekete autó nagy sebességgel ivelten jön.

B. betartotta s az A autó nagy sebességről lassulva álló autó elé akar sávot váltni.

C. nem tartotta be.

Én azt hinném, hogy egyik esetben se más a végkifejlet, mert a fekete autó mindhárom esetben szabályosan járt el, a sportos vezetés nem tilos ha nem társul szabályszegéssel és itt az nincs. Ellenben valóban az ütközés utáni állapot szerint mindhárom esetben ő látszik hibásnak.

2016. dec. 31. 16:34
 8/10 anonim ***** válasza:
mivel a piros nem indexelt, nem kell elemezgetni, ő a hibás. Gondolj bele: standard 2 sávos út, a piros elindul a járdaszegély mellöl, ki kell tenni az indexet, és meggyőződnie arról, hogy a kikerülését nem kezdték-e meg. Ha viszont a fekete sem jelezte az irányváltoztatását( kanyarodását) akkor ő is hibás.
2016. dec. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ja és kereszteződéstől 5 métert kell hagyni, de az se derült ki hogy kanyarodósávról vagy lassító sávról van-e szó, mert ugyebár lassítósávon tilos megállni.


4-es és 8-as voltam

2016. dec. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ez a nagykörúton van a skála metró előtt. így kanyarodósáv. ellenben asszem rosszul emlékszem mert belegondolva mintha nem vezetne egyenesen tovább.
2016. dec. 31. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!