Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szerintetek ki lehet a hibás...

Szerintetek ki lehet a hibás a következő koccanásos balesetben? Lehet-e hogy mindkét fél vétkes?

Figyelt kérdés
Interspar parkolóban álltam hátrafelé tolattam ki a parkolóból az útra ami egyenesen vitt ki parkolóból. Amikor én elindultam hátrafelé hátra néztem a hátsó ablakon jobbra balra, hátam mögötti tükrökbe is és sehol nem volt autó. Elindultam hátrafelé, lassan de közben kanyarodni is kellett az útra jobbra úgyhogy a bal elejét is kellett nézni a kocsinak hogy ne menjek neki a mellettem levőnek, kb 2 métert mentem hátra lassan és bumm belémjött oldalról a másik. A másik kocsi egy máik mellékútról kanyarodott rá erre az útra szemből kb 15 méterre tőlem elmondása szerint. átment a szembe sávba de így sem tudott kikerülni. Féknyom nincs azt mondta olyan lassan jött hogy nem is lehet. Én megnéztem másnap ha rákanyarodok lassan arra az útra ahogy kanyarnál kanyarodni kell akkor 2 m-en belül meg tudtam állni mégcsak nem is satuztam. Nagy sebességgel érkezhetett szerintem mert mikor indultam még sehol nem volt.

2014. dec. 3. 22:19
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Bár erősorrendben a tolató van a legvégén, de a te kezdted meg előbb a műveletet. A másik autósnak meg kellett volna várnai azt, amíg kiállsz. Ő hajtott neked, nem te neki.

Miben egyeztetek meg ott? Fele-fele, egyik sem, te, ő?

2014. dec. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő hajtott neked egyértelműen, akkor ő volt a hibás, hacsak nem akkor kezdted meg a tolatást, amikor már féktávolságon belül volt a másik. Ezt utólag kideríteni viszont nem tűnik evidensnek nekem...
2014. dec. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján ő a hibás.
2014. dec. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

ha nagy sebességgel érkezhetett, akkor miért nincs féknyom?

ha te meg parkolóhelyről indulsz el, őneki van elsőbbsége!

2014. dec. 4. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerű a helyzett. Ha nem volt helyszinelés szerintem bukott ügy.
2014. dec. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

ha te meg parkolóhelyről indulsz el, őneki van elsőbbsége!


Az elsőbbség az egyszerre történni akaró dolgokat szabályozza. Ha ő már tolatott a másik jármű odaérkeztekor, s ráadásul az ment bele, akkor egyértelmű, hogy a másik a hibás.

2014. dec. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

"Ha ő már tolatott a másik jármű odaérkeztekor, s ráadásul az ment bele, akkor egyértelmű, hogy a másik a hibás."

Hát ha a másik messze volt, és lassan ment, akkor nem lett volna karambol.

Ha a másik messze volt, gyorsan ment, akkor lenne féknyom, és a másik a hibás - a féknyom hiánya miatt ez a verzió kizárható.

Ha a másik közel volt, lassan ment de a kérdező egy vakhangya, akkor nem lesz féknyom, és a kérdező a hibás. - ez egy lehetséges verzió.

Ha a másik messze volt, lassan ment, viszont ő volt vakhangya, akkor nincs féknyom, és a másik a hibás - ez is egy lehetséges verzió.

Innentől kezdve viszont ez csak tippverseny, hogy melyikük volt a vak, viszont tekintettel arra, hogy az egyik egyenesen előre haladt és nézett, a másik meg kitolatott, a NAGYOBB VALÓSZÍNŰSÉGE annak van, hogy a kérdező volt a hangya, és ő a hibás. De ez csak valószínűség, nem bizonyíték.

2014. dec. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Azért is írtam ide mert szerintem is nagyon nehezen eldönthető a helyzet.

Kedves 2-es válaszoló. Mivel hátranéztem és akkor még sehol sem volt elvileg nem lehetett féktávolságon belül.

Kedves 7-es, te foglaltad össze a legjobban, valaki vakhangya volt vagy én vagy ő. Vagy az is lehet hogy mindketten.

2014. dec. 4. 16:54
 9/9 anonim ***** válasza:
itt hetes. szerintem ilyen esetben normális megegyezni az osztott felelősségben, ha ezt mindkét fél elfogadja. Van ilyen, mindannyian csinálunk hülyeségeket néha.
2014. dec. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!