Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ma valaki rám dudált és...

Ma valaki rám dudált és leordította a fejem mert (szabályosan) átkeltem a zebrán. Hogy kellett volna reagálnom? Valamit rosszul csináltam?

Figyelt kérdés

Reggel jöttem hazafelé, zebra előtt természetesen körülnéztem, láttam, hogy jön elég messze egy autó, nyilvánvaló volt, hogy meg fog tudni állni, mint ahogy meg is tudott állni mire odaért teljesen biztonságosan. Ekkor már majdnem át is értem egyébként a zebrán, erre hallom magam mögött a dudát. Hátranéztem, egy idősebb férfi ült a kocsiban, lehúzta az ablakot és kikiabált, hogy "Angyalom, ha most részeg lettem volna, nem álltam volna ám meg, nem kéne mindenkiről azt hinni hogy minden *urva járda előtt lefékez!".

Hirtelen szóhoz sem jutottam, hogy lehet valaki ennyire eszetlen, csak annyit tudtam motyogni magam elé, hogy jézusom.

Azt szeretném kérdezni:

a) A járdán nem a gyalogosnak van elsőbbsége? Ha jól emlékszem, mikor én tanultam a kreszt (az pedig nem olyan régen, 4 éve volt), még az is benne volt, hogy gyalogátkelő hely előtt alapból lassítok, a gyalogost pedig mindig átengedem.

b) Feltételezem a másikról, hogy tudja és betartja a kresz szabályait, igaz? No meg feltételezem, hogy nem ül autóba részegen, mivel ittas állapotban nem vezetünk.

c) Mit kellett volna másképp csinálnom? Rosszul csináltam valamit? Szerintem nem, de szeretném tudni, ha mégis.

d) Hogy kellett volna reagálnom arra hogy kiabált velem? Ti mit tettetek volna?


Köszi a válaszokat! Sajnos olyan ember vagyok, akit bármi ilyesmi megvisel, azóta görcsben van a gyomrom. Én is vezetek autót, de soha nem fordult meg a fejemben, hogy ne engedném át a gyalogost a zebrán, vagy hogy bármikor ráordítsak másra, aki részt vesz a közlekedésben, legyen az biciklis, autós, motoros vagy gyalogos.


2017. jan. 19. 11:47
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%

Ne kenődj el, ő volt aki hlyén viselkedett. Nyilván biztonságos féktávon kívül voltál, kutya kötelessége megállni. Ez az a fajta ember, aki gyalogosként meg azon szentségel, ha nem engedik át csikorgó fékkel megállva a zebra előtt.


Hogy én mit tettem volna? Az nagyon fennakadna a trágárság szűrőn, amit válaszoltam volna :)

2017. jan. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Crisopher ***** válasza:
100%
Te nem voltál hibás, ő volt bunkó. Hogy mit tettem volna? Visszaszólok egy nagyon csúnyát, ami nem tűri a nyomdafestéket.
2017. jan. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%

a) A gyalogosnak van elsőbbsége, de ez nem jelenti, hogy meg is adják neki az elsőbbséget

b) Ne feltételezd a másikról, hogy tudja és betartja a kreszt! Azt se feltételezd, hogy ittas állapotban nem vezet!

c) Nem kellett volna másképp csinálni semmit!

d) Miért kellett volna reagálni?

2017. jan. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, ő volt a hülye, te mindent jól csináltál.

Vannak olyanok, akik azt hiszik, hogy attól hogy autóban ülnek, ők a császárok és mindenhol utat kell adni nekik.

Ha minden hülyén felhúzod magad, akkor csak magaddal szúrsz ki. Tudod, hogy igazad volt, mosolyogsz, ennyi.

További idegeskedésmentes szép napot.

2017. jan. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Maradj ember, továbbra is! Jól csináltad, nem kell reagálni!
2017. jan. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 kovpet ***** válasza:
100%

"ha most részeg lettem volna, nem álltam volna ám meg"


Ha tudsz énekelni, akkor elénekelhetted volna neki az "A börtön ablakába" című dalt. Bár nem hiszem, hogy értette volna, na de akkor is :)

Vérmérsékletfüggő, engem is ledudáltak múltkor, én kiabáltam és nem énekeltem, de szerintem így járt jobban a tag :)

2017. jan. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

d)sehogy, semmit.

c)jól csináltál mindent.

b)hibás feltételezés...résen kell lenni.

a)a járda a gyalogosé, kivéve, ha az autós ott megy..elsőbbséged akkor van, ha megadják.

A gyalogost persze hogy átengedi a versenyző, kivéve, ha rossz napja van..vagy részeg, vagy éppkirúgták, vagy a neje lepattant a szeretőjével...stb...stb...


amúgy te egy igazi filantróp vagy...ami dícséretes, csak nem mindenki az..van két-három más gondolkodású ember..nos pont olyannal találkoztál.


Tarts meg a jó szokásod

(ecce homo)

2017. jan. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
95%
Vissza se fordulni, középső ujjat hátrafelé felmutatni neki. Ennyit érdemel.
2017. jan. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok! Nagyon remélem, hogy többet nem akadok össze ilyen emberrel... maradjon otthon, ha idegbeteg, vagy nem tudom.
2017. jan. 19. 12:14
 10/19 Shai-Hulud ***** válasza:
75%

Na igen, igazad van. :-)

De azért nem árt tudni, amint azt páran írták is, hogy elsőbbséged akkor van, ha megadják.

Gondolom, nem nagyon vigasztalna a kórházban az a tudat, hogy "de nekem volt elsőbbségem".

És azt sem árt tudni, hogy az autós a kijelölt gyalogátkelőhelyen akkor köteles átengedni a gyalogost, amennyiben ez nem kényszeríti túl hirtelen fékezésre - de hogy mi is az a "túl hirtelen", azon a jogászok évekig tudnak pereskedni.


Szóval bár teljesen igazad volt, azért nem árt vigyázni az átkelésnél...

2017. jan. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!