Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ma valaki rám dudált és...

Ma valaki rám dudált és leordította a fejem mert (szabályosan) átkeltem a zebrán. Hogy kellett volna reagálnom? Valamit rosszul csináltam?

Figyelt kérdés

Reggel jöttem hazafelé, zebra előtt természetesen körülnéztem, láttam, hogy jön elég messze egy autó, nyilvánvaló volt, hogy meg fog tudni állni, mint ahogy meg is tudott állni mire odaért teljesen biztonságosan. Ekkor már majdnem át is értem egyébként a zebrán, erre hallom magam mögött a dudát. Hátranéztem, egy idősebb férfi ült a kocsiban, lehúzta az ablakot és kikiabált, hogy "Angyalom, ha most részeg lettem volna, nem álltam volna ám meg, nem kéne mindenkiről azt hinni hogy minden *urva járda előtt lefékez!".

Hirtelen szóhoz sem jutottam, hogy lehet valaki ennyire eszetlen, csak annyit tudtam motyogni magam elé, hogy jézusom.

Azt szeretném kérdezni:

a) A járdán nem a gyalogosnak van elsőbbsége? Ha jól emlékszem, mikor én tanultam a kreszt (az pedig nem olyan régen, 4 éve volt), még az is benne volt, hogy gyalogátkelő hely előtt alapból lassítok, a gyalogost pedig mindig átengedem.

b) Feltételezem a másikról, hogy tudja és betartja a kresz szabályait, igaz? No meg feltételezem, hogy nem ül autóba részegen, mivel ittas állapotban nem vezetünk.

c) Mit kellett volna másképp csinálnom? Rosszul csináltam valamit? Szerintem nem, de szeretném tudni, ha mégis.

d) Hogy kellett volna reagálnom arra hogy kiabált velem? Ti mit tettetek volna?


Köszi a válaszokat! Sajnos olyan ember vagyok, akit bármi ilyesmi megvisel, azóta görcsben van a gyomrom. Én is vezetek autót, de soha nem fordult meg a fejemben, hogy ne engedném át a gyalogost a zebrán, vagy hogy bármikor ráordítsak másra, aki részt vesz a közlekedésben, legyen az biciklis, autós, motoros vagy gyalogos.


2017. jan. 19. 11:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó, ez nem így van. Olyan sebességgel kell megközelíteni a zebrán hogy szükség esetén meg tudj állni. Ergo ha mindenki szabályosan közelítené meg a zebrát, fel sem merülne, hogy valaki fektavon belül lép az autó elé.
2017. jan. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Habár nem tudom kiszámolni a féktávot pontosan, kb úgyis látom hogy átérek-e, és nyilvánvaló is volt, hogy ez esetben átérek anélkül, hogy satuféket kellene nyomnia. 120-szal száguldozó állat elé természetesen nem ugrok ki, zebra ide vagy oda :)
2017. jan. 19. 12:57
 13/19 anonim ***** válasza:
56%

Elmondásod alapján zebrán mentél át (féktávon kívűl) szóval, igen az autós volt a bunkó.


VISZONT egy apróságot felfedeztem a szövegedben, amit sok gyalogos szeret összekeverni.

"a) A járdán nem a gyalogosnak van elsőbbsége?"

A gyalogosnak elsőbbsége van a KANYARODÓ járművel szemben. És pont! Ha, teszem azt haladok egy mellékúton és ki van rakva az irányjelzőm, hogy jobbra fogok fordulni, te pedig jössz a keresztező út járdáján, ott nem lesz elsőbbséged, mivel akkor én még egyenesen haladok. ha arról az útról fordulok le, amelyen te is haladsz, akkor viszont elsőbbséget kell adnom.


Eme kis kitérő után, azonban nyugodtan kijelentem, hogy a helyedben elküldtem volna fajtalankodni a szüleivel. :)

2017. jan. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a tanácsot!
2017. jan. 19. 13:17
 15/19 Shai-Hulud ***** válasza:
50%

"“Kijelölt gyalogos-átkelőhelyen a járművel a gyalogosnak elsőbbséget kell adni.”, mondja a KRESZ, de azt is mondja, hogy “A gyalogos az úttestre akkor léphet, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről. Az úttestre váratlanul nem léphet, köteles az úttesten késedelem nélkül átmenni és tartózkodni minden olyan magatartástól, amely a járművek vezetőit megzavarhatja vagy megtévesztheti.” Vagyis az út szélén ácsorgó gyalogos miatt nem érdemes és nem is kell pánikszerűen fékezni, hogy jól belénk jöjjön a mögöttünk jövő."

(KRESZ 21. § (6) bek.)

[link]

2017. jan. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Fel kellett volna szólítanod rossz életű édesanyjával való közösülésre.

Persze, amikor a 40-es zónában mentem 62-vel, akkor 20 km-es körön belül se gyalogos, se autó nem volt, csak az az egy, amiben a traffipax figyelt... Az ilyen helyzeteknél hol van a rendőr, aki gumibottal tockost ad a tirpák idegbeteg baromnak?...

2017. jan. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
60%

Suzukis papákkal nem kell foglalkozni!


"ne idegeskedj a hülyék miatt, 10 perc múlva jön a következő "

M Z

2017. jan. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A helyes viselkedés ilyen helyzetekben.

#1: Fej elfordít, az illető figyelmen kívül hagy.

#2: A felé eső kéz kicsit felemel, középső ujj felmutat

#3: Méltóságteljesen elsétál.

2017. jan. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Alex Fly ***** válasza:

@15: valóban ezt írja a KRESZ. És a gyalogos is így viselkedett. Meggyőződött arról, hogy ahol át kíván kelni, az egy gyalogátkelőhely, ami pontosan azért van ott, hogy biztonságosan átkelhessen és ebben egyetlen járműnek nincs joga megzavarni.

Természetesen a járművezetőnek sem kell hirtelen fékezéssel balesetveszélyes helyzetet okoznia: úgy kell az átkelőt megközelítenie, hogy erre ne kerülhessen sor.

Ha bármi történik az átkelőn, az minden esetben teljesen a járművezető felelőssége.

2017. jan. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!