Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a szituációban, hogy...

Ebben a szituációban, hogy alakult volna a felelősség?

Figyelt kérdés

Helyszín:


[link]


Szerettem volna balra lekanyarodni, beálltam a kanyarodóba, indexeltem is, szemből nem jött senki.

Még mielőtt azonban lekanyarodtam volna dudálást hallok, belenézek a tükörbe, és mögülem a szembe sávban, egy Audi A8-as előzte a sort, és villogva-dudált a kanyarodó sávban állóknak,hogy ne kanyarodjanak be, mert ő jön.

Szemmel láthatóan nyomta mint az állat, sőt mikor elment mellettem a "szelét" is lehetett érezni.Traffipax nincs a szememben, de egy 150-es tempó reálisnak tűnt.

Természetesen nem fordultam be elé, de hogy őszinte legyek, ebben közrejátszott a dudálása is.Azért ez olyan szituáció amikor nem számít rá az ember,hogy onmét előzik.

De mi lett volna ha elé fordulok? (azon kívül,hogy meghalok)

Mert ha szabálytalanul is, de főúton előzött, én meg nem adtam neki elsőbbséget, és befordultam (volna) elé.

De ő meg hány zárót lépett át?


2017. febr. 11. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű az audis lett volna a hibás 100%-ban. Sebesség jelentős túllépése ,záróvonal átlépése, keresztezősben előzés(lehet előzni tilos tábla is volt), "csak" ezen 3 pont miatt. Itt kanyarodó SÁVRÓL van szó ,nem egy főútról balra kanyarodásról,amit semmilyen körülmények közt nem lehet balról megelőzni..

Te nem számíthattál rá ,hogy jön. Annyit tehetsz ezután,hogy akkor is nézed a tükröket,ha elvileg senki nem jöhetne hátulról.

2017. febr. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem is kérdés, hogy az Audis lett volna a hibás. Persze az is alap, hogy kanyarodáskor tükörbe nézünk, stb, de ilyen villámtempóban haladókat sokszor észre sem vesz az ember.
2017. febr. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy megúsztad!

Mindenképp te húztad volna a rövidebbet!

2017. febr. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A záróvonal szerintem teljesen egyértelművé teszi az Audist, miért is kérdés ez. De ezt leszámítva én ezért alig merek szabályos előzésbe kezdeni lakott területen belül. Senki nem figyeli a szabályosan indexelve előzőt ilyenkor, tapasztalat. Ütközés esetén pedig hogyan bizonyítjuk kint volt e az indexünk és hogy akit előztünk az meg nem indexelt, csak tötyörgött 30-cal index nélkül.
2017. febr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!