Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Zebrán mit csináljak ilyen...

Zebrán mit csináljak ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
hiába élek 13 ezres vidéki kisvárosban, itt is van olyan forgalom sokszor hogy egy-egy gyalogátkelőhelynél bonyodalmak adódhatnak. pl. van hogy egy forgalmas helyen egy zebránál az előttem pár méterre sétálónak még megáll a kocsi de hiába sietek rögtön utána, már meg is indul és úgy kell nekem kerülgetnem az autót ahol épp elsőségem lenne, esetleg még az utána következő is úgy néz rám mint a véres rongyra hogy most neki miattam kell megállni. ilyen helyzetekhez hogy viszonyuljak?
2017. márc. 16. 20:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
49%
Ez borzasztó! A zebrán elsőbséged van ez igaz! De mielőtt le lépnél meg kell adnod a járműnek az elsőbséget!miután ezt meg tetted határozottan tudasd a gk vezetővel,hogy most le fogsz lépni!!és lépj,
2017. márc. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
81%

"De mielőtt le lépnél meg kell adnod a járműnek az elsőbséget!"


Ez hol, melyik univerzumban van így? A puhatestűnek mindig, minden körülmények között elsőbbésge van a kijelölt gyalogátkelőn! (Kivéve, ha piros a lámpa, de az ugye evidens.)


Az autósnak úgy KELL megközelítenie a zebrát, hogy a gyalogos ha akarja se tudja őt vészfékezésre kényszeríteni. Ha ott áll a gyalog, el KELL engednie, nincs olyan szituáció, hogy a gyalogosnak kelljen az autót elengednie.


Ez az elmélet.


Gyakorlatilag meg a sok paraszt szarik a gyalogátkelőre, és csak akkor áll feljebb nekik, ha véletlen ők vannak gyalog - na akkor nagyon.

2017. márc. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%
Tartsd a szemkontaktust a sofőrrel. Ha nem figyel rád, akkor ne lépj le. Ha figyel, akkor határozottan haladj át a gyalogosátkelőn.
2017. márc. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
52%
Vannak olyan helyek, ahol gyakorlatilag nem lehet átkelni, met hatalmas a forgalom, és 70 autó meg kéne álljon miattad, hogy átballagj. Megoldható, de ne úgy menj át, hogy na most nekem elsőbbségem van, és azért is átmegyek, hanem szépen, figyelmesen, először csak megállsz a zebra szélén, aztán lassan elkezdel indulni, hogy lássák, hogy mit akarsz.
2017. márc. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%
a #3-as a tuti megoldás!
2017. márc. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
46%

igen, az is igaz, hogy az autósnak olyan sebességgel kell megközelíteni a gyalogátkelőhelyet, hogy biztonsággal meg tudjon állni, ha meg kell, de a gyalogosnak is így kell megközelíteni. nem pedig kvázi kifutni az útra, hogy még hátha engem is elenged.


nálam a biciklisek szokták emiatt kiverni a biztosítékot. zebra előtt leugrik a bicikliről, aztán én meg satufék, mert "há így má gyalogos...", pedig szerintem annak is le kell szállni előbb, majd odasétálni a zebrához, és körültekintően, szemkontaktot felvéve, határozott szándékkal induljon meg.


aki ennek ellenére sem áll meg, nyilván paraszt.

2017. márc. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
15%

Jellemzően a gyalogosokkal van a több gond, nekik a fejükbe verték, hogy elsőbbségük van és innentől le is kakkantják az autóst pedig nem kéne és csak lelépnek a fenébe, mert "úgy is nekem van elsőbbségem". A másik verziója mikor képtelen eldönteni mit is akar és hezitál a járda szélén ácsorogva, meg a harmadik verzió mikor bekapcsol a birka effektus és nem azt nézik hogy vannak az autók, hanem az első átfut mert még éppen át tud, a többi meg utána gyorsan és meg se nézik, hogy nem kéne, hanem csak az előtte lévőt követik.


Persze vannak a szabályok, csak ha az be lenne tartva akkor 100-as kocsisor állhatna miden zebránál.

2017. márc. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Alex Fly ***** válasza:
87%
A KRESZ egyértelmű. Ha valaki képtelen ennek megfelelően közlekedni, akkor nemöfeltétlenül való neki a járművezetés.
2017. márc. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
55%

7-es, érdekes módon sem Ausztriában, sem Szlovákiában vagy Romániában nem dönti be a közlekedést az, hogy a magyaroknál szigorúbban veszik a zebrát.


Én nagyon egyszerűen kezelem a dolgot: megindulok határozottan a zebra felé, szemkontaktus felveszem, ha kell, vízszintesen tartott tenyérrel Lassan! jelzést is adok és lelèpek. Ha ennek ellenére rágyorsít, lelassítok és rávágok egy nagyot a kocsira. Igen, akkor is, ha utána megáll magyarázni és szájhősködni nincs igaza. Ahogyan annak sincs, akinek ez a válasz nem tetszik és nulla százalékra pontozza. A KRESZ egyértelműen fogalmaz.

2017. márc. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

"vagy Romániában nem dönti be a közlekedést az, hogy a magyaroknál szigorúbban veszik a zebrát. "


Jaja, Románia basszus :))))) Az emberek nem mernek átmenni semmilyen zebrán, olyan komolyan veszik az autósok :DD

2017. márc. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!