Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan tudnám túl tenni magam...

Illusi0n kérdése:

Hogyan tudnám túl tenni magam a baleseten?

Figyelt kérdés
Majdnem egy éve súlyos autó balesetet szenvedtünk (párom, és az egy éves kislányunk), az 51-es úton, Áporkánál. Egy minket szabálytalanul előző kocsi, nagy sebességgel csapódott belénk először oldalról, majd felrerantva a kormányt, be csúszva elénk kereszt irányba - frontálisan. Mi felborulva az árokban kötöttünk ki, fejjel lefelé. Hál istennek, nem tudom, hogyan, de karcolások nélkül megúsztuk mindannyian. Mondjuk én utasként a gyermekemet védve kicsatoltam magam szabad esésben, és magamhoz öleltem a gyermekem. Hogy túl élhesse... Legalább Ő. Aztán a roncsból kiadtam egy férfinak, aki már odarohant, és mondtam, hogy fusson vele, mert égett szag van... De nekem is sikerült kimasznom nagy nehezen... Pszichológushoz nem szeretnék menni... De a mai napig leperegnek a kép kockák, mint a cobra 11-ben...hogy tehetném túl magam ezen? Tudom, az Élet megy tovább... A kicsi is már elmúlt 2 éves... De nap mint nap vezetek, és amikor hazaérek, elalszom nehezen, újra es újra lepereg minden... Pedig eltelt majdnem egy év... Valaki tudna segíteni?

2017. márc. 18. 04:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, hogy ez történt veled, veletek. Tudod, ez pontosan az a helyzet, amikor rengeteget tud segíteni egy pszichológus. Nyilván idővel az emberi szervezet is kiheveri a dolgot, de ez szakszerű segítséggel lerövidíthető. Nem véletlen, hogy a vezetést hivatásszerűen űzők jó része is jár pszichológushoz durvább balesetek után, hiszen csak az ő segítségükkel tudnak hamar visszaülni a vezetőállásra vagy a volán mögé.
2017. márc. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is borultam már fel, és nagyon szarul éreztem magam olyan 2 hétig legalább, de néha most is beugranak a képek, ha nagyon nyomom a gázt ilyen kanyargósabb szakaszokon (egy kanyarban jött szembe egy autó, és mindketten kicsit túl gyorsan mentünk, levágtuk a kanyart, aztán ez történt). Nekem annyi a szerencsém, hogy egyedül voltam az autóban, gondolom neked a gyerek miatt nagyobb a trauma.
2017. márc. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lelkileg talán segíthetne ha felkeresnétek a vétkest és az egész család jól megrugdosná. De amúgy erre mindig emlékezni fogsz. Sosem lesz már olyan felhőtlen az autózás, mint előtte.
2017. márc. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha igaz a történet, akkor a legnagyobb hülyeség volt kicsatolnod magad és a kislányod.
2017. márc. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
Ja, ha be lett volna csatolva, ki sem tudtak volna szállni, csak majd ha kivágják őket a roncsok közül...
2017. márc. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó, ez baromság, te is jól tudod. Az autók minden passzív és aktív biztonsági rendszere bekötött utasokra van méretezve, nem pedig repkedő gyermekekre vagy felnőttekre. Sokkal kisebb baj, hogyha lassabban tudsz kimászni a roncsból, mintha úgy kellene másoknak behajtogatnia a koporsóba.
2017. márc. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

6-os, ez nem így van, elég sok ellenpélda van rá,hogy nem szerencsés bekötve lenni,jobb kiesni mint bentragadni . Itt egy mai tragédia például :


[link]

2017. márc. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szabályt erősítő kivételek mindig vannak, kedves 7-es. Sajnos azonban nem rendelheted meg, hogy milyen balesetet szenvedj. És azt hiszem, megegyezhetünk abban, hogy az esetek túlnyomó többségében hasznos az a fránya öv.
2017. márc. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jobb kiesni :) Vicces megközelítés.
2017. márc. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Belénk kamion jött. Hátul ültem, de egy törött balkèzzel megúsztam. Azóta is itt van a műtét hege. Nagyon ilyesztő volt, mert testvérem (ő vezetett) elájult. Aztán átpördültünk a másik sávba és ott is belénk jött egy kocsi. Én úgy tettem magam túl rajta, hogy a mai napig autós karambolokat nézek YouTube-on, hogy nekik rosszabb, nagyobb balesetük volt
2017. márc. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!