Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Több frontális ütközés lenne...

Több frontális ütközés lenne elkerülhető, ha az előzött, és a szemből jövő jármű is fékezne, egy rosszul felmért előzést követően?

Figyelt kérdés

Csak a napokban gondolkoztam el ezen.Nekem két emlékezetes előzésem van amit elszúrtam, az elsőnél nem húztam ki hármasban, és túl hamar kapcsoltam a négyet, ráadásul a szemből jövő is bőven 90 feletti tempóval jött, amit nem éreztem.

Senki "nem segített", a szemből jövő húzta a refit, akit előztem meg változatlanul nyomta a gázt, és nem tudom,hogy hogy sikerült visszatérnem az előzött autó elé, de dudálással jelezte,hogy nem tetszik neki.

Nem háborgok rajta, elszúrtam, biztonságos lett volna az előzés, ha nem váltok rosszul, és biztosan felmérem a szemből jövő sebességét, de ezzel ennyi összefoglalva el lett szúrva a részemről.Ez volt életem leginkább halál közeli élménye, pedig sok dolgot megéltem már.

A második esetem hasonló volt, bár ott jól váltottam, csak nagyon siettem, és az volt az utolsó lehetőségem megelőzni az előttem haladót.

Nem tudom mi lett volna a vége, de aki szemből jött az lassított, húzódott le, és akit előztem szintén fékezett, így "kényelmesen" befértem.

Ez 13 év balesetmentes vezetés ideje alatt esett meg velem, és hála istenek még vétlenként sem szenvedtem balesetet.


Nem csak a saját példám miatt, hanem úgy általánosságban elgondolkoztam,hogy vajon több balesetet lehetne elkerülni, ha a sofőrök segítenék egymást?Mert én eddig kivétel nélkül mindig lassítottam ha úgy éreztem ,hogy nem fog beférni anélkül az engem előző.

(és volt olyan aki úgy jött,hogy azt gondoltam, hogy megérdemelné ha árkot fogna, csak hát mikor ott van az ember nem biztos,hogy valóban kiakar nyírni másokat)


Ahhoz képest sok ilyennel találkozom,hogy előz, de nem kéne, és persze vannak elkerülhetetlen frontálisok, amikor valaki kivág a kamion mögül, de mennyi olyan lehet amikor "azért sem fékezek", és azért történik baleset?

Tapasztalatok,észrevételek?


2017. máj. 20. 15:46
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Szerintem ilyenkor nem lesz frontalis utkozes. Mert az illeto inkabb az arokba hajt :)


A frontalis utkozesek inkabb figyelmetlensegbol vannak, elalszik, egy pillatra nem nez oda athajt a masik savba, amikor a szembejovonek mar eselye sincs kapcsolni hogy mi tortenik.

2017. máj. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Többször volt már olyan, hogy amikor megkezdtem az előzést (teljesen biztonságos távolságban a szembejövővel), az előzött autó sofőrje gyorsítani kezdett, "nehogymá'" alapon, vagy nem tudom, mi játszódik le ilyenkor az emberekben. Az is gyakori, hogy betapad az előtte haladó fenekébe, mert ő ugyan nem akar/nem mer előzni, de más se mehessen, így aztán kanyargósabb úton kilométereken át döcög a kocsisor 60-nal egy pótos IFA mögött... Szerencsére nem ez a jellemző, de hülyék is kapnak jogosítványt, erre fel kell készülni. Én is azt gondolom, hogy sok baleset elkerülhető lenne, ha a sofőrök segítenék egymást, és egyesek nem az egójukat tupírozgatnák ehelyett - ez persze nem menti fel az ész nélkül száguldozókat, bukkanón, beláthatatlan kanyarban, vagy 4 méteren előzgetni próbáló balf..szokat.
2017. máj. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Velem ugyan csak egyszer esett meg,hogy "nem segítettek", amit le is írtam.

Viszont őszintén szólva nem gondoltam arra,hogy az árokba menjek, a frontálist úgy akartam elkerülni,hogy bevágtam az előzött autó elé, tehát inkább őt löktem volna ki ha nem férek be.

Azért sem mentem volna az árok felé, mert az utolsó percig hittem benne,hogy nem maradhatok itt, nem történhet baleset, és ha az árkot választom, akkor egyben azt választom,hogy baleset történjen.Míg ha megpróbálok bevágni az előzött elé, akkor még ott a remény,hogy beférek, és nekem ekkor be is jött.

ű

Ezen kívül megtörténhet az is,hogy a szemből jövő is elkapja a kormányt az árok felé, és ha én is akkor megint ott a frontális, amit mindenképpen el kell kerülni.

De ezt csak én gondolom így, ha én lennék a szemből jövő szerintem elrántanám a kormányt az árok felé, nem lenne annyi vér a hátsómban,hogy tovább nyomjam.

Illetve hát, én fékeznék is, de ezt nem mindenki teszi meg.

2017. máj. 20. 16:26
 4/12 anonim ***** válasza:

"Viszont őszintén szólva nem gondoltam arra,hogy az árokba menjek, a frontálist úgy akartam elkerülni,hogy bevágtam az előzött autó elé, tehát inkább őt löktem volna ki ha nem férek be. "


Aha. Vagy keresztbefordulsz az úton, ha éppen úgy kapja el a kocsid végét.:D Utána pedig még sz..rrá is ver, amint kitápászkodtál, mellesleg teljes joggal.

2017. máj. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Nehogy már nekem kelljen vigyázni azért, mert egyesek felelőtlenek és mintha az életük múlna rajta, olyan kényszeresen előzgetnek még rizikós helyzetekben is.

Ha látom, hogy valaki már szemben, a távolban megkezdte az előzést, el szoktam venni a gázt. Ha közelinek ítélem meg, akkor lassítok is és lehúzódok. Többet nem lehet tenni, mert az már a szembejövőtől függ, mit és hogyan reagál.

2017. máj. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

4-es


Szarrá ver?Hát akinek annyi esze van, és még ezért akar magára letöltendőt az verjen is szarrá, megérdemli ő is meg én is :D (vicc, nem Oroszországról beszélünk)

Ha keresztbe fordulok az is jobb mintha a műszerfalat magamra tekerném, legalábbis szerintem.


5-ös


Az meg,hogy ne figyelj másra, de elveszed a gázt, meg fékezel ha úgy van, az pont annyi amiről a kérdés szól, csupán ennyi figyelemről beszélünk itt, nem többről.

Hogy ez mennyire felelőtlenség...hát igen, van benne bőven az is, de lehet figyelmetlenség is, velem is megesett, és mindenkivel megesik ez vagy az.Van aki megússza, van aki nem.

Persze nyilván a gyakorira csak vérprofi sofőrök irkálnak, akik kívülről fújják a KRESZ-t, és versenypilótákat megszégyenítve tudnak vezetni, de ezt eddig is tudtuk, szóval itt biztos nem hibázik senki.

De szerintem te is jobban jársz egy fékezéssel, meg anyázással, minthogy a tűzoltó vágjon ki a roncsból.

2017. máj. 20. 19:37
 7/12 anonim ***** válasza:

"Ha keresztbe fordulok az is jobb mintha a műszerfalat magamra tekerném, legalábbis szerintem. "


A legtöbb autó oldalt van a legkevésbé megerősítve, biztonsági eszközökkel ellátva. Tudod, az is megoldás lehet, ha már egyszer hülye voltál és elindultál, hogy fékezel és visszasorolsz, nem veszélyeztetsz másokat.

Tudok olyan balesetet, ahol Mercedes szállt bele egy keresztbefordult Mazdába - abban a 4 utasból 3 meghalt, a Merciből meg kiszállt a sofőr épen, egészségesen. A baleset egyébként egy idióta suzukis miatt történt, aki bukkanóban próbálta előzni a Mazdát, az a szerencsétlen meg satufékezett, hogy beférjen elé, ezért pördült meg, így a szembejövő oldalról beleütközött. Történetesen ismertem a családot, akik szerencsétlenül jártak, a nagymama, aki az egyetlen fiát, a menyét és az egyik unokáját veszítette el, a szomszédom volt. A magam részéről azt kívántam - és kívánom most is -, hogy bár inkább ne fékezett volna szegény pasi, és az idióta előzgető maradt volna ott.

2017. máj. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagy gond van idehaza az autósokkal: a felező vonal lovaglás!

Ha látom, hogy szemben előznek, húzódok jobbra.

Ha simsonost vagy biciklist előznek, még akkor is jobbra húzódok, hogy az előző autó tükre ne a biciklis, robogós könyökétől 2 centire legyen.

Teszem ezt egy olyan autóval, amit mindenki szidni szokott, az autós társadalom szerint mi vagyunk a bunkók.


Ezzel szemben mikor én előznék robogóst, a szembejövő Isten barma rááll a felezővonalra, mert neki úgy kényelmes. Egyesek azt állítják, hogy az oktatójuk tanította nekik így.

2017. máj. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

7-es


Sajnálatos eset, ugyanakkor "szélsőséges" is.

Vegyük azt,hogy egy gyalogos szalad ki, elé.Akkor is inkább elgázolja, mintsem fékezne?Nem tudhatta senki sem,hogy keresztbe fordul az autó, és azért mégis többen halnak/súlyosabban sérülnek meg egy frontális balesetben, mintha esetleg oldalról találná el -főleg ha nincs utas-.

(nekem egyszer sem volt a két butaságomnál)

Egy új 7-es BMW-vel sem mernék frontálisan egy papír Suzukival ütközni, már csak ösztönből sem.

2017. máj. 21. 11:04
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne maszatolj. A vétkes egyértelműen az idiótán előző autós volt, aki viszont belehalt a dologba, az meg az a sofőr - meg a családja-, aki segíteni akart neki. Egyáltalán nem szélsőséges példa.

[link]


Amúgy meg kutyát nem érdekli, volt-e utasod a saját hülyeségeidnél vagy se. 25 éve vezetek, lassan elérem a 2 millió kilométert, számtalanszor voltam ilyen szituban, hogy be kellett fékeznem/le kellett mennem padkára, mert valami barom nem bírt magával, képtelen volt megfelelően felmérni a szitut. Vezettem ónos esőben, özönvízszerű esőben, hófúvásban és tejfölködben, és a legelső, mindent felülíró szempontom az, hogy ÉN érjek haza épségben, mert hál'istennek vannak, akik hazavárnak. Egy másodpercig nem veszélyeztetném a saját életemet a tiédért, vagy bárki más hülyéért, csak annyit fékezek vagy segítek, amennyi biztonságosan belefér. Ha te darabokra szakadsz a kocsidban, mert még akkor is erőlteted az előzést, amikor már látod, hogy elcseszted, az a te problémád, nekem nem ér többet a te életed a sajátomnál. Érted, kérdező? Javaslom, gondold át a hozzáállásodat, mert sose tudhatod, mi van a másik sofőr fejében, aki elé te be akarsz vágni. A külső pedig ne tévesszen meg, rólam sem szokták gondolni, hogy sokkal jobb sofőr vagyok, mint a pasik túlnyomó többsége.:-)

2017. máj. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!