Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Több frontális ütközés lenne...

Több frontális ütközés lenne elkerülhető, ha az előzött, és a szemből jövő jármű is fékezne, egy rosszul felmért előzést követően?

Figyelt kérdés

Csak a napokban gondolkoztam el ezen.Nekem két emlékezetes előzésem van amit elszúrtam, az elsőnél nem húztam ki hármasban, és túl hamar kapcsoltam a négyet, ráadásul a szemből jövő is bőven 90 feletti tempóval jött, amit nem éreztem.

Senki "nem segített", a szemből jövő húzta a refit, akit előztem meg változatlanul nyomta a gázt, és nem tudom,hogy hogy sikerült visszatérnem az előzött autó elé, de dudálással jelezte,hogy nem tetszik neki.

Nem háborgok rajta, elszúrtam, biztonságos lett volna az előzés, ha nem váltok rosszul, és biztosan felmérem a szemből jövő sebességét, de ezzel ennyi összefoglalva el lett szúrva a részemről.Ez volt életem leginkább halál közeli élménye, pedig sok dolgot megéltem már.

A második esetem hasonló volt, bár ott jól váltottam, csak nagyon siettem, és az volt az utolsó lehetőségem megelőzni az előttem haladót.

Nem tudom mi lett volna a vége, de aki szemből jött az lassított, húzódott le, és akit előztem szintén fékezett, így "kényelmesen" befértem.

Ez 13 év balesetmentes vezetés ideje alatt esett meg velem, és hála istenek még vétlenként sem szenvedtem balesetet.


Nem csak a saját példám miatt, hanem úgy általánosságban elgondolkoztam,hogy vajon több balesetet lehetne elkerülni, ha a sofőrök segítenék egymást?Mert én eddig kivétel nélkül mindig lassítottam ha úgy éreztem ,hogy nem fog beférni anélkül az engem előző.

(és volt olyan aki úgy jött,hogy azt gondoltam, hogy megérdemelné ha árkot fogna, csak hát mikor ott van az ember nem biztos,hogy valóban kiakar nyírni másokat)


Ahhoz képest sok ilyennel találkozom,hogy előz, de nem kéne, és persze vannak elkerülhetetlen frontálisok, amikor valaki kivág a kamion mögül, de mennyi olyan lehet amikor "azért sem fékezek", és azért történik baleset?

Tapasztalatok,észrevételek?


2017. máj. 20. 15:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Persze hogy kevesebb baleset történne, ha segítenék egymás a sofőrök, és ebből a szempontból te csinálod jól, amikor beengeded az előzőt, de ugyanezt nem várhatod el mástól. Ha látod, hogy nem jön össze az előzés, akkor lassítasz és visszasorolsz. A hullajelöltek állnak nyomni neki ilyenkor, hogy hátha mégis sikerül. Nem éri meg. 15 percen belül úgyis lesz még1 esélyed megelőzni, és akkor nem buktál többet néhány percnél azzal, hogy kicsit lassabban haladtál.
2017. máj. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Már írták előttem, én is azon a véleményen vagyok, hogy frontális balesetek nem rosszul felmért előzéseknél fordulnak elő leginkább.


Viszont az előzésnél szerintem a fékezés sem feltétlenül jó megoldás. Előztek már engem is "veszélyesen", ott a szembejövő és én is fékeztem. Viszont egy pillanatra az is felmerült bennem, hogy "mi van, ha az engem előző autó is belefékez, hogy visszatérjen mögém?", mert ha így történik, akkor abból komoly baleset is lehetett volna.

2017. máj. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!