Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért készítenek az autógyártó...

Miért készítenek az autógyártók olyan végsebbeségű autókat amivel a kresz szabályzat szerint büntetendő közlekedni?

Figyelt kérdés

Nyilván a kérdésben ott lehet a válasz: így jut a legtöbb pénz az államhoz.

De engem mégis érdekel, mi lyen más válaszok lehetnek még itt?

Ezernyi intézkedést tesznek a gyorshajtás ellen, de miért nem hozzák szabályba hogy xy lóerős autó, pl 100-130 km/h végsebességel jöhet ki a gyárból?

Hogy a sportautókat ne is említsem.


(Szeretem az autókat, sok autóverseny sorozatot nézek, a Ferrarinak szurkolok, vannak autósposzterek a szobám falán. Vezetésnél helyzettől függően dimamikussan gyorsítok, de a település sebességszabályait betartom. Településen kivül se megyek 90-100-nál többet. Előfordult hogy 130-140 is vezettem párszor, jó érzés volt, de nem tartom felelősségteljesnek).



#gyorshajtás #KRESZ #autógyártás.
2017. jún. 23. 12:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
42%
Azért mert akkor nem kellene trafipax és az emberek nem csak ott és akkor tartanák be a szabályokat ahol éppen látja a rendőr vagy a kamera. Mellesleg nagyon jó bevétel lenne az államnak.Akár online kapcsolat is lehetne az összes tachográf és egy központi rendszer közt,szóval ha valaki okoskodik, szabályt szeg már látszódna ,xy rendszámú kocsi jelenleg 80al megy gps szerint városi 50-es szakaszon,büntetés azonnal menne ,meg se kéne állítani a rendőrnek. Tökéletes hatékony rendszert lehetne kiépíteni.
2017. jún. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
16%

"Azért mert akkor nem kellene trafipax és az emberek nem csak ott és akkor tartanák be a szabályokat ahol éppen látja a rendőr vagy a kamera. Mellesleg nagyon jó bevétel lenne az államnak."


Nem is baj, én sem szoktam sokszor betartani a sebességhatárokat. És mivan akkor? Semmi. És jó bevétel lenne az államnak? Ki vagy te basszus, hogy te ennek örülsz?

2017. jún. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%

Drága 21. válaszoló!

Kívánom, hogy biztonságosan és teljesen szabályosan közlekedjél (lakott területen max. 50 km/h sebességgel) életed végéig. :-)

2017. jún. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
23-as köszönöm ,és azt hiszem a kívánságod már teljesült is,mert 50-el szoktam menni városon belül (ahol nem 70 -es tábla van) és mindenhová odaérek időben,mert időben indulok és nem a közutakon próbálom a reggeli elalvásomat késését behozni.
2017. jún. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Elég sok az az 50, mivan ha elég ugrik egy gyerek, vagy egy mama, vagy bármi? A 30 sokkal biztonságosabb lenne, és úgyis odérnél mindenhová, ha időben elindulsz.
2017. jún. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Lehet,de ez a szabály,nem a 30km/ó. Ha majd 30 lesz a városi kötelező ,akkor annyival megyek. Így is sok lakó pihenőben meg óvoda stb mellett ott a 30as ahol indokolt is,de amit nem tartanak be sajnos.
2017. jún. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!