Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpáros elsőbbség?

Kerékpáros elsőbbség?

Figyelt kérdés
Ha az úttesten a zebra mellé fel van festve a kerékpársáv is akkor is le kell szállni a kerékpárról, ha átmegyek az úttesten vagy áttekerhetek az úton folyamatosan?
2017. júl. 18. 08:10
1 2
 1/14 nemcso ***** válasza:
95%
Akkor mehetsz folyamatosan, nem kell leszállnod.
2017. júl. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor jól tudtam.

Ma reggel volt egy ilyen szituációm, majdnem elütöttek és az autós szerint le kellett volna szállnom. Nem lehetett neki megmagyarázni, állandóan csak a zebrát emlegette. Ott természetesen le szoktam szállni és tolni a bringát. Hiába mondtem neki, hogy a felfestett kerékpárút folytatódik az úton keresztül is és ott nem kell leszállnom.

Mégegyszer köszi a választ.

2017. júl. 18. 09:00
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
A youtubon van egy csomó ilyenn videó. Általában annak van igaza, aki nagyobbat bír ütni, és rátermetteb. Viccet félre téve, ebben az esetben mehetsz. De. Mindig körültekintően, és úgy hogy az autóst ne hozd kellemetlen helyzetbe. Ne ugorj ki elé, mert neki is van féktávja. Nem a megálllással van probléma, inkább azzal, hogy sokszor indokolatlanul kilépnek, hajtanak az autó elé a gyalogosok, meg bringások, pedig néha csak egy két másodpercet kellene várni, h szabad legyen az átkelőhely. Én azt gondolom, hogy a türelem megold minden konfliktust. Ne állítsunk le főleg egy kamiont, vagy egy buszt, ha pár másodperc várakozással átkelhetünk.
2017. júl. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem létezik kerékpáros zebra. A sárga jelzés két dologra jó!

Az autóst óvatosságra inti. Kerékpárosokra számíthat ott.

A bringásnak mutatja, hogy folytatódik az út.

Leszállnod nem kell, de elsőbbséget nem biztosít számodra.

Elsőbbségadás szempontjából olyan, mintha ott sem lenne.

2017. júl. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Az átjáró előtt az autósoknak elsőbbségadás kötelező tábla van kirakva.

Természetesem tudom, hogy a közlekedésben, pláne ha bicajjal, vagy gyalog vagyok függetlenül a kresztől akkor van elsőbbségem, ha megadják. De itt ebben a szituban egyértelműen nekem volt, mert az elsőbbségadás kötelező táblát sem vette figyelembe, csak jött mint a világtalan.

2017. júl. 18. 09:56
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Ez esetben neked volt elsőbbséged
2017. júl. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 kovpet ***** válasza:
100%
Ha macisajtja volt, akkor neked lett volna elsőbbséged. Tudnád linkelni a pontos helyet?
2017. júl. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos maga a felfestés nem jelent semmit az elsőbbséget mindenütt egyénileg szabályozzák táblákkal. Van egy halom hely, ahol a gyalogos zebra mellett a kerékpár átvezetésen a kerékpárosoknak van kitéve a "macisajt". Pl. a Döbrentei térnél rendszeresek a félreértések.

[link]

2017. júl. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Alex Fly ***** válasza:
55%

Természetesen nem kell leszállni akkor sem, ha van felfestés.

Az elsőbbség kérdésére nem lehet egyértelmű választ adni; a KRESZ sem minden esetre ad útmutatást, ráadásul ahol igen, a közlekedésszervezők szeretik táblázással felborítani a logikus sorrendet -just4fun...

2017. júl. 19. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Zebránál le kell szállnod. Ha van biciklisáv festve a zebra mellé, akkor viszont áttekerhetsz rajta leszállás nélkül is.


Egyébként nem értem miért kellett megint megkérdezni ezt, szó szerint ugyanezt kérdezted kb. 1 hónappal ezelőtt is...

2017. júl. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!