Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy ilyen estben a rendőr...

Egy ilyen estben a rendőr "kinek/minek hisz"? Mit gondolt a két sofőrről?

Figyelt kérdés

Tegnap késő este mentem haza az egyik barátommal, városban mentünk 50-el, jött egy Opel Astra G, hamar utolért, gyorsan jött.Nem sokat időzött mögöttünk, rögtön megelőzött.

A barátom aki vezetett pedig elkezdte "tolni" hátulról, tehát gázt adva, olyan 70-80-90-es tempóval szorosan ment mögötte (nem tudom mi értelme volt, nem tetszett neki,hogy megelőzött minket, de nem tudom miért, én nem szóltam semmit, ő a sofőr)

Azonban erre az Opelos elkezdte villogtatni a féklámpáját (nem lassult, csak folyamatosan villogott a féklámpája)

Ezt körülbelül 4-5 másodpercig csinálta, majd akkorát satuzott,hogy a gumijai is csikorogtak.

Nekünk is satuznunk kellett, de szerencsére megtudunk állni.Az Opel a satu után rögtön gázt adott, nem fékezte állóra az autót, és ment is tovább a korábbi tempójával.


Kicsit megijedtem, mert erre nem számítottam, de tök indokolatlanul fékezett...ugyanakkor a barátom is hülyeséget csinált, vagy legalábbis semmi értelme nem volt.

Tőlem bárkit szidhattok, bárkinek adhattok igazat, de tényleg őszinte véleményekre lennék kíváncsi...mit gondoltok az egészről?


2017. júl. 20. 23:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Mind a kettő igazi tufa bunkó, nulla közlekedési kultúrával. Ha koccannak és rendőrt hívnak akkor jó eséllyel a haverod esik pofára, sebességhatár átlépése (ha bizonyítható) plusz megfelelő követési távolság nem tartása miatt. Aki azt hiszi, hogy egy előzés után büntetésként a másik seggében kell menni az nem egészséges elméjű, mint ahogy az se aki szintén büntetésként rásatuzik. Bár ha számít valamit szerintem a haverod volt a nagyobb tahó.

Viszont az egy dolog, hogy utasként nem szólunk bele a sofőr dolgába, de azért ilyenkor nyugodtan szólhatsz, hogy vegyen vissza az agyfaszból és ne veszélyeztessen se téged, se magát, se másokat.

2017. júl. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A nagyobb hülye a haverod volt,mert egy előzést meg akart torolni ,bár a másik sem szentéletű, de ok okozat alapján a haverod kezdte a veszélyeztetést.


De ha már kérdezed, a rendőr vagy a jog egyértelműen az elöl haladót védi. Megkérdezik talán ,hogy miért kellett fékeznie, azt mondja hogy átszaladt egy kutya ,úgy látta le akar lépni egy gyerek az útról ,avagy úgy látta a bokorból ki a akar ugrani egy őz (vidéken) és ennyi többet nem is firtatják a dolgot, a követési távot viszont így is úgy is nem tartották be a hátul jövők. Bizonyítani nem tudod az ellenkezőjét az állításának, viszont majd minden esetben a hátulról ütköző a hunyó, nagyon kevés kivétellel, pl rossz féklámpa esetén .

2017. júl. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Képzeld el, besatuzik, megáll, kiszáll belőle két civil-

ruhás...


Az, hogy városban 50-el mész, teljesen szabályos. Ha

valaki megelőz, úgy, hogy nem veszélyeztet másokat

(tekintsünk el a gyorshajtástól), az az ő gondja.

Hogy elkezdtétek neki tolni, az már a ti felelősségetek.

Az, hogy villogtatta a féklámpát jelezte, hogy lassíts

te barom, mert fékezni fogok! Ennyit nem ismer a barátod,

akkor ne vezessen, mert nincs helyzetfelismerési képessé-

ge. És még rácsodálkozik a satufékre?


Hogy az Opelos miért tette, lehetett rá reális oka. De

arra, hogy a barátod idióta módjára elkezdi neki tolni,

nincs mentség.

2017. júl. 26. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!