Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kötelező vagyok elsőbbséget...

Kötelező vagyok elsőbbséget adni a kapaszkodósáv végén kihajtó gépjárműnek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok benne biztos, hogy ebben az esetben elsőbbségem van-e. Szerintem egyértelmű jellel ( lassítással) ki kell engedni.

2017. aug. 28. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Mivel ő az, akinek irányt kell változtatni, így jogi szempontból neked van elsőbbséged, azonban nem tilos előzékenynek lenni, és lassítással vagy a belső sávba sorolással segíteni a haladását.
2017. aug. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Mármint? Rákanyarodik valaki egy többsávos útra? Vagy vége van a két sávnak és csak egy marad?

Első esetben, ha van hely, én bemegyek a belsőbe, hogy rá tudjon hajtani az útra. De nekem van elsőbbségem. Ez csak előzékenység, mert nekem is jól esne.

Második esetben, ha sokan vannak mögöttem és az illető nem tud besorolni, akkor én be szoktam engedni egy ember magam elé. Itt is nekem van elsőbbségem. De ahogy az előbb is, nekem is jól esne, ha beengednének.

2017. aug. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

A megszűnő sávban haladónak van elsőbbségadási kötelezettsége.

De ez így le van írva az összes KRSZ könyvben is.

2017. aug. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

A normális ember udvarias, és beengedni, és ezt a szándékot jelzik is neki. A többiek meg rájönnek, milyen szar érzés, amikor jobbról közeledik 3-4 ablak feléig érő kerék...

Ugye azt senki nem gondolta, hogy valaki egy emelkedő tetején meg fog állítani egy 40 tonnás dögöt, és szépen kivárja ameddig beengedik.


Amikor nem sietek, személyautóval is kihúzódok a kapaszkodósávba, ráérek ott felmenni 90-el. Mivel a megnevezhetetlen S-betűs márka egyik modelljéről van szó, három esetből egyszer biztos meg lehet figyelni, hogy valaki már az emelkedő felén elkezd arra játszani, hogy pont akkor érjen fel, amikor sávot váltanék. Olyankor inkább visszajövök korábban, amikor nem kényszerítem "sebességének hirtelen megváltoztatására", ami ugye az elsőbbség meg nem adását jelentené.

2017. aug. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2017. aug. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%

Nem kell neki elsőbbséget adni.

Olaszban ha ezért kamionnal bemész a belső sávba, hogy segítsd a kapaszkodóból kijövőt, 500 euro és elveszik a jogosítványod, mert használtad a belső sávot.

2017. aug. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Akkor ezt az okosságot szívekedj egy olasz fórumon osztani. Ez itt Magyarország.
2017. aug. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha kedves a rendőr, itt is megbüntet érte, mert előzésnek számít. Semmilyen járművel nem vagy köteles elsőbbséget adni annak, aki alól elfogy a sáv, neki kell megfelelően megválasztania a sebességét.
2017. aug. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!