Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Felhajtósávban megyek 80km/h-v...

Felhajtósávban megyek 80km/h-val, elsőbbségem van?

Figyelt kérdés
Lacika mondta a videójában hogy autópályán ha valaki 80km/h-val halad már, akkor elsőbbsége van, mindenképpen be kell engedi őt. Ez kitaláció vagy igaz?

2017. szept. 13. 22:23
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Egyet kell értenem az előttem szólókkal. Én is szoktam Lacika videóit nézni, de ez nettó hülyeség, nincs elsőbbsége...előzékenységből átsorolnak ilyenkor balra, hogy be tudj kapcsolódni, de ez NEM KÖTELEZŐ.
2017. szept. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
Ezen a videón én csak azt látom, hogy a kék kamion beengedi az autópályára rácsatlakozni kívánó másik kamiont, közben meg majdnem lelöki a furgonost, akinek hál'isten helyén volt az esze...
2017. szept. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
OK, akkor nem csak nekem volt furcsa amit beszélt. :))
2017. szept. 13. 23:43
 14/36 anonim ***** válasza:
Én sem igazán értettem, hogy mire alapozta ezt a dolgot, de gyakorlati szempontból igaza van. Tegyük fel, hogy kamionnal mész a külsőben, közben a felhajtóban is megy egy kamion pont 80-al, de mivel egymás mellé értek, és egyforma tempóval mentek, a másik nem tud besorolni, és ezért kell beengedni.
2017. szept. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy autópálya felhajtó.

Ott arra a csőre nem azért van ráhúzva a háromszög, mert jó a csőnek, hanem mert a felhajtón érkező embereknek elsőbbségadás kötelező, tehát a pályán haladóknak van elsőbbségük:

[link]

2017. szept. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

7/15

Te milyen belsőről beszélsz.

2017. szept. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

Időpont ma 10:13


a kamion a felhajtón nem valószínű, hogy 80-nal fog menni, pláne, ha rövid a felhajtó. De akkor sincs elsőbbsége, amúgy meg megtud állni, és ahogy előttem írják, ott az elsőbbségadás kötelező tábla is...

2017. szept. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
77%
De tételezzük fel, hogy nincs elsőbbségadás kötelező tábla, akkor mi van? Az autópályára felhajtó kamionnak sávot kell váltania. Már megint kinek van előnye? Neki, mert sávot vált? Hülyeség, tehát 100%, hogy nincs elsőbbsége, nem tudom ezt honnan vette.
2017. szept. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 Beviz Elek ***** válasza:
63%

#17


Meg tud állni? Te mit szívtál? Inkább visszavesz picit a tempóból picit és ha kell 50 métert megy a leállósávban hogy be tudjon csatlakozni a forgalomba.

Egy 40 tonnás kamionnal tudod mekkora hely kell hogy álló helyzetből felgyorsulj?

2017. szept. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

# 19/19


Nem azt írtam, hogy mekkora hely és idő kell neki, hogy felgyorsuljon, hanem, hogy mielőtt felhajt a pályára azt nem 80-nal teszi, mivel előtte valszeg kanyargós az út, tehát ha nagy a forgalom és nem tud bekapcsolódni, akkor álljon meg. Még mindig jobb, mint ahogy a videón is láthatod, a kamionos majdnem balesetet okozott, csak mert beengedte a másikat. De hát igen, inkább váltson hirtelen sávot, és sodorjon el mást, minthogy az akinek amúgy sincs elsőbbsége, megálljon. Úgyhogy a mit szívtál helyett előbb elkéne olvasni és értelmezni, amit írtam.

2017. szept. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!