Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a közlekedési szituációb...

Ebben a közlekedési szituációban hogyan kell szabályosan eljárni?

Figyelt kérdés
Adott egy lámpás kereszteződés, van egy főút és bele torkollik két irányból 1-1 mellék út. Na a mellék utakon teli zöld van. Azaz, ha én a mellékútról szeretnék balra kanyarodni a főútra, szemből jönnek autók akik jobbra illetve egyenesen akarnak haladni, azaz ilyenkor az én útvonalamba "ütköznek". Ki kell várnom csendben míg nem lesz valaki aki a másik mellékúton szintén balra kanyarodva lehetőséget ad nekem, hogy kanyarodjak én is?

2017. okt. 4. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Elsőbbséget kell adnod a szemből jobbra kanyarodóknak és az egyenesen haladóknak, amíg vagy elfogynak, vagy lesz helyed bekanyarodni.
2017. okt. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

Nem azt kell kivárnod, hogy más valaki is balra kanyarodjon, hanem azt, hogy te úgy tudj balra kanyarodni, hogy nem keresztezed mások útját.

Nem kérdezed, de azért írom ezt is: Csak akkor hajthatsz be a kereszteződésbe, ha el is tudod hagyni azt.

Nagy forgalmú helyeken legtöbb autós nem tartja be, s dudálnak is arra, aki áll a lámpánál szabad jelzés ellenére.

Főleg annak kellemetlen, aki közvetlenül mögötted van, s ő jobbra menne.

2017. okt. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Azért nem tartja be senki, mert nem is reális igény. Ha nem mész be a kereszteződés közepére, akkor esélyed sem elsz arra, hogy esetleg elengedjen valaki, illetve sokszor már csak akkor van lehetőséged kanyarodni amikor a keresztező járműveknek pirosra vált a lámpa.


Több ilyen kereszteződést is ismerek, ahol csúcsidőben csak így tudsz átmenni. Ha te a zöldnél bambán várnál arra, hogy egyszer csak elfogynak az autók, akkor estig foglalnád a sort.

2017. okt. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ilyenkor valóban jobb bemenni középre. Én is ismerek olyan helyet, ahol csak akkor tudsz balra kanyarodni, ha elfogynak a szemből jövők, ami piros lámpánál valósul meg. Ilyenkor aztán "padlógáz". Mondjuk, amit én ismerek, az nem mellékút, de lámpánál mindegy.

Egyébként az is opció, ha szemből is jön valaki, aki balra akar kanyarodni. Olyankor el tudtok egymás mellett menni. De ez nem minden kereszteződésben játszik.

2017. okt. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Drága barátaim! Mi a fene baj van a 2. válaszommal?
2017. okt. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben a szemből érkezőknek is ugyanúgy teli zöld van, azaz úgy kell eljárnod, mintha nem is lenne ott lámpa.
2017. okt. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Telezöldnél egy autó behajthat a kereszteződés közepére akkor is, ha nem tudja egyből elhagyni, és ott várhat. Lehet, hogy a Kreszben nincs így konkrétan leírva, de így tanítják, olyan mesélte, aki nemrég tanult vezetni.
2017. okt. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!