Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a helyes ebben a közlekedés...

Mi a helyes ebben a közlekedési szituációban?

Figyelt kérdés
Te, mint vezető rá akarsz kanyarodni egy útra (lámpa nincs) balra, nagy ívben. Szétnézel, jobbra, balra tiszta, szemben sincs senki a közelben. Megkezded a bekanyarodást, majd hirtelen a szemben levő úton ott terem egy autó, amelyik jobbra kis ívben akar kanyarodni. Te már ugye félig be is kanyarodtál a megfelelő sávba ( egy sáv van csak). Mi ilyenkor a helyes? Meg kell állni és elengedni a jobbra kanyarodót (elég veszélyes kereszteződésről van szó), vagy be kell fejezni gyorsan a kanyarodást?
2017. jan. 27. 08:16
1 2
 1/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
57%
Elmész előtte, mivel te már megkezdted a manővert, mire ő odaért. Az persze kérdéseket vet fel, hogy mi az az "ott terem"... Azaz vagy rosszul méred fel a szembejövő sebességét, vagy veszélyesen lassan kanyarodsz. Ha 2x1 sávos útról van szó, akkor balra kanyarodni (elindulástól) legfeljebb 2-3 másodperc addig a pillanatig, amíg még van esély észrevenni, hogy szemből "ott terem" valaki.
2017. jan. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Majd, ha már meglesz a jogsid rájössz, hogy az autók nem szoktak hirtelen ott teremni és az oroszokat kivéve ők is lassítani szoktak kanyarodás előtt. Tehát, hacsak nem vagy rettenetesen lassú, akkor kényelmesen el tudsz menni előtte.
2017. jan. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Lassabb vagyok, de nem túlzottan szerintem. Kis utcából jött ki az autó, persze előre is lehet erre gondolni.
2017. jan. 27. 08:58
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Teleportálsz.
2017. jan. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi :D értem én a tréfát, de majd mutasd meg, azt hogy kell, de úgy, hogy a vizsgabiztos ne vegye majd észre :D
2017. jan. 27. 10:07
 6/13 anonim ***** válasza:

Gondolom nagyon közeli helyről fordul ki a másik jármű.

Abban az esetben, ha nincs elsőbbség adási kötelezettséged senki felé (magyarul senki sincs az úton abban a pillanatban), akkor fejezd be a manővert.

Erre a vizsgabiztos se mondhat semmit, ugyanis indokolt esetben lehet akadályozni azt, akinek elsőbbsége van. Ez pedig indokolt esetnek minősül, mivel nem vagy superman, hogy átláss a házakon. :)

2017. jan. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Beviz Elek ***** válasza:

Ott terem.... Akkor terem ott, ha te lassabban kanyarodsz mint ahogy egy gurulószatyros öregasszony sétál. A gomba meg csak hirtelen kinő előtted mi?

Muti már hogy hol történt!

2017. jan. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Miután felmérted a helyzetet, és a túlsó oldalon valoban nincs senki, normális tempóban kanyarodva nem fog hirtelen ott teremni egy másik jármű, az ugyanis érkezik a kereszteződéshez, nem az útból nő ki, mint a gomba.

Ritka, amikor a túlsó oldali útból csak keveset lehet belátni, olyan esetben ott általában stop tábla van, az onnan érkezőnek kötelező megállni, van idő elhagyni a kereszteződést.

Indokolatlan lassú haladásért, a forgalom feltartásáért a forgalmi vizsgán megbuktathatnak, kanyarodni sem csiga tempóban kell

2017. jan. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A gurulószatyros banyatankos dolog tetszett :D de ez általános vélemény, hogy a tanulóvezetők csigák? Mert én például városban azért ahol lehet nyomatom 50-el. Az oktató nem is engedne lassabban.
2017. jan. 27. 19:28
 10/13 Beviz Elek ***** válasza:

#9


Nem, ez alap tény! Van aki idővel felveszi a ritmust, van aki töketlen lassú csiga marad.

Mi is voltunk kezdők, tudjuk miről van szó. Jóval jogsi előtt már az erdőszélen csapattam, utánfutóval tolattam stb, de tanulóautóval nem pattantam ki a főútra olyan magabiztosan mint most.

2017. jan. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!