Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A ködlámpa indokolatlan...

A ködlámpa indokolatlan használata miért vált ki ekkora indulatokat?

Figyelt kérdés

Oké, fasság azzal menni, ha nincs szükség rá, de elég gyakran látom, hogy emiatt mindenki anyázik.

Részemről ez kb az a kategória, hogy valaki beköti magát vagy sem.

Pont leszarom.

Ha neki így jó, hát legyen, saját magát járatja le.

Én inkább szánalmat érzek, hogy játssza az eszét, hogy neki van(kicsit mint a nagyképernyős Tv a kisszobában).


2017. nov. 7. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Elvakít és nem látok tőle semmit.
2017. nov. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%
Nem kell a seggében menni!
2017. nov. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%

Nagyobb a hiszti körülötte mint az kellene! Ami engem illet én az indokolt intelligens használók közé tartozom és nem menőzésre. Az én meglátásom az, hogy az első maradhat, mivel manapság már nem divat a kadmium sárga lámpa - noha a jogszabály megengedi - ezért ha jól be van állítva nem vakít legfeljebb egy tiszta éjszakában lehet zavaró.

A hátsóval sincs bajom, viszont itt hozzáteszem, hogy szintén fölösleges a hiszti emiatt is, mert akkor a kocsik féklámpáját is lehetne cikizni (gondoljunk bele este egy városban a lámpák miatt mindenki a pirosnál a lábát a féken tartja nem kell ragozni...) ettől az indokolatlan használatot egy csillagfényes éjszakában mereven elítélem, ugyanis azzal vallatni lehetne.

A visszajelző színek is nem véletlenek: az egyik zöld a másik sárga.

A hátsót csak akkor érdemes tompítani (és az elsőt is) ha már nincs értelme a használatának vagy városba értünk, összefüggő sor alakul ki avagy megállunk. Azonban nem kell betojni mert be van kapcsolva a hátsó és valaki mögénk ér, mivel sokszor nem hogy elvakítjuk hanem segítünk neki.


Első használata: köd, eső (inkább felhőszakadás), havazás, porfelhő


Hátsó használata: köd - 50 méter alatt a láthatóság (amennyiben 50 méter fölött bekapcsoljuk nem gond, csak akkor ha valaki mögénk ér, vegyük le a segédfényt),


esőben ha nagy sebességnél fölverődik a víz, segít a pozíciónk meghatározásában (ha felszáradt az út vagy elállt az eső, kapcsoljuk ki)

2017. nov. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kell a seggében menni!"


Jóó, majd a Hungárián tartok 270 méter követési távolságot. :D

2017. nov. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Mostanában már nem zavar annyira ha látom az elsőt valakinél. Van, hogy a sima tompítottja van olyan szarul beállítva valakinél, hogy az vakít.


A hátsó ködlámpa indokolatlanja sokkal inkább zavaró, mint a fék, mert más a prizmája. Szóval azt tényleg csak ködben.

2017. nov. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Ha el vakit mert szegényke nem àllijta meg a magassàgot akkor csak a lökhàritom alján lévő szúrofényt fel nyomom egy villanàsra és egyből tudja is hogy vagy kapcsolja le vagy tekerje le a tekerővel a làmpàjàt mert baromira felesleges és a màsiknak a retinàjàt égeti ...

Én csak ha 40-50 méternél kisebb a làtohatàr akkor kapcsolom fel , kint a földes uton meg a szurofény megy a lökàritohoz be szerelve mert az eléggé lefelé van hajtva így csak az utat világitja és nem vakit a fénye

2017. nov. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Én csak sötétben, esős időben haragszom érte, de akkor nagyon. Amúgy is rosszak olyankor a látási viszonyok, nem kell még tovább rontani. Ilyenkor megy a reflektor, hadd lássa ő is, hogy milyen félvakon vezetni.
2017. nov. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Mert vakít, az a legjobb amikor áll a sor befelé az agglomerációban és sorban állnak egymás mögött ködlámpával a dugóban...
2017. nov. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
19%

"Jóó, majd a Hungárián tartok 270 méter követési távolságot. :D"


Akkor sem kell a seggében menni.


A többi válaszolónak meg további jó önkéntes rendőrködést!


Vakít a ködlámpa mi?! De hogy a lámpád bevilágít az előtted lévő ablakán az nem gond , mi? :-)

2017. nov. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
14%
Kérdező, azt hittem már csak én vagyok vak, vagy ilyesmi. Teljesen egy véleményen vagyok veled. Engem egyáltalán nem zavar a ködlámpa, jóformán észre sem veszem. És az sem zavar, ha valaki áll előttem a féken piros lámpánál. Én is mindig fékezek álló helyzetben. Ha valaki ettől vakul el, akkor részvétem.
2017. nov. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!