Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 1 tonnával megrakott járműnél...

1 tonnával megrakott járműnél mire érdemes külön odafigyelni a téli vezetésnél?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és most kezdtem el dolgozni, 1 éves jogosítvánnyal egy áruszállító cégnél.

Mivel nem szerencsés kombó vagyok, így megkaptam a legrégebbi, legszarabb kocsit, semmi elektronika, hátsó kerék persze, és ami a javamra szól,hogy új téli gumi van rajta, de semmi több.

Mindig 1 tonnával van megrakva, és mindenfelé járunk, hegynek fel-le,vidék, belváros ami csak létezik.

Bevallom kicsit idegeskedek a közelgő fagyok,havazás miatt, mert lássuk be nem egy életbiztosítás egy eleve rutintalan sofőrnek ez az autó.

Persze a tapasztalatot meg kell szerezni, és itt az ideje.

Van,hogy már esőben is csúszkál a kocsi fara, szerintem hóban fizikai képtelenség,hogy ez felmenjen egy komolyabb emelkedőn, de ha úgy kívánják majd megpróbálom.

Van bármi amire külön érdemes figyelnem?Kanyarok, sebesség, váltások?Mitől tud igazán megcsúszni egy ilyen autó?


2017. nov. 24. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

A leírtak alapján nem a kocsi a szar, hanem a sofőr.

Ilyen kocsival lehet normálisan megtanulni vezetni, nem a mai agyonelektronikázott vackokkal.


- Nem szabad hirtelen manőverezni, gázt adni, fékezgetni, leugrani a kuplungról, ráncigálni a kormányt. Mindent csak szépen, lassan, finoman.

- Nem kell menni, mint az állat. Tarts nagyobb követési távot, ha havas vagy jeges lehet az út. És ne előzz, csak ha biztos vagy a dolgodban.

- Sokat motorfékezz, főleg lejtmenetben.

- Mindig a kanyar ELŐTT fékezz, ne a kanyarBAN.

- Fékezéskor óvatosan, ha megcsúszik, akkor csökkentsd fékerőt.

- Gázadásnál, ha elkezd kitörni az autó fara, akkor a gázt finoman engedd vissza és ellenkormányozz.


Ja, és a legfontosabb, hogy csak oda menj be, ahonnan biztosan ki is tudsz jönni.

2017. nov. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azért az túlzás,hogy a sofőr szar, mert egy ABS,ESP és minden apám f***a nélküli hátsókerekes, elavult technika csúszkál az úton főleg ha 1 tonnával van megrakva....nem lapjával megy, hanem szimplán érezhető,hogy a hátulja menne ki.

A válaszod többi részét köszönöm!

2017. nov. 24. 16:00
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Milyen vadállat ez, hogy 1 tonnával is túlkormányzott? Vagy csak te gondolod, hogy kicsúszik, közben pedig nem is. Utóbbi reálisabb.
2017. nov. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A kicsúszás alatt nem azt értem,hogy lapjával megy, de igen elindul a hátulja ha úgy van, érezni és látni is.

Ma pl. nedves úton tette ezt, 1100 kilóval megrakva.

2017. nov. 24. 17:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor azt a teherautót vigyétek el mihamarabb szerelőhöz, mert ott valami nem okés! A futóművet is érdemes lenne lecsekkoltatni, hogy nincs-e elállítódva.
2017. nov. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már nem sokáig fog menni, de műszakilag valóban nincs a toppon.Jön,megy,megáll, nagyjából ennyit tud.
2017. nov. 24. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!