Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hibát követtem el? Lakott...

Peterd81 kérdése:

Hibát követtem el? Lakott területen 50 km/h sebességgel haladtam, jött mögöttem egy gépjármű. A lakott terület elhagyása után (a tábla után közvetlenül) elkezdtem kigyorsítani, hogy elérjem a 85-90 km/h – s sebességet. A többi lent.

Figyelt kérdés
A visszapillantóba benéztem, nem láttam senkit mögöttem, gyorsultam, kb.85-nél jártam, mikor megláttam, hogy előznek (az a kocsi, aki mögöttem jött a lakott területen) miközben kigyorsítottam. Levettem a lábam a gázról, kb.85 km/h-nál jártam, kb 10 másodpercig ment mellettem a másik kocsi, én nem gyorsítottam. A gondot az okozta, hogy szemből jött egy másik gépkocsi… Az előzés megtörtént, de a szembe jövő nagyon villogott az előző gépjárműre. Ha itt most baleset lett volna kit hoztak volna ki hibásnak. Engem, aki kigyorsított és késve vette észre, hogy előzik? Igaz, hogy folyamatosan gyorsítottam, de csak addig a pontig, amíg nem vettem észre, hogy előznek. Vagy az a gépkocsivezetőt, aki belekezdett az előzésbe? Köszönöm előre is.

2017. nov. 26. 12:36
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
52%

rendszeres az ilyen érthetetlen járműmozgás...aztán mellette elhaladva látom, hogy vagy telefonál, vagy sms-t ír, vagy a barátnője hajol erősen az ölébe..


mindent figyelembe kell venni, és nem csodálkozni semmin.

..persze nem árt egy erős autó sem...

2017. nov. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 Alex Fly ***** válasza:
77%

Először is a másik jármű nem előzhetett volna, mivel nincsenek meg az előzés feltételei. Ebben 100%-ban ő a hibás.

Viszont egy esetleges baleset esetén a felelősség részben a tied is: felismerted a veszélyes helyzetet, de nem tettél meg mindent az elkerülése érdekében. A te kötelességed lett volna elősegíteni azt, hogy minél hamarabb befehezhesse a manővert -konkrétan lassítással lehetővé tenni, hogy visszatérhessen a sávjába.

A KRESZ mind az előző, mind a megelőzött fél számára előírja a szabályokat; hogy ez biztonságosan történhessen.

2017. nov. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát illik ilyenkor elvenni a gázt, és jobbra húzódni, amennyire lehet. De amúgy nem kell ebből ilyen nagy ügyet csinálni, jó hogy nem történt semmi.
2017. nov. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem 10 másodperc volt, csak 5... Csak saccoltam.

Nekem egy 22 éves kocsim van, az meg egy kb 10 éves Volvó volt. Lakott területen jött mögöttem... Mikor kigyorsítottam, nem láttam a visszapillantóban... mert addigra már előzött, akkor láttam meg, mikor mellém ért. Ekkor levettem a lábam a gázról.

Nem is értettem, hogy mi a fenét kínlódik és miért nem lép oda neki rendesen...Lakott területen jött mögöttem... Mikor kigyorsítottam, nem láttam a visszapillantóban... addigra már előzött. Ekkor levettem a lábam a gázról.

2017. nov. 26. 13:23
 15/34 A kérdező kommentje:
Tanultam én is a helyzetből, ha valaha ilyen szituációba keveredem inkább én fékezek, hogy ne legyen baj. Jobb az óvatosság.
2017. nov. 26. 13:24
 16/34 anonim ***** válasza:
60%
Ilyenkor az se jó annyira ha lassítasz, mert ha esetleg meggondolja magát és visszalassít hogy mögéd behúzódjon akkor nem tud ha te is lassítasz. Én mindig tartom a tempómat, max lejjebb húzódok és indexszel jelzem neki ha tiszta a terep. :)
2017. nov. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Én ilyen szituban egész biztosan lassítanék, mert hiába idióta vagy szerencsétlen az, aki előz, nekem is mindent meg kell tennem egy baleset megelőzése érdekében. Morálisan is, KRESZ szerint is és hat nekem sem jó, ha belém vagodik valaki. És persze, tarthatnam a tempót, de kérdés, ez elegendő-e? Nem feltétlenül. Nyilván lehet, hogy mögém próbál visszasorolni és ha én is fékezek, belém jön, de meg így is kiszámíthatóbb a helyzet, mint egy félfrontális ütközés közvetlenül mellettem.
2017. nov. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
a 14-es hozzászólás önmagában is egy év fogház felfüggesztve, ha bíróságra kerülne az ügy. Ezt nem kellett volna leírni..
2017. nov. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Az egész történetben az sántít, hogy végig láttad a mögötted jövőt, majd amikor eltűnt, még véletlenül sem feltételezted, hogy melletted van! A közlekedés nem szeremcsejáték, ha nem látsz egy addig konkrétan mögötted haladó járművet, akkor többféle lehetőséget kell számba venned és ebbe beletartozik az esetleges előzés is. Baleset esetén nehéz lenne bizonyítani, hogy te figyelmetlenségből (vagy direkt) akadályoztad az előzést, de ha van egy fedélzeti kamerája az ellenfélnek, akkor már kicsit szorult helyzetben lennél. Jobb lenne úgy közlekedni, hogy lehetőleg minden várható helyzetre legyen egy lépésed. Nagyjából, mint a sakknál..
2017. nov. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Azért nem feltételeztem mert jobbra van egy bekötő út a helység tábla előtt, azt hittem lefordult jobbra, én meg kigyorsítottam rendesen nem lépve át semmilyen sebességkorlátot, belenéztem a tükörbe, nem volt mögöttem... csak megláttam, hogy előz, ekkor levettem a lábam a gázról. Ő meg párhuzamosan jött kb 5 másodpercig mellettem, ezért írtam, hogy nem értem mért nem előzött be gyorsan...


Nem érzem jogosnak a "fogházas" komentet az előzőekben...


Főleg úgy, hogy aztán végig ott ment előttem én meg csak néztem, hogy hogy vezet, ugyanis a sofőr több kanyarban átlépte a záróvonalat... Kacsázott az úton...


Én semmilyen sebességhatárt nem léptem át, egyedül az fogalmazódott meg bennem, hogy ha és itt egy nagy ha van, ebből baleset lett volna, akkor engem hogy terhelt volna felelősség.

De leszűrtem a konzekvenciát, hogy lassítanom kellett volna, nem elég csak tartani a sebességet. De ha pl. belassítok, ő meg pont azért nem tud visszamenni mögém, akkor meg abból van a tragédia...

2017. nov. 26. 16:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!