Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hibát követtem el? Lakott...

Peterd81 kérdése:

Hibát követtem el? Lakott területen 50 km/h sebességgel haladtam, jött mögöttem egy gépjármű. A lakott terület elhagyása után (a tábla után közvetlenül) elkezdtem kigyorsítani, hogy elérjem a 85-90 km/h – s sebességet. A többi lent.

Figyelt kérdés
A visszapillantóba benéztem, nem láttam senkit mögöttem, gyorsultam, kb.85-nél jártam, mikor megláttam, hogy előznek (az a kocsi, aki mögöttem jött a lakott területen) miközben kigyorsítottam. Levettem a lábam a gázról, kb.85 km/h-nál jártam, kb 10 másodpercig ment mellettem a másik kocsi, én nem gyorsítottam. A gondot az okozta, hogy szemből jött egy másik gépkocsi… Az előzés megtörtént, de a szembe jövő nagyon villogott az előző gépjárműre. Ha itt most baleset lett volna kit hoztak volna ki hibásnak. Engem, aki kigyorsított és késve vette észre, hogy előzik? Igaz, hogy folyamatosan gyorsítottam, de csak addig a pontig, amíg nem vettem észre, hogy előznek. Vagy az a gépkocsivezetőt, aki belekezdett az előzésbe? Köszönöm előre is.

2017. nov. 26. 12:36
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

#30#

Szemtanúja voltál az esetnek, vagy látnoki képességed van?

A kérdező leírásából az nem derült ki, hogy térben és időben mikor történtek a fontos mozzanatok.

Lakott terület vége táblánál, ha megy elöttem egy másik jármű, számítok arra, hogy az gyorsítani fog, nem kezdek addig előzésbe, amíg meg nem győződök arról, hogy az előttem haladó "utazási sebességgel" halad, nem gyorsít.

Amikor mögöttem jön valaki, akkor arra is figyelek, van-e elözési szándéka, de fontos a tér-idő.

A kérdező abban hibázott, és azt nem is vitatja, hogy elvesztette a mögötte haladót, nem figyelt rá folyamatosan, ettől függetlenül, az előzést nem lett volna szabad elkezdeni, ha annak nincsenek meg a feltételei.

Én sem várom meg a tábla után 50-el zötyögve, ha 100 méterrel mögöttem jön egy erős autó, ami valoszinüleg meg fog előzni, de figyelem, és amikor utolér, jelez elveszem a gázt.

Nincs a KRESZ-ben olyan, hogy azért kell lassitani, hogy a 100-200 méterre lévő erösebb, gyorsabb autó utol érjen, és azért lassulj 60-ra, hogy az 90-el szabályosan tudjon megelözni... ha 90-el halad az illető, jeleznek mögötte, vissza lassul 80-ra, de az elözni szándékozó meg tudjon felpörögni 110-re az elözéshez, ne egymás mellett haladjon a két autó hosszú másodpercekig.

A történetbe ez a kulcs, és nem is értem mi törtnhetettbott pontosan, 90-el akart előzni?

2017. nov. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
”(6) Az elõzés végrehajtását a sebesség fokozásával, balra húzódással vagy más módon akadályozni nem szabad.„ NEM kell lassítanod! TE tartod a tempód,ha ő nem tud megelőzni, feladja és beáll mögéd,vagy megdöglik.Ne neveljük a sok tirpákot,akik azt hiszik övék az út és azt csinálnak amit akarnak mert apu a seggük alá tolta a kocsit.
2017. nov. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Kérdező: jól írod a 20-as végén.

Ha már nagyon kiéleződött a helyzet, és az előző még mindig melletted van, a szemben jövő meg már karnyújtásnyira van és veszettül villog, olyankor soha nem szabad fékezni. Mivel az esetek túlnyomó többségében az előző megijed, és a fékre lép, hogy visszamenjen mögéd. De ha te is fékezel, akkor ezt nem tudja megtenni. Ilyenkor csak annyit tehetsz, hogy tartod a tempót, esetleg motorfékezel lassan, és lehúzódsz jobbra, hogy több hely maradjon.

Korábban persze, amikor még van elég idő, és nem várható az előzőtől a pánik, akkor beengedheted fékezéssel.

2017. nov. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:
Ha a előzèst folytató jármű,egyértelműen jelzi előzési szándékát,helyzet jelző,megfelelő oldaltávolság az előzni kívánt jármű vezetője ezt èrzèkeli,visszapillantó,ès egyéb alapján,az előzèst folytatõ járművet nem akadályozhatja semmilyen módon, az előzès,ès annak a biztonságosan a közlekedési sávba való visszasorolásában....
2022. aug. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!