Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kereskedőnél vásárolnám első...

Kereskedőnél vásárolnám első személyautómat. Ha a kereskedőnél kötök kötelezőbiztosítást, akkor annak díját a kereskedőnek fizetem ki?

Figyelt kérdés
2018. jan. 4. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Nem, a biztosító küldi majd neked a kötvényt postán, vagy e-mail-ben.
2018. jan. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem.

Ahogy az #1-es írja, annyi kiegészítéssel, hogy egyrészt 30 napod van a díjat rendezni ( de a megkötés pillanatától él!), másrészt rendezheted banki átutalással is, még a kötvény megérkezése előtt, akár otthonról. akár bankfiókból.

Én pld. megvettem a kocsit a kereskedésben (előre átutaltam a vételárat, majd várni kellett, mert a megrendelt kocsi japánból jött, 3 hét múlva),aláírtam a KGFB és Casco szerződést, haza jöttem és átutaltam az éves díjakat. Kb. egy hét múlva megkaptam a kötvényeket és az igazolást a befizetett díjról.

2018. jan. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a kereskedőnél kötsz biztosítást, azt neked nem lesz jutányos, abban már benne lesz az ő jutaléka is!

Az én példám: 48 000 ft kereskedőnél, utána 30 000 saját magam neten keresve. Ez azért több, mint egy bónusz ugrás.

Saját magad sokkal olcsóbbat is találsz.


Nem ez volt a kérdés, de:

a kereskedő lesz a szerződésen az eladó, vagy csak nála van lerakva az autó(így esetleg német magánszemélytől veszed)?

2018. jan. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!