Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki a hibás, ha az autós elüt...

Stampi János kérdése:

Ki a hibás, ha az autós elüt egy kerékpárost, aki a zebrán eléhajtott?

Figyelt kérdés
2018. jan. 14. 19:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Talán tavaly mentette fel a bíróság azt a sofőrt, aki a zebrán bicikliző embert halálra gázolta.

SZóval a biciklis a hibás. Mert ugye zebrán gyalogosan kellene átmenni, nem bringán hajtva...

2018. jan. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Alex Fly ***** válasza:

Akkor a tények (amik miatt le szokták pontozni az embert)...


- először is az, hogy felmentettek egy autóst, még nem jelent semmit: az adott esetben nem ő volt a felelős; más esetekben ez nem feltétlenül igaz


- a kerékpáros felelősségét nagyban befolyásolja az, hogy az adott esetben szabályoksan tartózkodott-e az átkelőn avagy nem.


- valóban igaz, hogy a kerékpárosnak -a gyalogosokkal ellentétben- nincs minden esetben elsőbbsége az átkelőn; ez azonban nem zárja ki a KRESZ egyéb szabályai alapján járó elsőbbségét


- a KRESZ két esetben kötelezi a kerékpárral közlekedőt arra, hogy az úttestet gyalogosként, a kerékpárról leszállva és azt tolva keresztezze (54.§ (4 bek.) -azonban ezek között nem szerepel a gyalogátkelőhely


Összefoglalva tehát elmondhatjuk, hogy konkrét helyszín és eset ismeretének hiányában erre a kérdésre nem adható egzakt, kielégítő válasz.

2018. jan. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
A konkrét esetben a kerékpárosok az út melletti kerékpárúton mentek, majd a zebrához érve hirtelen rákanyarodtak. Sötét is volt, és ráadásul sötét ruhában is voltak. Csak azt vettem észre, hogy már előttem vannak. Nagyot kellett fékeznem, és nem sok kellett hozzá, hogy elüssem őket.
2018. jan. 16. 00:10
 14/23 Joker001 válasza:

A kocsisoknak a zebra közelében figyelmesnek kell lenni

A biciklisnek vagy akár a gyalogorsan hirtelen áttfutni vagy átthajtani tilos, szóval elvileg mind kettö hibás, de még is ha a kocsist itélik el ha a biciklis fel dobja a talpát, mert a kocsis nem volt elég figyelmes hogy észrevegye hogy a biciklis a semmiböl hogy termett a kapotja tetejére!

2018. jan. 16. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Joker001 válasza:
Kresz ide vagy oda meg az hogy a gyalogos vagy a biciklis volt a hibás ha meghal a kocsist itélik el annyiban segit rajta hogy kevesebb idöre itélik ha nem ö volt a hibás
2018. jan. 16. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

hasonló esetek miatt beszereltem elöl hátul fedélzeti kamerát.

remélem sosem lesz szükség a felvételre...

2018. jan. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Alex Fly ***** válasza:

@13: tehát ha jól értem, a konkrét esetben az út mellett futó kerékpárútról az egyenesen haladó gépkocsi elé akartak kihajtani?

Ilyen eserben a zebra nem lényeges: alapesetben a KRESZ 54.§ (4) bek. b) pontja a mérvadó.

De ez sokban függ a helyszín pontos kialakításától.

2018. jan. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
a zebra
2018. jan. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Alex Fly ***** válasza:
@18: vagy inkább a kerékpárút. Ha az úttesten kerékpározik, akkor nem lett volna váratlan a megjelenése...
2018. jan. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

#19: "Ha az úttesten kerékpározik, akkor nem lett volna váratlan a megjelenése"

Elég sötét van a fejedben.

Elém kétszer is szédült már be kerékpáros az út széléről, minden előjel, jelzés nélkül és körülnézés nélkül elindult keresztbe, mert ő arra akart menni. Csak én közben előztem.... És a vak szerencséjén múlt, meg az én lélekjelenlétemen, hogy nem kentem szét az aszfalton.

Aki a bicikliútról lerongyol balra a zebrán, az az úton haladva sem fog körülnézni kanyarodás előtt...

2018. jan. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!