Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Koccanás utáni feljelentés?...

Koccanás utáni feljelentés? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Tegnapi napon kis koccanást történt. Kár minimális. Az én autómon semmi nem látszik, a másik autón is csak karcolás lett. Mivel én voltam a hibás, elismertem. Papírokat kitöltöttük. Telefonszámot cseréltünk.

Ma felhív az illető, hogy egyébként feljelentett a rendőrségen! Kérdeztem, hogy miért? Hiszen kitöltöttük a papírt, a biztosító fizet neki, elismertem, hogy az én hibám volt, semmi olyan nem történt, ami rendőri intézkedést igényelt volna. De ő akkor is feljelentett, csak, és kész.

Ilyenkor mire számíthatok? Nem értem az egészet. :(


2018. febr. 1. 13:45
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

10: A felelősséget vállaltam is. Akkor kellett volna rendőrség, ha nem vállalom.


Megkérdeztem pár ismerőst, azt mondták, hogy ha azt mondta el a rendőrségen, ami valóban történt, akkor nem tudott feljelenteni, mert nem volt miért.

Na mindegy, gondolom, még hetekbe telik, amire kiderül, hogy mi lesz.

2018. febr. 1. 15:25
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Mégis milyen jogalapon jelent fel? Kitöltöttétek a papírt, te elismerted, ennyi. Ezen felül miért akarna még feljelenteni? Szerintem kamuzik, mert a semmiért nem tud feljelentést tenni. A rendőrt már a helyszínen kellett volna hívnia, bár akkor sem tett volna semmit a rendőr, hiszen nem volt vita köztetek a felelősséget illetően.
2018. febr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom keveset fizetett neki a biztosító, ezért megfenyegetett téged, hátha adsz neki még egy kis pénzt.


Ne foglalkozz vele.

2018. febr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
35%

A KRESZ 3.§. d pontját sértetted meg, ez alapján mivel a Szabálysértési törvény 219. §. szerint más személy biztonságát nem veszélyeztetted (hiszen koccanás volt csak), a szabálysértési bírság összege 20.000 Ft a 63/2012 (IV.2.) kormányrendelet alapján. Ezért nem érdemes koccanásnál rendőrt hívni, mert ezt a bírságot mindig ki KELL osztania, ha a helyszínen megállapítható a vétkesség. Helyszínen 10.000 Ft lenne, de mivel utólag jelentett fel, ezért lesz 20.000 Ft.


KRESZ: [link]

Szabálysértési törvény: [link]

63/2012 kormányrendelet: [link]

2018. febr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
35%

Bocs, elírtam, KRESZ 3§. c pont:

"Aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles

c) úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse, másokat közlekedésükben indokolatlanul ne akadályozzon, és ne zavarjon"

A koccanással konkrétan a vagyonbiztonságot sikerült megsérteni.

2018. febr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!