Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Valaki volt már hasonló...

Valaki volt már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Friss jogosítványos vagyok, 2 hete kaptam meg. Eleinte nehezen, de az oktatóm szerint jól ment a vezetés, bele is lendültem, a vizsga is jól sikerült. Aztán megjött a jogsi, anyával megbeszéltem, hogy nem szeretnék azonnal forgalomba menni, mert elég nagy autónk van(opel zafira-nekem nagy...) és gyakorolgatnék előtte. Egy hétig majdnem minden nap ki is mentünk egy üres parkolóba, stresszes voltam végig, de bíztam benne, hogy elmúlik. Azonban, ahogy tegnap álltam ki a kapunktól, ami elég szűk hely, pont jöttek az utcánkban, ami szintén egy egysávos utca. Már nem akartam visszatolatni, ott álltam keresztben, ő meg jött gyorsan, így továbbmentem, de nem figyeltem, hogy már túlmentem, és finoman nekimentem a betonoszlopnak. Nagyon megijedtem, oldalra álltam, és megnéztem mekkora a kár. Szerencsémre, csak egy 10 centis karcolás lett az autón, de azóta nem merek vezetni. Anya természtesen tudja, és mondta, hogy semmi baj, meg hogy még csak most kezdtem, de én nagyon rosszul érzem azóta magam. Ez az autó is nehezen jött össze, és nem szeretném tönkretenni. Mit kellene csinálnom? Anyukám szerint, ha feszült vagyok csak rosszabb lesz, de nem tudom túl tenni magam rajta... Más is került friss jogsival ilyen helyzetbe? Parkolóban nem tudok olyat gyakorolni sajnos, hogy mikor mennék neki, hova férek be stb. így ezt gondolom forgalomban kellene megtanulnom, de nem más kárára. Tudnátok ötletet mondani, vagy csak támogatni? Eddig volt némi önbizalmam a volán mögött, de most semmi sincs.

2018. febr. 11. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Forgalomban vezetni sosem fogsz megtanulni üres parkolókban, meg elzárt helyeken. Muszáj lesz kimenned 'nyílt terepre', ott fogsz csak igazán belejönni. Addig esetleg otthon gyakorold a kiállást pl. különböző helyzetekben, orral/tolatva, kis akadályokat kihelyezve saját magadnak, ami nem tesz kárt a kocsiban sem, ha netalántán nekimész.
2018. febr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az autó ha használják előbb utóbb karcolódik, horpad, törik!

Kivéve ha vitrinbe tartod a garázsban és sosem mész vele...


Aki sokat vezet annak akarva-akaratlanul is amortizálódik a kocsi külseje...

Ez nálad kicsit hamarabb kezdődött el :D


Emiatt ne aggódj, pláne ha városi vagy, ott aztán 2 hét alatt leamortizálják a kocsidat a parkolókban....


Zafira mérete nem vészes... persze ha egy Corsán tanultál vezetni akkor már az!

Gyakorolj és ne stresszelj! Pláne ne mások miatt... magasról le kell őket sz@rni.

Persze itt nem azt mondom, hogy ne add meg az elsőbbséget meg ne tartsd a követési távolságot, de ha pl. egy kikanyarodásnál lefulladsz és hátulról dudálnak akkor ne foglalkozz vele, az ilyen barom aki 20 másodperc miatt idegeskedik az idegbeteg! :D


Előttem volt, hogy egy tanulóvezető emelkedőn egy lámpás kereszteződésben kétszer sem tudott elindulni és lefulladt, ezért dupla piros várakozás lett belőle. :)


Oktató kiintegetett, hogy "bocsi" vagy "köszi"...

nem tudom... én csak hátrébb gurultam és intettem, hogy semmi gond :)


De volt, hogy parkolóba előttem szenvedett egy csaj 1-2 percet mire beállt, ott sem idegeskedtem, megvártam és kész.


Szóval nyugi, vannak kivételek akik totál megértik ha valakinek nem megy olyan jól a vezetés vagy ha kezdők.

Ők engem nem zavarnak, sokkal inkább zavarnak a bunkó menőzők akik 10 centire betapadnak a seggembe lakott területen belül...

2018. febr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként Nissan Almeran tanultam vezetni, de az sokkal másabb volt nekem, és nehéz megszokni az Opelt most. Megpróbálom túltenni magam rajta, és a forgalomban gyakorolni, és megpróbálom kizárni a mérgelődő vezetőket.
2018. febr. 11. 20:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlat teszi a mestert. Vedd úgy, hogy ez a kis karcolás tapasztaltabbá tett: Mostantól jobban figyelsz majd a hasonló helyzetekre.
2018. febr. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez bárkivel előfordulhat. Az a fontos hogy ne hagyd abba, folyamatosan vezess. Eleinte megkérhetsz valakit hogy üljön be melléd.De fontos hogy forgalomba vezess, mert különben sosem fogsz hozzászokni!
2018. febr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Parkolóban nem tudok olyat gyakorolni sajnos, hogy mikor mennék neki, hova férek be stb."


Már hogyne tudnál, sőt, pont, hogy ezt lehet ott gyakorolni. Viszel magaddal rögtönzött bólyákat (pl.: 1/3-ig töltött ásványvizes palack), ezeket felállítod és már mehet is a "beférek-nem férek", "neki megyek-nem megyek neki" gyakorlása. Párhuzamos parkolás és társai így nagyon egyszerűek. Ha túl alacsony a flakon, beledugsz valamilyen rudat (pl. partvis nyele).

2018. febr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ne aggódj, bárkivel megesik, ha nem most történik, lehet 2 év múlva, az autó egy használati tárgy. A párommal rosszabb történt sajnos. Megvettük az első autónkat, friss jogosítvánnyal hazahozta, illetve szerette volna.... vidéken (!) volt egy kanyar ahol neki volt elsőbbsége viszont egy másik vezető ezt nem tartotta be és elvitte a kocsink elejét.... A nő beismerte hogy ő volt a hibás, bevallotta, hogy ő nem is gondolta hogy nem neki van elsőbbsége, neki már 25 éve volt jogosítványa!!! Úgyhogy ne aggódj emiatt, még lehet kresz témában jobban otthon vagy mint aki 10-20 éve vezet. Ne add fel, menni fog, a tudás megvan és a lábadban is biztosan megvannak a kilóméterek :)
2018. febr. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
hát először is, ne egyedül vezess, üljön valaki melletted aki tud vezetni, és vezetés közben tippeket adni, hogy mire figyelj, eleinte inkább vasárnap menj vezetni amikor kisebb a forgalom. nekem pár hónapos a jogsim, hetente megyek vezetni apummal. jól megy, eleinte nekem is ez volt probléma, hogy az oktatóm autója kicsi volt, a miénk nagy. eleinte én is hétvégén mentem, vagy este olyan 7 után, kis forgalomban. sokkal jobban megy, de a csúcsforgalomban mivel ritkán voltam eddig, az most azért nehézséget okoz. illetve így ha ül valaki melletted, akkor nem kell arra is figyelned, hogy tartsd a sávot, időben elindulj, ne üsd el a gyalogost a zebrán, és még nézd azt is, hogy mit mutatnak az útjelző táblák/GPS, mert van aki segít. de mint kb bármi az életben, ez is gyakorlás kérdése. hajrá :) ja és javaslom a tanuló matricát rakd ki, kicsit türelmesebbek lesznek veled, illetve több teret hagynak 'szerencsétlenkedni'
2018. márc. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!